Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da muhendislik alaninda master yapmak ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
warlock

Mesaj gönderen warlock » Cmt Şub 21, 2009 1:06 pm

merhaba ben turkiyede makine muhendisligi bolumunu bitirdim ve almanyada otomotiv muhendisligi yada buna benzer bi bolumde master yapmak istiyorum.ne gibi sartlar kosuyorlar,ALES sinavi,not ortalamasi gibi barajlar varmi? unilerin dil kurslari varmi? nerden nasil baslayacagimi hic bilmiyorum.sorularimi cevaplayip takip edecegim yolu siralayabilirmisiniz? simdiden cok tesekkur ederim.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cmt Şub 21, 2009 1:21 pm

[quote]merhaba ben turkiyede makine muhendisligi bolumunu bitirdim ve almanyada otomotiv muhendisligi yada buna benzer bi bolumde master yapmak istiyorum.ne gibi sartlar kosuyorlar[/quote]

....

[quote]ALES sinavi,not ortalamasi gibi barajlar varmi?[/quote]
ales sinavi degilde not ortalamasina bakiliyor..

[quote]
unilerin dil kurslari varmi?[/quote]
Evet Hemen Hemen Her universitenin kendi bunyesinde dil kurslari var...
istisna bi kac tane olmayan var...

once dili hallet sonra pasaport vize daha sonra master icin bi universiteye basvur tabi evraklar tam olsun...
tam olara evraklari bilmiyorum ama diger mod arkadaslar yardimci olurlar...

warlock

Mesaj gönderen warlock » Cmt Şub 21, 2009 1:27 pm

tesekkur ederim.diger mod arkadaslarin yardimini bekliyorum

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Şub 21, 2009 1:32 pm

not ortalamasi ve almis oldugun derslere bakiyolar daha cok ales felan yok tabide test daf ve dash gibi sinav sartlari var ve her uninin yontemi farkli dil sinavini verdigin halde seni tekrar bi sinava tabi tutabilir(alanin ile ilgili) ama ilk yapacagin sey sartli kabul veren bi universite bulmak tabi senin bolumu iceren :)
sonra basvurman sonrasi gelir zaten ..bol sans:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 21, 2009 1:47 pm

makina bitirip otomotiv muh. de master a baslayabilirmisin bisey diyemem..o birazda basvuru yaptigin uni ye gore degisir.. ama genel olarak master a basvuru yapabilmen icin tr deki uni diploma not ortalaman 2,5 den fazla olacak.. ilk olarak almanca ogrenebilecegin bir dil kursu bulman gerekiyor.. uni lerin dil kursu var ama sifir almanca ile almiyor cogu.. daha sonra uni lerden sartli kabul alacaksin.. buraya gelip dsh veya testdaf sinavini gecince, sayilan derslerine gore master dan veya bachelor dan ust semesterlardan baslayabilirsin.

bu arada basligi almanya da universite bolumune tasiyorum..

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Pzt Mar 23, 2009 12:56 am

Transkipteki dersler cok onemli
mesela icten yanmali motor ders gormediysen bile alinmayabilirsin en azindan giden arkadaslarimdan biliyorum tabi basvuracagin univeriteye bagli
RWTHAACHEN, Stuttgart university , University Karlsruhe otomotivde cok iidir
bunlar didik inceler .Not ortalaman min 2.5 ama master a secim oldugu icin bolum derslerin ortalamasi onemli ve 2.5 kagittaki dir 3.0 ve ustu seni iyi bir unive yerlestirir . sana bol sans almanyada otomotiv okumak bircok kisn hayalidir. Universite secimi hakkinda maschinenbau da sana yardimci olabilirim.
Kolay gelsin

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Mar 23, 2009 6:24 pm

master icin basvurularda merak etme mutlaka bir yerden cavp gelir. not ortalamasi en az 2,5 deniyor ancak benimki 2,8 di genede kabul gordu. o basvuran kisilere gore degisiyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 23, 2009 6:25 pm

basvuran kisiye degil, basvurdugn uni ye gore degisiyor..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Sal Nis 14, 2009 6:15 pm

arkadaslar ben peyzaj mimarligindan mezun oldum ortalamam 2.27 herhangi bir universiteden kabul alamam mi? bu ortalamanyla.. hani sonucda arkadasin meslegi kadar aranan bir dal degil benimki ortalama sorunu olurmu yinede?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 14, 2009 7:24 pm

universiteden universiteye degisebilir.. cok fazla talep yoksa master icin peyzaj muh. ginde kabul alabilirsin..

