Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hannover DSH

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
mcann

Hannover DSH

Mesaj gönderen mcann » Cum Mar 15, 2013 4:42 pm

Merhaba arkadaslar 23 subatta Hannover\'da DSH sinavina girdim. Ilk kez dsh sinavina girisimdi birazda heyecan vardi. Yapabildigimi yaptim sinavda, dun sonuclar aciklandi. Benim sonucum %0 olarak gozukuyor. Butun bolumler 0 puan gorunuyor. Hannover\'da sinava girdigim yere mail attim niye boyle diye. Bugun cevap verdiler. Kursun kalemle sorulari cevapladigim icin degerlendirmeye almamislar. Kursun kalem kullanmak yasakmis. Sinavdan oncede bunun hakkinda uyari yaptik seklinde cevap verdiler. Tum gecem trende gecti sabah direk sinava gittim. Heyecanda vardi. Cidden boyle ufak bir ayrintiyi farketmedim. Simdi onlara yine mail attim uyari yapildigini fark etmedim diye. Ayrica sinavda 7-8 tane kontrol yapan kisi vardi hepside onumden gecti kagidimi gordu biride cikip demedi ki bu kalem yasak diye.

Daha once boyle bir sacmalikla karsilasan oldu mu ? Sizce sinavi degerlendirmeye alirlar mi yoksa umudu kesim mi ? yada baska yapabilecek bir seyim var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hannover DSH

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 15, 2013 4:47 pm

Almanya da genel olarak kural kesindir: Kursun kalemle yazilan sinavlar gecersizdir. Ilk okuldan universiteye kadar gecerlidir. Gitmis oldugun dil kursunda da bunu soylemis olmalari gerekiyordu, dil kursu sianvlarinda bile gecersizdir kursun kalemle yazarsan.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mcann

Hannover DSH

Mesaj gönderen mcann » Cum Mar 15, 2013 4:56 pm

Boyle bir sey oldugunu gercekten ilk defa duyuyorum. Dil kursu sinavlarinda hep kursun kalem kullandim bana kimse kursun kalem yasak diye bir sey demedi. Sinav sirasinda da kimse gelip uyarmadi.
Bende gecebilecegimi pek sanmiyordum ama en azindan hangi bolumden kac puan aldigimi gorebilsem ona gore diger sinava hazirlanirdim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hannover DSH

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 15, 2013 5:00 pm

Her iki tarafinda ihmali var ama cogu senin hatan maalesef. Kursun kalemle yazdigin icin hic bakmamislardir bile az is olsun diye ama yine de sorabilirsin tabiki.

Bu arada sinava giren 225 kisiden sadece 14 kisinin gecmis olmasi da cok manidardi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 15, 2013 5:01 pm

Hannoverin sonuclari zaten berbat,boyle bir sinav sonucu olamaz !! 200 kisiden 150 euro toplayip ustune 30.000 Euro para toplayip ve sacma sacma puan kesintileri...
Sinavi gecen 20 kisiye yakin ve daha Prufung var...
Tavasiyem sakin orada girmeyin arkadaslar,her ne kadar her sinavda ayni tip sorullar soruluyorsa adamlar isi baska yonlere cekiyor...

Chemntizi deneyin derim en son aciklanan sonuclarda %60 gecmis...

Mannheimde artik sorullari zorlastiriyor...

Sinirlara yakin yerlere girin,dogu yerleri iyi gibi

DSH yuzunden hastaheneye yatan var cok sacma kursun kalemle yazmasina ragmen ve uyari almamasi cok garip...

2 ayda bir 30.000 euro yaklasik olarak yillda 180.000 Euro paraya donustu
So geht nicht !

mcann

Hannover DSH

Mesaj gönderen mcann » Cum Mar 15, 2013 5:18 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Hannoverin sonuclari zaten berbat,boyle bir sinav sonucu olamaz !! 200 kisiden 150 euro toplayip ustune 30.000 Euro para toplayip ve sacma sacma puan kesintileri...
Tavasiyem sakin orada girmeyin arkadaslar,her ne kadar her sinavda ayni tip sorullar soruluyorsa adamlar isi baska yonlere cekiyor...

Chemntizi deneyin derim en son aciklanan sonuclarda %60 gecmis...

Mannheimde artik sorullari zorlastiriyor...

Sinirlara yakin yerlere girin,dogu yerleri iyi gibi

DSH yuzunden hastaheneye yatan var cok sacma kursun kalemle yazmasina ragmen ve uyari almamasi cok garip...

