Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Braunschweig Yurt Sorunsali - Kalacak yer ariyorum

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
faust

Mesaj gönderen faust » Cmt Mar 16, 2013 11:15 am

Arkadaslar, Braunschweig sprachenzentrum da dil kursuna baslayacagim bu nisanda, fakat hala kalacak yer ayarlayamadim, okulun yurdunda cok fena sira var (400 kisi dediler en son :) ) ayrica ;
-https://www.wg-gesucht.de
-http://www.immobilienscout24.de

vs. sitleerden de arastiriyorum ilan verenlere mesaj atiyorum ama donus yapan yok hala..

Braunschweig veya hannover civarinda konaklayan arkadaslar yardimci olabilirmi ya da basvurabilecegim farkli siteler var mi? ya da ev arkadasi arayan var mi :)

Yardimci olabilirseniz sevinirim tesekkurler:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 16, 2013 3:03 pm

www.wg-gesucht.de
www.studenten-wg.de
www.studenten-wohnung.de
www.wohnsuche24.de
www.kijiji.de
www.easywg.de

Bildigim arama motoru bunlar.Hannover son caren gibi gozukuyor , merkezden trenle ulasim 45 dk suruyordu hatirladigim kadariyla.
Birde bazi yerler on gorusme yapmak istiyor , eger suan TR\'deysen ve katilamayacaksan bu ongorusmelere , o yuzdende haber vermeyebilirler.

Umarim bulursun kisa zamanda bir yer.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

faust

Mesaj gönderen faust » Pzr Mar 17, 2013 3:32 am

Tesekkur ederim staatsmann,
www.wg-gesucht.de disinda adam akilli ilan olan site yok bunlarin arasinda ya :/ Aslinda cok ilan var ama donmuyorlar iste on gorusme falan yazmamislar genelde hepsi telefon numarasi vermis olmadi araticam artik maillere donmuyorlar cunku.. Hannover dusunuyorum ama semester ticket alabilirmiyim dil kursu suresince bilmiyorum pahaliya gelebilir gidip gelme isi.. Hostellere bakiyorum bir yandan kisa sureligine eger yer bulamazsam gitmeden, gittigimde yuz yuze konusmak daha avantajli olur mu? almanlarin yaklasimi nasil bu konularda?
Bir de kilise yurdu tarzi seyler var biliyorum (vakif yurtlari vb) Buralarla irtibata gecebilecegim bi yer var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 17, 2013 4:11 am

Rica ederim.
Sartli kabulun olsa ve DSH hazirlik kursuna kayit yaptirsan dahi semester ticket alabilir misin bunu bende bilmiyorum malesef..
En iyi cevabi yabanci ogrencilere bakan sektererlige mail atarak alabilirsin.

Bir hatirlatma yapayim dil kursu ile :

Hannover Uni\'de baslangic seviyeleri icin dil kursu yok..Yani universite bunyesinde A1 , A2 gibi kurlar yok.Sadece B1 sertifikalari olanlar icin DSH hazirlik kursu var.
Yani gene B2 veya C1 yok.
Ucret olarakta 150 saat icin 600 Euro oduyorsun. (4 Euro saat ucreti)

Mart - Mayis - Haziran icin DSH hazirlik kurslari ve baslangic tarihleri:
http://www.fsz.uni-hannover.de/deutschkurse.html

A1 gibi kurlar sadece ve sadece Erasmus ogrencileri veya diger degisim programlariyla gelen ogrenciler icin var.
http://www.international.uni-hannover.de/182.html

Bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

faust

Mesaj gönderen faust » Pzr Mar 17, 2013 4:48 pm

Zar zor cikabildildiler derken hangi anlamda? Burda kastin zorluksa bu goreceli bi kavram, ama bunun disinda bi durum varsa acarsan sevinirim

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Mar 17, 2013 5:36 pm

Hocam soyledim sana milli gorus braunschweig diye arat internetten iletisim bilgilerini al konus pansiyon vs. olmaz yurt yok ev yok sorunlu bir yer burasi dedigim gibi gecici olarak milli goruste kalman en iyisi yoksa ortada kalirsin.Az kalmis simdiden konus yukardaki arkadasin kasti buyuk ihtiml zorluk yonunden bende soyledim zor bir kurs gunluk duzenli calismazsan baya tekrar yaparsin bir kiz arkadasimin 18 ay oldu hala a2 de hatta kurs diyo senin tmelin zayif a1 den basla kolay gelsin simdiden.