Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da muhendislik alaninda master yapmak ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dsc10

Mesaj gönderen dsc10 » Prş Mar 28, 2013 1:02 pm

su siteden inceledigim kadariyla Ingilizce masterlar , Almanca\'ya gore daha agirlikta gibi. Ingilizce yaninda kismen Almanca isteyenler de en fazla B1 seviyesi istiyorlar.

benim not ortalamasiyla ilgili bir sorum olacak. GPA 3.0 in uzerinde olursa fakat transkriptte 3 tane F notu olursa (sonrada en az BB ile verdim bu 3 dersi) bu bir sikinti teskil eder mi kabul olayi icin? (universitem Bogazici)

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Prş Mar 28, 2013 3:46 pm

transkriptinde son notlarinla birlikte eski notlarindami yaziyor benimkinde sadece o dersi kac defa aldigim yaziyor ki bunuda okuldakilerin anladigini zannetmiyorum

dsc10

Mesaj gönderen dsc10 » Prş Mar 28, 2013 5:42 pm

eski notlar da yaziyor .

sen yuksek lisans mi yapiyorsun almanyada? oyleyse kac ortalamayla nereye kabul aldin acaba?

tesekkurler

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Prş Mar 28, 2013 6:25 pm

yuksek lisansa basliyacam vizemi alirsam kismetse 2.24 ortalamayla munih teknikte applied and engineering physics programi

dozo

Mesaj gönderen dozo » Prş Mar 28, 2013 9:31 pm

[quote]exlance12 tarafindan yazilan metin:

yuksek lisansa basliyacam vizemi alirsam kismetse 2.24 ortalamayla munih teknikte applied and engineering physics programi[/quote]

merhaba hangi dilde yapacaksiniz kismet olursa? almanca var mi? bende tasarim uzerine okullar bakiyorum ama ingilizce 2-3 bolum var bana uyan, almanca bilsem 20 tane vardir. cok pis kararsizim:/

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Prş Mar 28, 2013 10:16 pm

ingilizce bolumler gercekten az bende ingilizce olarak okuyacam kismette varsa tabi