2 ayda bir 30.000 euro yaklasik olarak yillda 180.000 Euro paraya donustu[/quote]

Cok haklisin, adamlar 225 kisiden 14 kisiyi gecirdiler dahada Hannoverda sinav yazmam. Baska yerlere bakacam artik

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 15, 2013 5:22 pm

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Tavsiyem sakin orada girmeyin arkadaslar,her ne kadar her sinavda ayni tip sorullar sorullsa da adamlar isi baska yonlere cekiyor...

Chemntiz i deneyin derim en son aciklanan sonuclarda %60 gecmis...

Mannheim Universitesinde artik sorullar zorlastiriyorlar...

Sinirlara yakin yerlere girin,Dogu yerleri iyi gibi

DSH yuzunden hastahaneye yatan da var cok sacma kursun kalemle yazmasina ragmen de uyari almamis olan da var cok garip...

2 ayda bir 30.000 euro yaklasik olarak yillda 180.000 Euro paraya donustu[/quote]

Cok haklisin, adamlar parayi toplayip 225 kisiden 14 kisiyi gecirdiler dahada Hannoverda sinav yazmam. Baska yerlere bakacam artik[/quote]

Her zaman sonuclara bak derim chemnitz bak derim,eger zamanin var ise Erlangenen diye yer var Nurnburgte ama adamlar Universiteye kayit istiyor dsh girmen icin ve kursuna kayit olman lazim ama gordugum en fazla DSH-3 alan yeridiri yaklasik 20 kisi dsh-2 yaklasik 50 kisi cogu gecmisti yani sana resmi kaynak :

http://www.sz.uni-erlangen.de/abteilung ... bnisse_dsh

Pdv dosyasini acman lazim
So geht nicht !

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 15, 2013 5:32 pm

Tesekkurler uyari icin duzeltmeye calistim...Ole bir aliskanligim var kabul ediyorum ama yavastan vazgecmeye calisiyorum
So geht nicht !

mcann

Hannover DSH

Mesaj gönderen mcann » Cum Mar 15, 2013 5:45 pm

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Tavsiyem sakin orada girmeyin arkadaslar,her ne kadar her sinavda ayni tip sorullar sorullsa da adamlar isi baska yonlere cekiyor...

Chemntiz i deneyin derim en son aciklanan sonuclarda %60 gecmis...

Mannheim Universitesinde artik sorullar zorlastiriyorlar...

Sinirlara yakin yerlere girin,Dogu yerleri iyi gibi

DSH yuzunden hastahaneye yatan da var cok sacma kursun kalemle yazmasina ragmen de uyari almamis olan da var cok garip...

Cok haklisin, adamlar parayi toplayip 225 kisiden 14 kisiyi gecirdiler dahada Hannoverda sinav yazmam. Baska yerlere bakacam artik[/quote]

Her zaman sonuclara bak derim chemnitz bak derim,eger zamanin var ise Erlangenen diye yer var Nurnburgte ama adamlar Universiteye kayit istiyor dsh girmen icin ve kursuna kayit olman lazim ama gordugum en fazla DSH-3 alan yeridiri yaklasik 20 kisi dsh-2 yaklasik 50 kisi cogu gecmisti yani sana resmi kaynak :

http://www.sz.uni-erlangen.de/abteilung ... bnisse_dsh

Pdv dosyasini acman lazim[/quote]

Bilgilendirme icin tesekkurler simdi chemnitz bakiyorum ne zaman sinav var diye. Erlangen simdilik zor kurs\'una kayit olamam. Baska yerlere bakacam artik insallah mayis\'a kadar bir sinav bulurum

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 15, 2013 5:46 pm

Duisburg-essende va mayista sanirsam...Haftaya sinav var. sonuclari gordukten sonra gir derim

Foruma ara sira gir baglantida olalim haber gelince yazarim
So geht nicht !

mcann

Hannover DSH

Mesaj gönderen mcann » Cmt Mar 16, 2013 1:28 am

Duisburg-essende va mayista sanirsam...Haftaya sinav var. sonuclari gordukten sonra gir derim

Foruma ara sira gir baglantida olalim haber gelince yazarim[/quote]

Foruma her gun olmasa da 2-3 gune bir giriyorum. Haber gelirse yazarsin :)

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 16, 2013 3:58 pm

DSH hannover facebook sayfasina yorum yaptim neden zor diye felan, 200 kisiden nasil oliyorda 20 kisi ggeciyor diye..
Adam benim yazdigim yorumdan hata cikartip ole cevab veriyor bende tekrardan yorum yazdim elestiri alamiyorsanz sayfayi kapatin diye begenmekten vazgectim yorumlarii silmis.,

Kesinikle orada girmeyin arkadasslar hem paranizi yazik hemde cekeceginiz dertlere
So geht nicht !

