Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Mar 19, 2013 10:07 pm

Arkadaslar ya bu yabancilar polisine nasil ulasiyosunuz.ben turkiyeden ariyorum acan yok,almanyadan aratiyorum acan yok.berlinde de tanidik yok ki yolliyim.var mi acaba burda berlinden yardim edebilcek biri?

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Mar 19, 2013 11:03 pm

[quote]Bilge Dede tarafindan yazilan metin:

50 gundur beklemek 20 gundur beklemekten daha avantajli bence. Arayarak sureci hizlandiramazsin, hic zahmet edip de tum insanlari sirada bekletip kapiyi kitleyerek evrak odasina gidip o kadar dosyayi kurcalayarak senin evragina bakmazlar. Bosa ugrasma, zaten vizeni verecekler red almayacaksin merak etme, sabret biraz.[/quote]

Cevap icin tesekkurler oncelikle.Red gelmeyecegi nasil kesin oluyor bu arada?Hatirladigim kadariyla uzun sure bekleyip red alan arkadaslar da vardi forumda.Bir de ne zaman gelir sence tahmini olarak?Dil kursu falan da basladi,soyledim maille de yabancilar subeye tinlamiyolar.

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Mar 19, 2013 11:12 pm

Eyvallah birader cevap icin.

kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Mar 20, 2013 10:23 am

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]fokutan07 tarafindan yazilan metin:

Diploma asli (1x)-(noter onayli)

Osym (noter onayli)

Tomer dil kursu sertifikasi(Almanca) (1x)-(kesinlikle yaptir)

Tomer dil kursu sertifikasi(Turkce) (1x)

Sabika Kaydi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Transkript (Almanca) (1x)-(tercume)

Transkript(Ingilizce) (1x)-(okuldan alabilirsin)

Nufus kayit ornegi(Aciklamalar bolumu eksiksiz doldurulmus) (1x)-tercumeye gerek yok

Anneye ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok )

Babaya ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Nufus kagidi (Almanca Tercumesi) (1x)-(istege gore)

3 adet Biyometrik resim (fazla cikar mesela ben 6 tane goturdum)

Diploma Tercume(Almanca)-(almanca tercume )

Seyahat Sigortasi(turkce ve ingilizce)

hepsinden ikisertane fotokopi yap zimbalama hic birini en basa basvuru formu dil kursu evragi iyi niyet mektubu ve digerlerini sirala orjinaller bir parca fotokopilerde birer parca olacak ztn orada soyluyorlar nasil yapman gerektigini zimbalarsan orada cikarmakla ugrasirsin 60 euroda para olmasi gerekiyor yaninda bundan baskada hic birsey istemiyorlar bn bu sekilde gittim bazilarini geri bile verdiler gerek yok diye[/quote]

babam vefat etti ona ait ikametgah alamiycam :)

onun yerine hangi belgeyi koyacam defin kagidini mi ?[/quote]

Benim de annem vefat etti. Yanlizca babamin ve kendimin ikametgahini koydum. Konsolosluk gorevlisi ikametgahlari incelerken de ayrica belirttim, nicin annemin ikametgahinin olmadigini. Vukuatli nufus orneginde zaten olum/dogum vb olaylar acikca gorulebiliyor.

Kiko

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Mar 20, 2013 10:29 am

tessekurler...

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 20, 2013 11:08 am

Yabancilar Polisiyle gorustum sonunda,motivasyon mektubu istediler onu alinca onayliycaz hemen dedi.Nasil yazarim bunu arkadaslar?Elle mi yazilmis olmasi lazim yoksa cikti mi?Bir de forumda ornegi vardi galiba ama bulamadim bilen bir arkadsa link verirse harika olur.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 20, 2013 11:25 am

Oncelikle gozun aydin beklemek cok zor bisey. Bilgisayar ciktisi olabilir.Sectigin bolumu secmekteki motivasyonun neydi , ilerdeki hedeflerin .O bolumu okumak sana ne kazandiracak vs.

Soyle bir sey buldum ingilizcen vardir umarim.http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... post_61568

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 20, 2013 11:43 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Oncelikle gozun aydin beklemek cok zor bisey. Bilgisayar ciktisi olabilir.Sectigin bolumu secmekteki motivasyonun neydi , ilerdeki hedeflerin .O bolumu okumak sana ne kazandiracak vs.

Soyle bir sey buldum ingilizcen vardir umarim.http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... post_61568[/quote]

Cok tesekkurler kardesim.Simdi benim bunu almanca mi yazmam lazim?Yoksa ceviri de is goruyor mu?Hani zaten bunu yazcak almancam yok ama baska dilde yazdigimi gorup bunun almancasi yok diye red vermelerinden korktum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 20, 2013 11:59 am

Almanca olmali tabi.Ingilizce yazabiliyorsan o da olabilir galiba. Ama en mantiklisi turkce yaz tercume ettir.

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 20, 2013 1:11 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Almanca olmali tabi.Ingilizce yazabiliyorsan o da olabilir galiba. Ama en mantiklisi turkce yaz tercume ettir.[/quote]

Soyle birsey yazdim ama olmus mu bu sizce?Almancaya cevirttiriyim mi bunu?

Ben xxxxxx.xxx ,Istanbul dogumlu xxxxxxxx. Almanya\'da oncelikle dil egitimi,ardindan Almancada yeterli seviyeye ulastiktan sonra universite egitimi almak istiyorum.
Bu yuzden Ernst-Abbe Jena Uygulamali Bilimler Universitesi(Ernst-Abbe Fachhochschule Jena)\'ne basvuruda bulundum ve neticesinde sartli kabul aldim.Almanca bilgim yuksekogrenime
baslamak icin yeterli olmadigindan oncelikle Berlin\'de yogunlastirilmis dil kursuna katilip Almancada eksikliklerimi tamamlayacagim.

