Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yurt ve dil kursu

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Çrş Mar 13, 2013 8:01 pm

Selam arkadaslar. 20 yasindayim ailemin hicbir katkisi olmadan bu ise giristik :) Turkiyeden bir arkadasimiz aylik 400 euro yollayacak. Ben de orda okul disindaki zamanlarimda calisarak 300-400 euro kazanmayi planladim. Herneyse asil meseleye geleyim ey deutschstudent ailesi :) bana ucuz dil kursu ve yurt :D tisikurler (mumkunse nrw veya sachsen taraflari yada hannover falan dogalgaz az gitsin maksat. )

cronaldo4723

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Çrş Mar 13, 2013 8:21 pm

kardes hevesini kursaginda birakmak istemem ama gercekci olmak gerekir ; surdan 400 euro gelecek bende calisirim tamamlarim aylik masraflirimi gibi hayallere kapilma perisan olursun cunku almanya dil kursundaki ogrencilere calisma izni vermiyor, ayrica devlet dil kursundakilere burs vermiyor. once aylik masrafini ortalama 600 euro gelecek sekilde kesinlestir sonra gidebilirsin hakkinda hayirlisi olsun.

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Çrş Mar 13, 2013 8:33 pm

tamamdir hallettik 800 avro gelecek. yeter mi ? simdi nasihat icin eywallah ta verebilecegin bilgi var mi kardo ? :)

cronaldo4723

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Çrş Mar 13, 2013 8:38 pm

bak kardes belli ki almanya ya gitme isini hiic iyi arastirmamissin sana bulunacagim tek tavsiye iyice arastir sonra karar ver.

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Çrş Mar 13, 2013 8:45 pm

kardes para sorun olmayacak belgeler hazir a1 sertifikam var. yeterince arastirmisim merak etme. sadece yurt ve dil kursu hakkinda bilgim yok. varsa bilgin paylas.

cronaldo4723

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Çrş Mar 13, 2013 9:15 pm

suan gitmeye hazir konumdasin anladigim kadariyla. daha once arastirmistim eger sen universite ogrencisi degilsen yani dil kursu ogrencisiysen kolay kolay seni yurda almiyorlar alinsanda aylik ucret bayagi artiyor. danismanlik sitelerinden yardim almani tavsiye ederim cunku en guvenilir ve kesin sekilde isini hallederler. seviyene gore sana dil kursu ayarlayabilirler konaklama sorununuda hallederler.

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Çrş Mar 13, 2013 9:21 pm

cok tesekkur ettim bilgi icin.

cronaldo4723

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Çrş Mar 13, 2013 9:36 pm

kardes hangi bolum ve hangi univ. dusunuyorsun almanya\'da ?

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Çrş Mar 13, 2013 10:30 pm

suan zaten tr de uni okuyorum. iktisat okuyorum. orda politika okumayi dusunuyorum. zaten tr de ki fakulteyle uyumu var diye arastirdim. ama inan sehir konusunda halen net degilim. cok buyuk bi sehire gidip rezil olup geri donmek istemiyorum. var mi tecruben ? paylasirsan sevinirim. eywallah

cronaldo4723

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen cronaldo4723 » Çrş Mar 13, 2013 11:12 pm

wala kardes bende turkiyedeyim suan almanyaya gecmeyi dusunuyorum. anlayacagin henuz almanya tecrubem yok ama arastirmalarim devam ediyor , berlin sehri ucuz diyenler var orda yasayanlara sordum ortalama 550 euro gibi bi aylik masraf varmis bakalim hayirlisi artik

totalrub

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen totalrub » Prş Mar 14, 2013 1:58 am

[quote]Uni-Assist tarafindan yazilan metin:

En ucuz yer dogu almanya. Bu NRW\'ye giden ogrencileri bir turlu anlayamadim, ne var NRW\'de? Hatta Hannover\'da? Her iki yeri de avucumun ici gibi bilirim ve uzak durmani tavsiye ederim. Calisacagim diyorsun, calisma izni yasalar geregi dil kurusndayken verilmiyor. Calisma izni olmadan bir donerci bile is vermez, zaten cogu da yarizamanli calisacak adamlari \'paramizi calip gidecek bir halt yapmayacak ogrenci iste\' diye goruyor.[/quote]

YASA GEREÐi verilmiyor? Almanyaya geldim 2,5ay sonra vizemi uzatmaya gittim DIL KURSUNDA iken. dil kursu grupundan Calisma izni alamamiyan ogrenci olmadi. Almanyanin yasalari bolgesel degismiyorsa ben dil kursu surecinde calisma iznine sahiptim. ve gruptaki herkesde calisma iznine sahipti.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 14, 2013 2:01 am

Uni-Assist cok zamandir sanirim Almanya\'da bir 10 sene falan olduysa yeniliklerden haberi olmayabilir.