totalrub

Hannover DSH

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Mar 16, 2013 4:13 pm

ben hannover ezberi iyi olnalara tavsiye ederim sinav ayni mantik ayni. az gecen olmasi cok normal adamlar a2 ile tecrube olsun diye hannoverda sinav yazan var. b2 sertifikasi falan istemiyorlar. zaten sinavdan once seni c test yapitorlar onu gecen dsh hannover hazirlandi ise cok rahat gecer. c test istatislik icin yaptiklarini soyluyorlar. degerlendirme icin degeri yok.
arkadaslar sinavlarda %90 niz kopya cekmeye saga sola bakip biyesler yazmaya calisiyorsunuz adamlar onlarida isaretliyor turkiye gibi seni uyarmiyor. okurkende ona gore degerlendiriyor. hanover her pausede kopyaya yeltenen sinavlari isaretler. ona gore puan duserler.

hannoverede pauselerde yerine adam sokan cok olmus onceden heralde cok dikkat edin derim ondan dolayi adamlar yazi tipin icin ilk text produktion ile basliyor.

hannoverde sozluklerin ici kontrol edilmez icine istedigini yazabilirsin ezberin iyi degilse eski sinavlari sozluge yaz gene yuksek puan yaparsin

emindegilim fakat dsh hannover facebook sayfasi ile sinavi yapanlar degilde universitede hazirlik kursu verenlerin ilgileniyordu.

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 16, 2013 4:25 pm

Ezberin iyi olsa ne olur allah askina sadece Hannovere mi belge olmadan sinava kayit yaptiyor mannheimin resmi sayfasinda c.1 isteniyolar diye ek nusha var ama mail atim c-1 olmadan yapalim dedi hata bircko arkadasim yapti sinava da girdi

Gramatik nasil yapcagini soylemeden sen onceki sorunun cevabina gore yapicaksin

Grafik nasil ezbere yapicaksin ki ?

Horverstehe konu ayri nesini ezbere ayni tip sorullar cikma ne oluyor ?

Unversitenin kursuda olsa o facebook sayfasi hannoveri Universitesini temsil ediyor...

Cevrenizi dsh yazma yeri tavsiye ederekn lutfen bunu dusunun

Girecek aday zaten zar zor para kazaniyor za zor almanyada okumak icin kisitlamar yapiyor...Oraya yatirilian para 150 euro bunu turkiyede calisip kazanmak icin didenen insanlar var...

Anlatmak istedigim tavsiye ederken kendinizi karsida ki insainin yerine koyun...
So geht nicht !

totalrub

Hannover DSH

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Mar 16, 2013 4:55 pm

Ezberin iyi olsa ne olur allah askina sadece Hannovere mi belge olmadan sinava kayit yaptiyor mannheimin resmi sayfasinda c.1 isteniyolar diye ek nusha var ama mail atim c-1 olmadan yapalim dedi hata bircko arkadasim yapti sinava da girdi

Cevap: mannheim c1 kayit yapilip yapilamasiyle hannover kayit olma kolayligi kiyaslanamaz 2.manheim de sitesinde c1 yazmasi zaten bir cok kisinin vazgecmesine sebep olur o bolgede oturan disinda gidip kimse sormaz
sinava girebilirmiyim diye. Mannheim sinava kayit olma sekli hakkinda hic bilgi yok fakat hannoverdan kolay oldugu sanmiyorum

Gramatik nasil yapcagini soylemeden sen onceki sorunun cevabina gore yapicaksin

Cevap:hannoverde 7-8 tip ayni grammatik sorusu gelir eski sinavlarda bunlari bolca cozup ezberlersen ayni tipi gorunce
2 -3 degisikliskle olayi cozer(yapamiyorsan dah cok calisman lazim)
hic anlayamadan grammatikte hangi tip sorunun eksik oldugunu bularak cozumu yaparsin

Grafik nasil ezbere yapicaksin ki ?

Cevap: Grafik giris sonuc datalarin yazilmasi ayni cumler dir orneklerinde var her grafikte kullanabilecegin cumleler
sadece konu basligini degistirerek yaparsin. grafik bilgilerinin yazilmasi icin zaten 6-7 kalip var %70 almak cok kolaydir.
150 kelime tutar bunlar kendindende biseyler katabilmen lazim.

Horverstehe konu ayri nesini ezbere ayni tip sorullar cikma ne oluyor ?

Cevap: Horverstehen en zor yeridir orda ozet yazmanda isteniyor. fakat %60 cok rahat yapilacak basit sorular vardir.
AYNI TIP SORULAR: sorunun sorulus tipi ayni ise kullanilir.

Unversitenin kursuda olsa o facebook sayfasi hannoveri Universitesini temsil ediyor...

