Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DORTMUND DIL KURSU VE CALISMA IZNI

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:32 am

Valla Dortmund\'da hangi dil kurslari var bilmiyorum hic.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jervufane

Mesaj gönderen jervufane » Çrş Eki 03, 2012 6:36 pm

merhaba arkadaslar. zeynep dortmund daki asta dil kurslari nasil. benim almancam sifir ve dil kursuna gitmek istiyorum oneririmisin bana ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 03, 2012 7:41 pm

Dortmund Asta kursu kalite olarak iyi bir kurs, fakat diger acidan kimseye tavsiye etmiyorum, bir kuru yaklasik 3,5 ayda bitiyorsunuz. Sifirdan dsh verme seviyesine yaklasik 15 ayda gelebiliyorsunuz de dolayisiyla da bir donem hatta basvuru surecine gore 1 sene kaybetmis oluyorsunuz.

eozan

Mesaj gönderen eozan » Cum Oca 04, 2013 6:12 pm

konuya bayagidir yazilmamis hortlatalim :)
su an stuttgart`tayim kursa burda devam ediyorum ama mart ayinda a2 belgesini alicam ve ondan sonra dortmund universitesine sartli kayit yaptircam buyuk ihtimalle.

simdi bi kac sorum olcak

1-ASTA kursu disinda baska kurs yokmudur(ozel kursta olabilir).mesela ASTA cok uzun suruyor denmis onun disinda intensiv (yogun) kurslar yokmudur ? ornegin su an gittigim kurs her kuru 2 ayda bitiriyor o sekilde olsa benim icin yeterli.

2-universiteye sartli kayit olduk diyelim okul yasamam icin bi yer ayarliyor mu ? ayarlamiyor ise ogrenciler nereleri tercih ediyor yasamak icin ?

simdiden tesekkur ederim

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Oca 04, 2013 7:30 pm

Uni tabiki kabulun var ise sana yurt bulmaya calisir ama erken davran bunun icin
Baska kurs olmaz mi Almanyada ozel dil kurslarinda ki para dongusu acayip buyuk :D
So geht nicht !

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Cum Mar 22, 2013 2:47 am

arkadaslar merhaba ben yeni geldim.koln /pulheimda yasiorum yakin cevrede uygun ,kaliteli ayrica en yakin zamanda basayacagim bi kurs ariyorum..kafam cok karisik danisacagim konusacagim kimse yok.:(

cagilb

Mesaj gönderen cagilb » Cum Mar 22, 2013 3:03 am

[quote]aygiz07 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba ben yeni geldim.koln /pulheimda yasiorum yakin cevrede uygun ,kaliteli ayrica en yakin zamanda basayacagim bi kurs ariyorum..kafam cok karisik danisacagim konusacagim kimse yok.:([/quote]

ben de iki sene once pulheimda iki ay gecirdim. bilmiyorum volkshochschuleyi onerir mi herkes ama ben memnun kalmistim. tabi kolnde oldugu icin otobus+bahn+bahn yapman gerekiyor bir saat suruyor yol.
vhs koln kursu icin maria.germann-demirci@stadt-koeln.de bu kisi ile iletisime gecebilirsin mutlaka yardimci olacaktir.

kolay gelsin umarim istedigin gibi bir kurs bulursun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 22, 2013 3:06 am

Selamlar aygiz07 , dert etme konusacagin , danisacagin biz variz.Elimizden gelen yardimi yapariz.Kendini yalniz hissetme.

Koln\'de baya bir dil kursu var.Suana kadar hangilerine baktin veya hangilerini biliyorsun ?

Aklima gelen en hizli tavsiye , Koln\'de bildigim tek dil kursu ,reklam gibi olmasin ama sitemizin sponsoru Rheinland Privatschule..Essen\'da 389 Euro , Dusseldorf Duisburg ve Koln´de 449 Euro.
200 saat , 2 ay suruyor ve ara tatil yok gibi birsey..Kur sonrasi direk bir sonraki kur basliyor 2-3-4 gun sonra.
Indirim yapiliyor mu bilmiyorum DeutschStudent uyelerine...

Diger kurslar hakkinda da arkadaslar yardimci olacaktir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 22, 2013 3:16 am

3-4 sene onceki calisma izni bilgileri halen ayni midir? Dortmund hakkinda bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Cum Mar 22, 2013 3:34 am

[quote]cagilb tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba ben yeni geldim.koln /pulheimda yasiorum yakin cevrede uygun ,kaliteli ayrica en yakin zamanda basayacagim bi kurs ariyorum..kafam cok karisik danisacagim konusacagim kimse yok.:([/quote]

ben de iki sene once pulheimda iki ay gecirdim. bilmiyorum volkshochschuleyi onerir mi herkes ama ben memnun kalmistim. tabi kolnde oldugu icin otobus+bahn+bahn yapman gerekiyor bir saat suruyor yol.
vhs koln kursu icin maria.germann-demirci@stadt-koeln.de bu kisi ile iletisime gecebilirsin mutlaka yardimci olacaktir.

kolay gelsin umarim istedigin gibi bir kurs bulursun.[/quote]

tesekkur ederim bana bu kursu onerdiler evet bende bugun baktim.bu kisiyle turkce iletisime gecebilirmiyim?bu kurs sanirim 3 ay suruomus dogrumu??