2013\'deyiz :)

Dil kursundayken calisma izni yasalara masalara bagli degil..Ben kendimde A2 den sonra calisma izni aldim ve bazi arkadaslarim direk Turkiye\'de aldiklari vizeyle calisma izni aldirlar.
Gene sitemizin bir diger yoneticisi Oguz arkadasimizda dil kursunda calisma izni aldi.

Biraz sans isi desek daha dogru..Almancaniza gorede muamele yapilabiliyor ve kesinlikle sehire gore degisiyor.Bu konuda kesin bir sey soylemek yanlis olur.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 14, 2013 2:26 am

Gene yanlis bilgiler Uni-Assist.

Calisma izni konusunda Uni-Assist\'in dediklerini dikkate almayin arkadaslar.
Dil kursu ogrencileri kesinlikle calisma izni alamaz diye bir sey yoktur.
Bir cok farkli basliklarda bunu dile getirdik.

Hadi keyifli forumlar simdi :)

Kullanıcı avatarı
welly275

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 2:41 am

Uni-Assist su ne diyorsak odur lafini okuduktan sonra nihat dogan geldi aklima :D

http://www.aufenthaltstitel.de/aufenthaltsg.html#16

(3) Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt zur Ausubung einer Beschaeftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht uberschreiten darf, sowie zur Ausubung studentischer Nebentaetigkeiten. Dies gilt nicht waehrend des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts, ausgenommen in der Ferienzeit und bei einem Aufenthalt nach Absatz 1a.

(1a) Einem Auslaender kann auch zum Zweck der Studienbewerbung eine Aufenthaltserlaubnis erteilt werden. Der Aufenthalt als Studienbewerber darf hochstens neun Monate betragen.

dedigin maddeler bunlar sanirsam.

sadece bunlara bakarak evet dedigin dogru ama daha bizim bilmedigimiz calisma izinlerini duzenleyen yasalar da var. bunun disinda yabancilar subelerinin yetkilerini de duzenleyen yasalar vardir. bunlarin uzerinde avrupa birligi kararlari vardir. var da var... bunlari bilmeden bu kadar kesin ifadeler kullanmasan keske, zira calisma iznine sahip kisiler var.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 14, 2013 3:45 am

Nihat Dogan iyidir ya , eglenceli :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 14, 2013 3:54 am

Nihat Dogan\'i soylerdim ben olsam.Ne diyorsak odur. :D

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Prş Mar 14, 2013 4:10 am

[quote]Uni-Assist tarafindan yazilan metin:

[quote]SerhatGunesss tarafindan yazilan metin:

kardes para sorun olmayacak belgeler hazir a1 sertifikam var. yeterince arastirmisim merak etme. sadece yurt ve dil kursu hakkinda bilgim yok. varsa bilgin paylas.[/quote]

Yeterince arastirdim diyorsun ama sonra da yurt ve dil kursu hakkinda bilgim yok diyorsun. E bunlar temel seyler zaten. Arastirmaya gece hayatindan mi basladin? Once barinma ve dil okulu arastirilir...[/quote]

Oncelikle merhaba daha sakin bi sekilde geribildirim yapmis olsaydiniz memnun olurdum bu asabiliginizi nihat dogan meselesine bagliyorum ve cok uzatmadan konuya geliyorm Paderborn a baktim 3aylik kurs dil kursu 390 euro gibi birsey olarak gorunuyor bu gayet makul bir fiyat yaklsaik 2 saattirde sehri arastiriyorm yurtlarin fiyatlarinada baktim sayfadaki arkadaslarin vermis oldugu linklerden gercekten cok isime yaradi hepsine ayri ayri tesekkurlerimi iletiyorum sanirim paderborn da karar kildim gibi beni sayfayla tanistiran kuzenimde birkac hafta icinde yola cikacak o gerekli evrak islemlerinde yardimci olacak bende kendimce iyi arastirma yaptigimi dusunuyorm sadece daha fazla ne ogrenebilirim diye bu basligi acmistim kizmadan artniyet aramadan cemkirmeden yardimci olmaya calisan herkese cok tesekkur ederim bu sayfayi seviyorum merak ettigim herseyin cevabi kisa surede ve bilgilendiric sekilde veriliyor emegi gecen herkese tesekkurler saygilar :))

SerhatGunesss

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen SerhatGunesss » Prş Mar 14, 2013 4:37 am

Tesekkur ederim

JasonRain

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen JasonRain » Çrş Ağu 14, 2013 12:46 pm

kardes hevesini kursaginda birakmak istemem ama gercekci olmak gerekir

izzy

yurt ve dil kursu

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ağu 14, 2013 1:08 pm

Padeborn\'da ev olayi biraz problem bu sebeple yurtlarda genelde dolu aklinda bulunsun.