Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almancayi cok iyi konusanlar..??

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Mar 23, 2013 1:02 am

Almanca kitap okumak cok sikici olsa da baya etkili olduguna dair hep tavsiye aliyorum. :) Konusurken sifir grammer hatasiz konusma olayi baya zor bence.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cmt Mar 23, 2013 1:16 am

ben simdi goetheye gidiyorum tr de.goethenin kutuphanesinden a1 seviyesinde kitap aliyorum.hepsini de 3-4 defa okuyorum ki kitaplar oldukca ince ve parcalarin yavasca okundugu cd ler var. onu da dinliyorum.anladigim ne ? sifir. hic bisey anlamiyorum:S ben mi sigirim neyim bilemedim ki :S:S
ee:lan

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 23, 2013 1:17 am

bu cevap verme olayi zamanla pratikle asilcak bi durum. bende de var ayni durum. bazen hatta cok sinirimi bozuyo.

bunu nasil asarsin cevabi dedigim gibi pratik, almanca hayal etmek. mesela turkce bi kelime ya da cumle geldi aklina durup dururken kendi icinden almancaya cevirmek ya da kendine bi olay hayal edip kendi kendine almanca cevaplar vermek ya da diyaloglar kurmak(gorenler deli diyebilir :D ).

bu dediklerim bi yontem mesela. bunun disinda almanca kitap gazete haber okumak ve bol bol pratik yapmak. almanyada ozellikle turklerden uzak durmaya calismak(ilk geldigimde ben cok denedim bunu ama olmayinca biraktim gitti artik :) o kadar cok turk var ki bi onundekinden kacsa arkadan cikiyolar ) ve konusmaktan cekinmemek, aman yanlis soylemim diye geri adimda tutmak yerine yanlis soylesem de soylerim onemli olan karsimdakinin anlamasi demek.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 23, 2013 3:03 pm

[quote]ezsrdr tarafindan yazilan metin:

peki gramer nasil oturur ki? konusarak , dogru konusan kisilerin yaninda bulunarak mi yoksa cok okuyup calisarak mi ?? hepsi de olabilir (:[/quote]

Alman kiz arkadas veya alman erkek arkadas en onemli cozumdur bana gore
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Mar 24, 2013 1:02 am

etrafimda alman bi kizla beraber olan kiskanc bi turk vardi ki ikisi de aslinda ayrilmak istememisler. karslikli bireysel hatalardan ve tabi turkun dindar aile durumu diyebiliriz.

ikincisi turk kiziyla cikan alman da gordum. bunun disinda kuzenim alman bi erkekle evli.

evet sirada beklemiyo almanlar da ama hepsi de on yargiyla yaklasmiyo. neden olmasin. almanlar bizden daha modern dusunuyo

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal Ara 16, 2014 2:27 am

sanirim almancayi ogrenmek konusunda konusulanlara bakilirsa cok iyi calismak ve aktif olarak dili kullanmak gerekiyor. Gecen bir arkadasimla almanca konusmaya calistim.tabi temel seviyede su an icin. ama farkettim ki ben yanlis bir cumle kursamda karsimdaki farkinda olmadan gayriihtiyari benim yanlislarimi konusma arasinda duzeltiyor(anadili almanca).olabildigince anadili almanca olan insanlara yanasmak gerekiyor herhalde..
ee:lan