Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzr Mar 24, 2013 12:02 am

hooney oncelikle gecmis olsun uzuldum gercekten.... oncelikle red yemis biri olarak sana tavsiye vermem dogru olur mu bilmiyorum ama hic zaman kaybetme sertifika almaya bak ben suan kursa gidiyorum ozel ders aliyorum nasip olursa 16 nisanda a2 sertifikasi alicam umarim ise yarar a2 ye de yeterli gormezsseler b1 alacam kafaya koydum bi kere .... bence sende pes etme derim

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Mar 24, 2013 8:30 am

Cok sagolun arkadaslar.
aynen oyle yapacagim. ama itirazda edeyim mi sizce? hani donmezler ama kabul etmis olmamak acisindan.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 24, 2013 9:15 am

Tabiki itiraz et. Donmezler diye bisey yok 1 ay icerisin de kesin donerler.Belki benim gibi 2 3 gun sonra arayip ek evrak isterler.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzr Mar 24, 2013 9:57 am

erenin dedigi gibi itiraz et ...... ama kafama takilan sana biraz detayli yollamislar red mektubunu bana sadece turkiyede iyi dil kurslari var dil egitimini turkiyede al gel demislerdi

- bu adamlar basarili bir tarafini ariyorlar insanlarin
benimde lise diplomam cok kotu ama onlisans ile lisans notlarim normal
-birde benim smmm sinavini kazanmam birazda olsa lise diplomamdaki kotu notu kapatiyor gibi

sana tavsiyem lisedeki notu degistiremezsin asla ama basarili birseyler sunman gerek bu adamlara....

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Mar 24, 2013 11:22 am

itiraz et, sonucta hali hazirda bi ret almissin, kaybedicek bisey yok yani. hazir ucret de odemiceksin, onlar ugrassin dursun konsoloslukta ne yazcaz dye :D

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Mar 24, 2013 1:12 pm

:D birazda ben ugrastirayim adamlari:)

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Pzr Mar 24, 2013 4:50 pm

honey gecmis olsun.itiraz et bir an once bence.
Bana gonderdikleri metin gayet kisaydi sana dokturmusler
Siddete Meyyalim Vallahi Dertten...

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 25, 2013 12:24 pm

25/03/2013 Saat: 8.00 da Izmir Alman Konsoloslugunda olan Vize gorusme detaylarim:
Sabah 6 da kapinin onunde oldugum Alman konsoloslugu saat tam 8 de pasaportlarimizi ellerimize acik bicimde almamizi isteyerek isimlerimizi saydi.Benim Vize gorusmem Geriye cekildigi icin listede adim yoktu ama elimdeki vize randevu saatini gosteren belgeyi gosterince ismimi eklediler. 1 saat kadar iceride bekledim cunku on siramda insanlar vardi.Sonunda numaram bir gisede yandi ve gorusme basladi.

+Ne icin gelmistiniz
-Almanya\'da Paderborn Universitesinde master egitimi gorecegim.
+Iyi niyet mektubunuzu kim yazdi.
-Turkcesini kendim yazdim,almancaya cevirmek icin goethedeki ogretmenimden hatiri sayilir bir yardim aldim.
+hmmmm...
+Almanca ogretmeninizin adi nedir?
-Hannelore Sayin.
+Neden Almanya ?
-Cunku Almanya buyuk bir ihracat devi, ayrica almanca 2. ekonomi dili diyebilecegimiz yayginlikta konusuluyor. Almanyanin ekonomisine bakarak egitimimde bunun buyuk katkisi olacagini dusundum ve Almanyada master yapmaya karar verdim
+Baska bir ulkeye basvurdunuz mu ?
-Hayir sadece almanya ve nokta tercihim paderborn ve essen universiteleri.
+oncelikli tercihiniz parderborn master oyleyse?
-Evet elbette.

Daha sonra iceriden bir gorevli almanca soru sordu nasil gidiyor diye.o da cok yogun ilk olarak aile birlesimi simdide ogrenci aldim dedi(almanca konusuolardi ben bunu anladim)Daha sonra bayan bana dondu icerdeki konusmalari duydugum icin ..
-ich hoffe, studentin ..
+Nein , Du bist master studentin!!
+- gulucukler
+neden paderborn ve duisburgu sectiniz?
-Cunku basvurularimi kendim yaptim ve takip ettigim internet sitesinde uni essen ve parderbornun cok tanitimi yapilmisti ve tavsiye edilmisti benim istegime cevap verecek bolumler de vardi bu yuzden tercihimi bu universitelerde kullandim
+Dil kursunuzun adresini yazmissiniz almanyada ikamet edeceginiz yer olarak?
-Aaa evet dogru uni essen yurtlarina basvurdum ancak vizem gelmeden yurt icin maalesef kabul alamiyorum.(nerde kalcaksiniz diye sormadi)
+ingilizce seviyeniz nedir?
-Intermediate.
+Almanyada tanidiginiz var mi?
-Hayir hic tanidigim yok
+Gurkan yalcin????
-O beyefendi kurstaki yetkililerden biri,birebir tanimiyorum.
+Dil kursunuz duisburgda neden?
-Evet paderborn universitesinin dil kursuna gitmeyi isterdim ancak temmuz ayinda basladigi icin benim egitimimi sekteye ugratacak bir tarih goethe enstituden yogun kurslari arastirdim ancak acilmiyor.o zaman dilimi benim icin onemli oldugundan duisburgdaki dil kursuna yazildim
+Almanyadaki Dil kursunuz 1 sene degilmi?
-Evet 1 sene.
+egitim masraflarinizi aileniz karsilayacak degil mi?
-evet elbette.
+(bloke hesaba bir goz atti) woooww cok para !!
-evet ailemi biraz somurdum
+kac kardessiniz
-2 ancak digeri evli
+hmmm o gitti yani
-evet onun dugunu oldu bende dugun yerine masteri tercih ettim
+Ne guzel!! Dogru olani bu bence es her zaman bulursun.
+Vizenize red gelirse ne yaparsiniz
-itiraz basvurumu yapar eksik evragim yada eksik bir yonum varsa tamamlar tekrar vize basvurusunda bulunurum.
+Peki oyleyse vizenizi postayla mi burdan mi gelip alacaksiniz
-burdan alabilirim
+Biz sitede yayinliycaz siz gelceksiniz teslim alcaksiniz bir suru is bence posta olsa daha iyi olur.
-Hmm Tamam oyleyse kargoyla da alabilirim elbette.
+tamam adresinizi yazin poseti bana verin.
+isleminiz bitti.
-okey. Ihre Augen ist sehr schon
+ooww danke schon
-Kolay gelsin iyi calismalar diliyorum.
ee:lan