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Cum Mar 22, 2013 3:35 am

@Karthus Studentenwerk, Mensa\'da calisma olanagi saglayabiliyor duruma gore.
http://www.aaa.tu-dortmund.de/cms/en/In ... index.html -- Burdan bilgi alabilirsin.

Dil kursuna giderken Semesterticket alinabiliyor mu, bilgisi olan var mi?

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Cum Mar 22, 2013 3:37 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Selamlar aygiz07 , dert etme konusacagin , danisacagin biz variz.Elimizden gelen yardimi yapariz.Kendini yalniz hissetme.

Koln\'de baya bir dil kursu var.Suana kadar hangilerine baktin veya hangilerini biliyorsun ?

Aklima gelen en hizli tavsiye , Koln\'de bildigim tek dil kursu ,reklam gibi olmasin ama sitemizin sponsoru Rheinland Privatschule..Essen\'da 389 Euro , Dusseldorf Duisburg ve Koln´de 449 Euro.
200 saat , 2 ay suruyor ve ara tatil yok gibi birsey..Kur sonrasi direk bir sonraki kur basliyor 2-3-4 gun sonra.
Indirim yapiliyor mu bilmiyorum DeutschStudent uyelerine...

Diger kurslar hakkinda da arkadaslar yardimci olacaktir.[/quote]

cok tesekkur ederim cvbin bu kadar cbk gelmesi zaman ayimaniz cok mutlu odum yani..burda kimse yok bana yardimci olcak.o yuzden cok stresiyim hic bise yapamiorum:(
bu kursada baktim ama 30 nisanda basliyo sanirim eger daha erken basliorsa yarin gidip gorusmek isterim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 22, 2013 3:39 am

Tesekkur ederim.Soruna gelince aliniyor hatta yenileme tarihleri gelmisti sanirim forumdakiler 2 gun once essende topluca yenileme ve yeni kayit edilmeye gittiler

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Cum Mar 22, 2013 3:51 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim.Soruna gelince aliniyor hatta yenileme tarihleri gelmisti sanirim forumdakiler 2 gun once essende topluca yenileme ve yeni kayit edilmeye gittiler[/quote]

28 Mart okula son kayit gorunuyor benim Zulassung belgesinde, ayrica 05.04.2013\'e kadar Ruckmeldung\'u yatirmam gerektigini soylediler fakat cogumuz gibi ben hala vize bekliyorum. Sana gelen belgede okula kayit tarihi ne zaman son gorunuyor?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 22, 2013 4:01 am

Benim deadline 15 temmuz

cagilb

Mesaj gönderen cagilb » Cum Mar 22, 2013 4:01 am

tesekkur ederim bana bu kursu onerdiler evet bende bugun baktim.bu kisiyle turkce iletisime gecebilirmiyim?bu kurs sanirim 3 ay suruomus dogrumu??[/quote]

evet uc ay suruyor fakat arada iki hafta tatil var sanirim on haftalik kurs. hayir bu kisinin esi turk sanirim ama kendisi turkce bilmiyor. ben almanca atmistim maili. istersen bana mail adresini mesaj at sana ondan gelen turkce pdf dosyasini atayim kursla ilgili.

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Cum Mar 22, 2013 2:08 pm

tesekkur ederim bana bu kursu onerdiler evet bende bugun baktim.bu kisiyle turkce iletisime gecebilirmiyim?bu kurs sanirim 3 ay suruomus dogrumu??[/quote]

evet uc ay suruyor fakat arada iki hafta tatil var sanirim on haftalik kurs. hayir bu kisinin esi turk sanirim ama kendisi turkce bilmiyor. ben almanca atmistim maili. istersen bana mail adresini mesaj at sana ondan gelen turkce pdf dosyasini atayim kursla ilgili.[/quote]

mail adresimi msj attim.tesekkur ederim tekrar

cagilb

Mesaj gönderen cagilb » Cmt Mar 23, 2013 3:04 am

maildeki ekler isine yarar umarim. rica ederim :)

bozokkk

Mesaj gönderen bozokkk » Cmt Mar 23, 2013 3:15 am

Hatta kendisinin cat-pat Turkce\'siyle (Maria Demirci Hanim) bana \'ben Turklerin ablasiyim\' demisligini duyunca gonlumu fethetmistir gurbette. Uzun suredir yataga bagli yasamini surduren Turk esine buyuk bir vefa ornegi gostermis ornek insan.

cagilb

Mesaj gönderen cagilb » Cmt Mar 23, 2013 3:34 am

esinin durumunu ben de duymustum. hic yuz yuze gelme firsatimiz olmamisti oradayken ama dondukten sonra bile danistigim veya rica ettigim her seyde hemen mail ile geri donus yapti ve cok yardimci oldu. boyle insanlar iyi ki varlar.