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Sal Nis 14, 2009 7:35 pm

Amcama yolladim transkrip o da nurtingen universitesine gitti orda yardimci olan bayan dil kursu aldigi takdirde kabul edilir demis ama yinede sizin tanidiginiz benim gibi 2.27 lerde kabul edilen hic kimse varmi? kendimi rahat hissettirmek icin:):):):)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 14, 2009 8:35 pm

dil kursu kaydi dedigi almanca bilip bilmemen.. sanirim 400 veya 600 saat almanca gormus olman gerektigini demek istemis.. kisacasi buraya gelip dsh veya testdaf sinavlarini gecerse master icin baslayabilir demisler.;)

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Çrş Nis 15, 2009 12:56 am

dil kursundan sertifika demek istemistim yane tesdaf iste:) tesekkurler cok saol kardes verdigin bilgiler icin...

azrabegum

Mesaj gönderen azrabegum » Çrş Mar 27, 2013 1:15 pm

merhaba. ben istanbul kultur universitesinde fizik tam burslu ogrencisiyim. matematik bilgisayar bolumu ile yandalim var. almanyada master yapmak istiyorum. elektrik muhendisligi ile. ortalamam 2.80. sartli kabul alabilcegim okullar arasinda paderborn universitesi ve 2 universite daha oldugunu gordum forumlarda. almanca a1 seviyesinde suan istanbul goethede a.1.1 kurunu bitirmek uzereyim. hazirana kadar a1.2 yede gidip bitiricem beni bilgilendirirseniz ve basvuru asamasinda ne yapmam gerektigini soylerseniz cok sevinirim. gunlerdir cevap istiyorumm

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Çrş Mar 27, 2013 1:38 pm

Genelde prosedur su sekilde gerceklesiyor
Sen internetten basvurunu yapiyorsun ciktisini alip imzaliyorsun ayni belgede yada basvuru yaptigin sitede hangi belgeleri gondermen gerekiyorsa onlarla birlikte postayla Universitesiteye gonderiyorsun onlarda inceleyip sana kabul edilip edilmedigini bildirecekler genel surec bu sekilde

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Çrş Mar 27, 2013 10:32 pm

danismanlik sirketi para yedirmek yanlis bir tabir aldigin hizmetin karsiligini oduyorsun ayni isi sitede yapan arkadaslar var.

yabanci dil bilgin varsa kendin yapmayi denersin basarisizlik ve zman kaybi kkorkun var ise danisman arayiciligiyla islerini daha hizli ve duzgun bitirirsin

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Prş Mar 28, 2013 8:19 am

islemleri kendin yapabilecegine inaniyorsan gerek yok yani universite basvurusunu 10 liraya bile halledersin posta parasi dahil maksimum

azrabegum

Mesaj gönderen azrabegum » Prş Mar 28, 2013 8:50 am

kastettigim o degildi bazi sirketler veriyosun evraklar okula bile ulasmiyo. ingilizce traskriptlerimi aldim bunlarin noter tastigine ihtiyaci varmi

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Prş Mar 28, 2013 9:02 am

ingilizceyse gerek yok

dsc10

Mesaj gönderen dsc10 » Prş Mar 28, 2013 1:02 pm

su siteden inceledigim kadariyla Ingilizce masterlar , Almanca\'ya gore daha agirlikta gibi. Ingilizce yaninda kismen Almanca isteyenler de en fazla B1 seviyesi istiyorlar.

benim not ortalamasiyla ilgili bir sorum olacak. GPA 3.0 in uzerinde olursa fakat transkriptte 3 tane F notu olursa (sonrada en az BB ile verdim bu 3 dersi) bu bir sikinti teskil eder mi kabul olayi icin? (universitem Bogazici)