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Pzt Mar 25, 2013 12:33 pm

cok guzel. hadi bakalim darisi basimiza. hayirli olsun. ama benim gorusmeme o kadin ciksaydi kesin afallardim heralde :D nasil ovduysen artik gozleri :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 25, 2013 12:35 pm

tesekkurler.hayirlisi neyse o olsun.cok emek cekiliyo bu yolda.
valla ciddi guzel bi kadindi hatta ilk gorusmeye gectigimde bu kadin burda ne geziyor ki ola meslekleri baska biseyde donusumlu olarak mi geliyolar fln die dusundum.esmer yosun gozlu narin incecik bir bayandi (:

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Mar 25, 2013 12:35 pm

bu gorusmeyede artik vizde vermezlerse diyecek bisey bulamiyorum :)

diplomat gibi konusmusun :D

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzt Mar 25, 2013 12:45 pm

Gercekten cok cok iyi bir gorusme olmus:) umarim tez zamanda alirsin tatlim :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 25, 2013 12:46 pm

haha valla bi bolum daha vardi eklemeyi unutmusum simdi ekleyecegim.tesekkur ederim arkadaslar.bu isler belli olmuyor ama insallah vizem gelir.hepinize iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.allah emeklerimizi yagli balli etsin.dinimiz amin (:

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzt Mar 25, 2013 12:49 pm

subhaneke dinimiz amin :):):)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 25, 2013 1:05 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

subhaneke dinimiz amin :):):)[/quote]

Ben seni vize aldin saniyordum redmi simdi:S
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 25, 2013 1:24 pm

gayet iyi bir gorusme olmus sansin yuksek.

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Pzt Mar 25, 2013 1:57 pm

arkadaslar ben 6 martta vize basvurusu yapmistim hala cevap gelmedi konsolosluk belgelerimin yabancilar subesinde oldugunu ve henuz onay gelmedigini soyledi ne zaman sonuclanir vize gorusmesinde eger munihten zamaninda cevap gelmezse burdan verecegiz vizeni dedi okuluna yetisebilmen icin
ne yapmam lazim

kiko

Mesaj gönderen kiko » Pzt Mar 25, 2013 2:51 pm

[quote]exlance12 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben 6 martta vize basvurusu yapmistim hala cevap gelmedi konsolosluk belgelerimin yabancilar subesinde oldugunu ve henuz onay gelmedigini soyledi ne zaman sonuclanir vize gorusmesinde eger munihten zamaninda cevap gelmezse burdan verecegiz vizeni dedi okuluna yetisebilmen icin
ne yapmam lazim[/quote]

6 Mart tarihinde basvuru yaptiysaniz, basvurunuzun cevabinin gelmis olmasi zaten surpriz olurdu. Henuz 3 hafta bile olmamis.
Islem suresi 4 - 6 hafta olarak belirtiliyor. Ben 26 Subat\'da yaptim basvurumu, heyecanli fakat sabirli bir sekilde bekliyorum. Size de aynisini tavsiye ederim.
Bu arada okulunuz ne zaman basliyor?

Kiko

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Pzt Mar 25, 2013 2:56 pm

15 nisanda dersler basliyo ancak bazi derslerin kayit olayinin problem olmasindan korkuyorum almak istedigim derslerin kontejani dolarsa istedigim alanda uzmanlasamam

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 25, 2013 3:02 pm

Oncelikle ezgi tebrik ederim gayet sogukkanli ve nokta cevaplar vermissin.Bence gorusme gayet pozitif gecmis senin sansina o meshur 1-2 gorevli denk gelmemis :D .Umarim vizeni alirsin simdi en zor kisim olan vize bekleme noktasindasin.Ayrica Izmir\'de Gurkan abi cok meshur galiba :D.[quote]exlance12 tarafindan yazilan metin:

ne yapmam lazim[/quote]

Dostum bende 27 Subatta Istanbul\'dan basvurdum ertesi gun evraklarim yollandi ve halen auslaenderamt evraklarima 28 Subattan beri cevap vermeyi uygun goremedi
RASTAFARI

Kilitli