Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Cmt Mar 23, 2013 2:09 pm

Bende Hooney\'in sonucunu merak ettim.Sonuc nedir acaba ? :)

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cmt Mar 23, 2013 2:24 pm

17 gun kisa bir sure ama su siralar cok 20li gunlerde alan var.Belli olmaz yani.Insallah olumludur.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 23, 2013 2:56 pm

Vize alan arkadaslara tebrik ederim
So geht nicht !

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 23, 2013 3:19 pm

Maalesef size guzel haberleri veremiyorum.
Reddin yanina mektup yollamislar uzunca. cevirebilen olursa memnun olurum.

[IMG]http://img600.imageshack.us/img600/1618/img1466gq.jpg[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

caramel

Mesaj gönderen caramel » Cmt Mar 23, 2013 3:26 pm

Ayni kaderi paylasiyoruz hooney :( banada 17. gunde red gelmisti ama red mektubumuz farkli ne yazdigini anlayamadim almanca bilen arkadaslar cevireceklerdir. Bence nedeni ogrenir ogrenmez itiraz dilekceni hazirla, ben 10 gun once hem mail ile hemde fax ile gonderdim ama kargoyla yollamadim arkadaslar bir sorun olur mu sizce ?

caramel

Mesaj gönderen caramel » Cmt Mar 23, 2013 3:40 pm

simdi dikkatlice baktim ilk iki paragrafimiz ayni \'\' in der Turkei\'\' den sonra sende farkli yaziyor bide ek olarak uzun paragraf var onu anlayamadim ama sanirim Turkiyede A1 alip sertifika gostermeni istemisler benim red mektubum bu sekilde yardimci olacaksa

Die botschaft bedauert, ihnen mitteilen zu mussen dass ihrem antrag auf erteilung
eines visums ein teilnahme an einem deutsch kurs mit anschließendem studium nach
abschluss der auslaenderrechtlichen prufung nicht entsprochen werden kann.

Nach sorgfaeltiger Prufung der ihnen vorgelegten Unterlagen sowie ihrer Angaben bei
Vorsprache unter Abwaegung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland
und Ihren insoweit schutzwurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne Weiteres
moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu Absolvierung Ihres
sich moglicherweise anschließenden Studiums.

Der Antrag muss daher abgelehnt werden.

Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Falle einer Ablehnung nicht erstattet.
Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Mar 23, 2013 4:43 pm

evet en az a1 belgesi istemisler gelecek basvuru icin olumlu olur hesabi ama sadece red sebebi bu degil.Liseyle ilgili biseylerde var tam anlayamadim
RASTAFARI

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 23, 2013 4:57 pm

cevirmeye calisiyorum kit almancamla ama anladigim kadariyla ben tercih yapmada problem yasamistim sacma sapan bir tercihim gelmisti. 23. sira gelmis galiba hatirlamiyorum o yaziyor sanirim. o diplomami sorun etmisler bilmiyorum ya. cok sogudum gercekten.

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Cmt Mar 23, 2013 5:29 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

Maalesef size guzel haberleri veremiyorum.
Reddin yanina mektup yollamislar uzunca. cevirebilen olursa memnun olurum.

[IMG]http://img600.imageshack.us/img600/1618/img1466gq.jpg[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us[/quote]

kisaca. Size ret vermek zorunda olduklari icin cok uzgunlermis Ret :: Dil kuruna katilmak amaciyla vize basvursan bile egitim yerine getiremeyeceginin kanatina varmislar. yani okuyamayacagina. Cunku Basari icin ilk sart Basarili bir okul gecmisine sahip olmak gerekir iken, siz ise ortalamanin altinda Vasat bir okul basarisi elde etmmis bulunuyorsununz. Lise diplomona notunuz : 57,82

Itiraz hakkkiniz var ama vize basvurusu icin odediniz ucret geri verilmiycektir

Bu arada sizin amaciniz kesinlikle Almanyada okumak olmuyacaktir. tam aksine Bochum yasayan kiz kardesinizin yanina gitmek yada tasinmak

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Mar 23, 2013 5:32 pm

1: Almanca kursuna gitmemissin sanirim onu yazmislar.
2: Egitim gecmisini begenmemisler.Lise diploma notunu ornek gostermisler.
3 : Oss de 23. sirada yerlesmeni de yazmislar ve yine Turkiyedeki egitim durumun negatif olarak gorulmus.
4 : Son olarak da hedefinin belki Almanya da egitim olmadigini soylemis .Ayrica Bochum da ki kiz kardes falan demisler ama orayi tam anlayamadim.

Gecmis olsun ve Allah sabir versin.Istersen bir itiraz dilekcesi yaz yolla.

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Cmt Mar 23, 2013 5:35 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

3 : Oss de 23. sirada yerlesmeni de yazmislar ve yine Turkiyedeki egitim durumun negatif olarak gorulmus.
4 : Son olarak da hedefinin belki Almanya da egitim olmadigini soylemis .Ayrica Bochum da ki kiz kardes falan demisler ama orayi tam anlayamadim.

