Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bolum Tavsiyesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Çrş Mar 27, 2013 12:02 am

Merhaba arkadaslar herkes Almanya da okumak icin kendisine gore en mantikli bolumu ( TM - MF ) yazabilirse sevinirim. Bunu eglence olsun diye degil karar vermemde gercekten etkili olacagi icin istiyorum. Tesekkurler

Cansuxx

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Mar 27, 2013 12:37 am

Yeteneklerinle zevklerinin kesistigi noktayi kesfet; onu oku. Iyi diyorsun da, neye gore kime gore; neyi baz aliyorsun? Sen kendini bileceksin, baskalarindan bolye bir tavsiye istemek pek mantikli degil.

Karthus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 27, 2013 12:41 am

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

Yeteneklerinle zevklerinin kesistigi noktayi kesfet; onu oku. Iyi diyorsun da, neye gore kime gore; neyi baz aliyorsun? Sen kendini bileceksin, baskalarindan bolye bir tavsiye istemek pek mantikli degil.[/quote]
+1 ornek veriyorum bu sene AB iliskileri gelisiyo diye AB iliskilerini okursun ama o karari aldiran sana dis dunya ileride mutsuz olabilirsin.Ikna,problem cozumu,yaraticilik,pazarlama bunun gibi bircok kriter var.Kendin hangi konuda iyiyim diyosan o kriterlere gore bolumleri azalt.Bana kalirsa diplomat ol ben hep olmak istemistim :D bunu demem sana yarardan cok zarar olur
RASTAFARI

ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Çrş Mar 27, 2013 6:09 pm

Haklisiniz. O zaman alani daraltayim. Muhendisliklerden yuksekle birlikte hangisini onerirsiniz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 28, 2013 10:16 am

nano
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

MiTRaLYoZ

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Mar 28, 2013 1:42 pm

[quote]ucanisplus tarafindan yazilan metin:

Haklisiniz. O zaman alani daraltayim. Muhendisliklerden yuksekle birlikte hangisini onerirsiniz ?[/quote]

Turkiye`nin su an ki durumuna bakilacak olursa insaat muhendisligi tabi ki. Ama soyle bir durumda var insaat muhendisligi en populer 5 muh. arasinda 5.sirada ve puan siralamasinda da oyle,buna karsin bilgisayar muh en yuksek puanla alir genelde ama en az ona ihtiyac vardir diger populer olanlara bakinca. Bu belki yanlis tercihi gosteriyor biraz.Bunu su ornek daha iyi acikliyor; 2000 yilinda falan herkes tekstil muhendisligi icin gelecegin muhendisligi diyordu ama su an 280binlerle aliyor bazi yerlerde mf4 siralamasinda ve Guney Marmara bolgesi disinda cok fazla is bulma sansin yok. Yani su an ki verilere gore hareket edersen okul bittikten sonra "hasss.. ben boyle olacagini dusunmemistim" diyebilirsin.Tercih yaparken puana cok dikkat etme ve aklindaki meslegi yapan kisilerle irtibat kur.
Insaat,elektrik elektronik veya makineden birini sec bana sorarsan.

*Bu soylediklerim Turkiye icindi
*Ayrica boyle bir soruyu bize sormadan once kendine sorsan iyi edersin, cunku herkesin ilgi alanlari ve meslek hayatindaki beklentileri farkli olabilir. Sen dusun biz yorum yapalim bu daha iyi :)

cronaldo4723

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Cum Mar 29, 2013 10:05 am

bence yatkin olabilecegin bir meslegi sec , tavsiye almak istiyorsun ama herkes kendine gore meslek tavsiye ediyor. benim de tavsiyem mimarlik sec derim , ince eleyip *** doku , sana gore en dogru meslegi sec. PPPP

ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Cmt Mar 30, 2013 1:48 am

Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim.. Peki yeni muhendisliklerden " Nano,Biyo ve Mekatronik " hakkinda ne dusunuyorsunuz?

sedat47

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen sedat47 » Pzr Mar 31, 2013 5:55 pm

kardes almanyada hangi muhendisligi okursan oku turkiyedekilerden hem dil acisindan hem de univ acisindan 1-0 onde baslarsin. internetten arastirabilirsin muhendsilik bolumlerini.Yani kafana takma su bolumu yoksa sumu diye, kendine gore en dogrusunu sec ve almanyadan mezun olmaya bak.

ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Cum Tem 12, 2013 5:14 am

Tekrar merhaba konuyu hortlatmis gibi oluyorum ama tercih zamani oldugu icin diger arkadaslara da faydasi olabilir diye...