Ernst-Abbe Jena Uygulamali Bilimler Universitesi(Ernst-Abbe Fachhochschule Jena)\'nde Elektrik ve Otomasyon Muhendisligi(Elektrotechnik/Automatisierungtechnik)
bolumunde lisans egitimi almak istiyorum.

Egitim hayatim boyunca kendimi surekli fen bilimleri alaninda gelistirip,bu konuda guncel etkinliklere katildim ve cesitli faaliyetlerde bulundum.Bu alanda cocuklugumdan beri
suregelen tutkum beni Turkiye\'de yerlesmis oldugum bolume yonlendirdi.Ogrenme ve kendimi gelistirme konusundaki istegim dogrultusunda yaptigim arastirmalar bana
Almanya\'nin fen ve muhendislik egitimi alaninda lider konumda bulundugunu gosterdi.Hatta bu arastirmalarimda Alman bilim adamlari ve muhendislerinin buyuk basarilara imza
attigini ogrendim.Burdan yola cikarak,Almanya\'da bu konuda egitim almamin,egitimim bittikten sonra beni ulkemde daha basarili kilacagina kanaat getirdim.Beni karar asamasina
getiren bu incelemelerden sonra,Almanya\'da bulunan universiteleri derin bir sekilde arastirdim ve Alman Universitelerinin dunya siralamasinda ne kadar yukarda ve basarili oldugunu
gordum.Almanya\'daki sosyal ve ekonomik bakimdan ogrenci hayatini da arastirdiktan sonra Almanya\'da yuksekogrenim gormeye karar verdim.Lisans egitimi almak istedigim
bolumle ilgili incelemelerimi beni Ernst-Abbe Jena Uygulamali Bilimler Universitesi(Ernst-Abbe Fachhochschule Jena)\'ne yonlendirdi.

Jena sehri hakkinda edindigim bilgilerde Jena\'nin ogrencilere sosyal,kulturel ve egitim anlaminda cok iyi bir ortam sagladigini gordum.Alaninda lider bilim firmalarinin sehirde
bulunusu ve sehrin "teknoloji sehri" olarak anilmasi bana Jena\'da eksiksiz bir ogrenim hayati yasayabilecegimi gosterdi.

Bunlarin sonucu olarak,Almanya\'daki egitim hayatimi basarili bir sekilde bitirdikten sonra Turkiye\'ye geri donup,ulkemde muhendisligin gelismesine katkida bulunup bu
alanda etkin bir rol almak istiyorum

Dikkate aldiginiz icin tesekkur eder,saygilarimi sunarim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 20, 2013 3:47 pm

Mektubun sadece temasi ve 1-2 tane kriteri vardir onun disinda herkesin kendi dusuncesine gore olusur.Benim bolumum Avrupa\'da en iyi Almanya ve bolumumde 2. yabanci dil lisans tamamlamaktan daha onemli(Bunu belirttim cunku DHL Turkiye CEOsu konferansa geldiginde bizzat sordum).Ben hem logistikte Avrupa\'nin 1 numarasi olan Almanya\'da egitim almanin,hamburg gibi bir limanda staj yapmanin ve 2.dil olarak almanca\'nin kariyerimi nasil etkileyecegini yazdim.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş Mar 20, 2013 4:10 pm

yarin vize gorusmem var simdiden karnima agrilar girmeye basladi :)

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Çrş Mar 20, 2013 4:13 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

yarin vize gorusmem var simdiden karnima agrilar girmeye basladi :)[/quote]

Umarim olumlu gecer :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 20, 2013 4:15 pm

Kemik sesi duymak istiyorum birkan o ses kulagima gelecek :D :D

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş Mar 20, 2013 4:32 pm

:D vur kir parcala diyorsun bakalim hayirlisi karthus :)

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 20, 2013 5:58 pm

Bosver takma bu kadar dostum,rahat ol sorucaklari sorulara iyi cevaplar ver yeter.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Çrş Mar 20, 2013 6:35 pm

Universite Dil kursunun yaptigi seviye tespit sinavina vize yetismedigi icin katilamazsak ne oluyor acaba bilen varmi arkadaslar

Karthus seninde sinavin yakin zamanda herhalde senin bilgin varmi bu konuda

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş Mar 20, 2013 8:18 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Bosver takma bu kadar dostum,rahat ol sorucaklari sorulara iyi cevaplar ver yeter.[/quote]

bakalim neler sorucaklar :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 20, 2013 8:46 pm

[quote]serkanss tarafindan yazilan metin:

Universite Dil kursunun yaptigi seviye tespit sinavina vize yetismedigi icin katilamazsak ne oluyor acaba bilen varmi arkadaslar

Karthus seninde sinavin yakin zamanda herhalde senin bilgin varmi bu konuda[/quote]

Ben a2den baslayacaktim a1.1dim ama a1 sinavini verebilirdim.Fakat kaciracagim icin a1-a2.1den baslayacagimi soylediler

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Çrş Mar 20, 2013 10:25 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]serkanss tarafindan yazilan metin:

Karthus seninde sinavin yakin zamanda herhalde senin bilgin varmi bu konuda[/quote]

Ben a2den baslayacaktim a1.1dim ama a1 sinavini verebilirdim.Fakat kaciracagim icin a1-a2.1den baslayacagimi soylediler[/quote]

Vay arkadas ya hem zaman hem para kaybi 1 kur demek ne demek benim B1 goethe sertifikam var bir ise yaramazmi yada beni hangi kurdan baslatirlar

Kilitli