Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya turist vizesi ogrenci icin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzt Nis 08, 2013 5:23 pm

merhaba benim belki size cok basit veya hic arastirmamissin gibi gelicek sorum olucak yani bilmiyorum cunku ne yapicagimi o yuzden soruyorum bu yaz almanyaya gidicem internetten bakiyorum turist ogrenci vizesi icin sunu buldum internette alman resmi sitesinde hep calisanlar icin vardi bende dedim noluyo
- Pasaport (10 yildan eski olmamali, 2 adet bos vize sayfasi bulunmali ve planlanan donus tarihinden itibaren 6 aydan fazladan gecerlilik suresi olmali. Varsa gecerliligi sona ermis eski pasaportlar da gonderilmeli.)
a. Eski pasaport yok ve yeni cikartilan pasaport hicbir islem gormemis ise Emniyet Mudurlugu pasaport subesinden alinacak pasaport protokol belgesi

3- 2 adet Biometrik Fotograf (35x45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, son 6 ay icinde cekilmis, bas duz ve yuz objektife bakmali, yuzun boyutu cenenin altindan alina kadar (saclar dahil) 30 ile 36 mm arasinda olmali.Bilgisayar ciktisi olmamali.)

4- Basvuru sahibi tarafindan Almanya Konsolosluguna hitaben Turkce olarak yazilmis vize talep dilekcesi (Seyahat tarihleri, seyahatin amaci ve masraflarin kimin tarafindan karsilanacagi mutlaka belirtilmelidir.)

5 -Okuldan alinmis asil ogrenci belgesi

6- Vize basvurusunda bulunan kisi 18 yasindan kucuk ise, anne ve babadan son 6 ay icinde cikarilmis noter onayli muvafakatnamenin asli

yaziyor simdi ben saglik sigortasini nerden yaptiribilirim ne kadara mal olur birde idatadan nasil basvuru yapiyoruz konsolosluk direkt oraya yonlendiriyo
bide vize talep dilekcesi yani basvuru formumu ve son olarak davetiye gondercekler ama alicagim davetiye yi yollayanlar devlet yardimi almis bu sorun olur mu
belki cok sacma geleibilir ama tam bilgi alamadigim aklimda sorular oldugu icin size danismak istedimm

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 08, 2013 5:38 pm

aratirma yapmamissin. bu sorduklarindan sadece yardim parasi alan kismi arastirmayla bulamazsin. onun cevabi da davetiyeyi cikarttiysa sorun olma durumu yok artik. cikartmadiysa da gidip yabancilar subesiyle gorussun sira geldikten sonra 10 dk lik is ogrenmek.

ogrenciler icin hangi belgeler gerektigi de burada yaziyo :

http://www.izmir.diplo.de/contentblob/2 ... sen_tr.pdf

ne yapcaksin bu belgeleri tamamlamadan once randevu alcaksin idatadan ki elini cabuk tut yaz aylarina dogru yogunluk olur randevularda. sonra randevu gunune kadar belgeleri tamamlayip idataya gidip basvurunu yapcaksin.