Iki farkli yol arasinda kararsiz kaldim Isletme mi ? Muhendislik mi ? Bununla ilgili birkac sorum olacak..

Isletme
1-Isletmenin Almanyadaki karsiligi nedir ?
2-Turkiye\'ye dondugumuzde normal isletme mezunu olarak mi gozukurum ?
3-Turkiye\'deki gibi okunmasi kolay midir ?
4-Siyaset vb. bolumlerle cift anadal yapilabilir mi ,cok mu zor olur,not siniri var midir ?
5-Hangi universiteyi tavsiye edersiniz ?
6-Orada da mezun orani fazla midir ve is bulmak zor mudur ?
Muhendislik
1-Makine ve Insaat mezunu orada da fazla midir ve is bulmak zor mudur ?
2-Burada Malzeme M. kazanip orada Nano T.M. ne gidebilir miyiz ?
3-Nano T.M. Turkiye de is bulabilir mi ?
4-Direkt Nano okumaktansa Makine okuyup yuksekte Nano yapmak daha mi iyi olur ?

Bunlarin disinda sizin onereceginiz yuksek kombinasyonlu onerilere de acigim tesekkurler...

ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Pzr Tem 14, 2013 4:55 am

Arkadaslar 3 gun kaldi bi yardimci olun lutfen yav

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 14, 2013 10:58 am

isletme ve muhendislik o kadar ayrri meslekler ki buna senin karar vermen lazim.Ben iktisat mezunu olarak keske zamaninda muhendislik okusaydim diyorum ama bu gercekten senin tercihin olmali.

GK

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen GK » Pzr Tem 14, 2013 8:48 pm

1-Betriebswirtschaftslehre
2-hayir astronot olarak gorunursun saka bi yana evet oyle gozukursun baska ne gozukebilirsinki ??
3-turkiyede okudunmu bilmiyorumda okuyanlar lanet ediyor o kadar kolay oldugunu duymadim.ben almanyada bu bolumu okuyorum okumasi kolay degil heleki yabanci biri icin bana gore iyi bir almanca bilgisi gerekiyor tabiki bi tip siyasal bilimler hukuk ogrencileri kadar olmasada anlaman cok onemli cogu sinavlarda seninde fikir sunmani istiyorlar.
4-bu konu hakkinda fikrim yok
5-cok caliskan degilsen siralamada yuksek olan universiteleri tavsiye etmem.
6-evet var , iyi bir almanca iyi bir ingilizce sart yoksa elde olan turkce almancayla belki is bulursun alcagin parada yuksek olmaz.

bu arada direk lise cikisliysan ve sayisalin ozellikle fizik matematik gibi dersler cok iyi degilse hic bir turlu teknik bolum secme daha turkcesini bilmedigin terimleri ogrenmen bile cok zaman alir kimse alinmasin ama turkiyede fizik ve matematik ortalamasi 2 3 olan insanlar gelip burda muhendislik okumaya calisiyor yazik yapmayin etmeyin tanistigim insanlardan biliyorum.
master yapan adamlar catir catir yapiyo daha onceden biliyo cunku ama lisans icin gelen cocuklarin 22 yasinda kel kaldigini biliyorum :)

Jamir

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Tem 15, 2013 9:28 pm

arkadasim ne okuyacagina karar vermek icin kendini olc bic hangi meslegi yapmak istersin bunlar cok onemli seyler iyi para kazaniyim sevdasiyla bir bolum bitirilse bile belki ilerde sevmedigin bir isi yapacaksin . Birde okuyabilecegini dusundugun kapasiten dahilinde sevecegin , ilgini cekecek birseyler okumak lazim ki insanlarin verdigi gazlar bittiginde kendi gazini kendin uretebilesin .
gdld

ucanisplus

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen ucanisplus » Sal Tem 16, 2013 10:19 pm

Yardim eden herkese cok tesekkur ederim endustri muhendisliginde karar kildim. Son bi sorum olacakti ondan sonra konu kilitlenebilir.
Almanya\'dan universiteden aldigimiz sartli kabulun ve 2013 sinavinin gecerlilik suresi nedir ?

Jamir

Bolum Tavsiyesi

Mesaj gönderen Jamir » Sal Tem 16, 2013 11:29 pm

almanyadan sartli kabul 6 ay olmasi lazim oss yi bilmiyorum ama 6 aydan fazla sanirim.
gdld