Gecmis olsun ve Allah sabir versin.Istersen bir itiraz dilekcesi yaz yolla.[/quote]

4 (der Nachzug zu jemand: Birinin ardindan ayni yere tasinmak) kok fiil : nachziehen

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Mar 23, 2013 5:42 pm

[quote][quote]onur224 tarafindan yazilan metin:

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun ve Allah sabir versin.Istersen bir itiraz dilekcesi yaz yolla.[/quote]
[/quote]
4 (der Nachzug zu jemand: Birinin ardindan ayni yere tasinmak) kok fiil : nachziehen[/quote]

Simdi anladim bilgi icin tesekkurler. :))

caramel

Mesaj gönderen caramel » Cmt Mar 23, 2013 6:02 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

simdi dikkatlice baktim ilk iki paragrafimiz ayni \'\' in der Turkei\'\' den sonra sende farkli yaziyor bide ek olarak uzun paragraf var onu anlayamadim ama sanirim Turkiyede A1 alip sertifika gostermeni istemisler benim red mektubum bu sekilde yardimci olacaksa

Die botschaft bedauert, ihnen mitteilen zu mussen dass ihrem antrag auf erteilung
eines visums ein teilnahme an einem deutsch kurs mit anschließendem studium nach
abschluss der auslaenderrechtlichen prufung nicht entsprochen werden kann.

Nach sorgfaeltiger Prufung der ihnen vorgelegten Unterlagen sowie ihrer Angaben bei
Vorsprache unter Abwaegung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland
und Ihren insoweit schutzwurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne Weiteres
moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu Absolvierung Ihres
sich moglicherweise anschließenden Studiums.

Der Antrag muss daher abgelehnt werden.

Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Falle einer Ablehnung nicht erstattet.
Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.[/quote]

benimde red sebebim buydu buna istinaden bolumum sozel oldugu icin almanyada dil okuluna gitme sebeplerimi belirten bir dilekce yazdim 10 gun once hem mail ile hemde fax ile gonderdim ama kargoyla yollamadim arkadaslar bir sorun olur mu sizce ?

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Cmt Mar 23, 2013 6:14 pm

Gerek cevremden gerekse bu siteden edindigim izlenime gore Alman konsolosluklari dil bilgisi ve elinde sertifikasi olmayanlara genelde red veriyorlar ve bence haklilarda bu yuzden basvurmadan once turkiyede dil kursuna gidip en az bir a1 sertifikasi hatta a2 mumkunse b1 sertifikasi almanin niyetimizin ciddi oldugunu gostermek acisindan buyuk avantaj oldugunu dusunuyorum.

sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Mar 23, 2013 6:23 pm

serkass umarim dedigin gibi olur tomere 6 ay boyunca gittim ve a2 aldim . umarim emeklerim ve emeklerimz bosa cikmaz..

caramel

Mesaj gönderen caramel » Cmt Mar 23, 2013 6:27 pm

bende Goethe den A1 aldim ama vizem red :(

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Cmt Mar 23, 2013 6:34 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

serkass umarim dedigin gibi olur tomere 6 ay boyunca gittim ve a2 aldim . umarim emeklerim ve emeklerimz bosa cikmaz..[/quote]

Insallah hicbirimizin emegi bosa cikmaz elinde sertifika olmasinin bir avantaj oldugunu dusunuyorum en azindan red etmelerindeki onemli ve hakli olduklari bir gerekceyi ortadan kaldiriyorsun

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 23, 2013 7:52 pm

Red vermek isteyen adam herturlu red veriyor. Onu bahane etmese baska birseyi bahane ediyor. Gorusmemi yazmistim sirf durust oldum diye olan oldu. Yalan soyleyip kursun adresinide yazabilirdim ne bileyim yapardim birseyler. Ama girecek arkadaslara tavsiyem akrabanizi karistirmayin gercekten ben dinlemedim yazdim yinede ama olmuyormus. Tavsiye veren bilgi veren herkese sonsuz tesekkur ediyorum. Simdi sizlerden birkac onerim olacak.

Dusuncelerim burada dil kursuna gitmek alabildigim kadar sertifika almak. Seneye tekrar sinava girmek ve mumkun olursa bloke hesapla basvurmak hicbir akrabayi ise karistirmamak olacak. red gelirsede burada kazandigim universiteye giderim. kayit yaptiririm bu sefer. Ben bu Almanya ugruna hayallere kapildim dersleri savsaklarim 11. siniftan beri istedigim birseydi 2 yil oldu. nasil olsa bir sekile kabul alirim dedim ama gercekler aci oluyormus. Siz hala lisede okuyanlar varsa diplomanizi duzgun tutun ve tercihinizi benim gibi sacma sapan yapmayin. Ben bu surecler icinde yalnizdim ailemde istememisti. Olmuyorsa vardir bundada bir hayir...

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Cmt Mar 23, 2013 7:58 pm

Ben senin alacagini dusunmustum. Ama dedigin gibi, bunda da bir hayir vardir mutlaka. Sen yine vazgecme, alana kadar devam et.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 23, 2013 11:43 pm

hooney alman konsoloslugunda durust olmucaksin, eger sonradan gercegin ortaya cikma durumu yoksa hep kendini iyi gosteren ifadeyi kullanicaksin :) ben neler neler yaptim zamaninda :D bi ara ceviririr gonderirim sana ret mektubunu. kafana takma fazla, dil sertifikasi istemisler A1 mesela, onu ikinci basvuruna kadar rahat rahat alirsin. zaten radevular 2 ayi buluyo bu aralar

Kilitli