Cevap: facebook sayfasi sadece genel bilgi vermek icin yazdim sinav ekibinin olayla hic ilgisi bile yoktur muhtemelen. ki herhangi bir olayda yok.

Cevrenizi dsh yazma yeri tavsiye ederekn lutfen bunu dusunun

cevap: Ben calisan insanlara fikirlerimi veriyorum. CALISKAN ve KAPASITESI olan kisler hannoverda cok rahat gecebilir
herkes sinavi basarakcak diye bir yol yok. ki sinavdan sonrada Physiker yazdigi dogru ise %10 basariyor. ancak bu suan dil kursunda 10 turk arkadasin var ise sadece 1 nin sansi var. demek oluyor.

Girecek aday zaten zar zor para kazaniyor za zor almanyada okumak icin kisitlamar yapiyor...Oraya yatirilian para 150 euro bunu turkiyede calisip kazanmak icin didenen insanlar var...

cevap: Ailesinden yardim almadan burda okuyan herkes kendi parasini kazaniyor. para degerliyse cok calisir gecer.
hannoverin mantigi fazla sinav yapmalari ve herzaman yazma sansin omasi. Parasi olmayan a2 denemeye baslamaz yeterli oldugundan
emin oldugunda yazar.

Anlatmak istedigim tavsiye ederken kendinizi karsida ki insainin yerine koyun...

Cevap: Bende ayni yolardan gectim sabah 5 aksam 10 calisitim. ve halada calisiyorum ve bana kimse bu tavsiyeleri vermedi.
burda yazdilarim sana ozel degil ihtiyaci olan biri bulur okur ve faydalanir.

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 16, 2013 5:14 pm

ben gidip sormadan mail atim ve cevabini verdiler, eger bir kisi girmise merak etme bu duyrulur ve c-1 olmadan herkes girmeye bakar...

Ben Hannovern isi paraya doktugune inaniyorum malesef.Giren 200 kisi nin hepsi turk degil cinliler nasil oldu da gecemedi ? Ezberesi 10 numara olan dunyada ki ZEKI insanlar !!!

Bunu anlamis degilim ayni tip soru olabilir zaten belldiri horverstehende sorullcak sorullar onemli olan KONUUN UZUNLUGU VE ICINDE KI KELIMELERDIR.. burada ezberlik soz konusu olamaz

Ben sana soylim hemen hemen butun dshlarda
Aktiv-passiv, nominalisierung verbalisierung, atribut,reletiv satz ,Konjutiv-1 , bunlar her sinavda cikiyor hannovere ozel degil yani...

Grafik yazmayi zaten sen kendin ogreniyorsun belli kaliplari
z.B. Die vorliegende Grafik...Die quelle bla bla
Bu Hannovere ozel degil

Facebookta zaten elestiriyi kabul etseydi silmezdi yorumumu !

Malesef dsh olayinda olaylar baska yonlere cekiliyor, herkes kendi menfatini dusunuyor bunu sana yazmiyorum yanlis anlama dil kurslari universite kurslari hepsi ayni seyin derdinde PARA

Hannoverde dsh veremeyen almancasi iyi degildir demek cok yanlis olur ,emin olun o sinava Almanda giriyor onlarda alamiyorsa dusunun artik ...
So geht nicht !

totalrub

Hannover DSH

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Mar 16, 2013 5:30 pm

bundan sonra bu konuya herhangi bir yorum yazmam fakat hannover facebook sayfasina ne yazdin isen bilmiyorum. Tahminim hos olmayan bir durum yasanmis onlarda Genele guzel bir cevap vermis .

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 16, 2013 5:37 pm

Sordugum soru cok basit
giren kisi sayisi 200 ama gecen 17 kisi ve halen Mundlich olmadi...
neden yazdigini yazdim bu kadar...
Verdikleri cevabta sinava girmedigini soyledim girdim diye yorum yazmislar...
Sayfalarinda elestiri istemiyolarmis ? Neden ? Almanlarin boyle bi aliskanligi yoktur ama onlarda degismis
Konuyu uzatmaman sevindirdi beni amacimiz sadece uyelere en iyi yollu gostermktir..
So geht nicht !

yaman57

Hannover DSH

Mesaj gönderen yaman57 » Pzr Mar 17, 2013 5:57 pm

merhabalar acaba dsh tarihlerini guncel olarak takip edebilecegimiz bir yer varmi yoksa her universitenin sitesinden ayri ayri bakmamiz lazim?

murat181818

Hannover DSH

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Mar 17, 2013 6:07 pm

http://www.dsh-termin.de/dshtermine.php
boyle ama direk tarih yazmiyor univlerin sayfasina yonlendiriyor bir bakima iyi hemen hemen butu univler sayfalari bir arada
So geht nicht !