Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 13, 2013 2:57 pm

buyuk ihtimal bu sebepten dolayi. bu hafta baslayacak sekilde yaptir faxla uzerinede basvuru kodunu adini soyadini yazarsin.30-45gun artik sana kalmis

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 13, 2013 2:58 pm

bundan sonra cikar heralde vizem?yaptiriyorum o zaman?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 13, 2013 3:01 pm

istersen bekle benden daha bilgili kisileri :D

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Çrş Mar 13, 2013 3:04 pm

Tamam dostum bu arada yazmayi unutmusum onceki mesajda,tesekkur ederim yardimlarin icin Karthus.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 13, 2013 5:36 pm

Mesaj Tarihi 23-04-2012 15:04

Uye

Mesaj Sayisi: 1913
Katilim Tarihi: 13/07/2010

Adas lisanstan ders tanittirdigimiz icin master reddini gostermek gerekliydi

2 yila yakin oldu DS ile tanisali ve sonunda vize gorusmesini tamamlamis bulunmaktayim

Saat 09:15 deki gorusmem icin 08:15 civarinda Ankara Alman Buyukelciligindeydim , 09:15 gibi iceri alindim cikisim 12:15 i buldu

Fotokopiye gidip belgelerimi duzenlettirdikten sonra (fotokopiciler bile insanlari azarliyor anlayamadim gitti.) sirami aldim ve beklemeye basladim.Sirama 1 numara kalmisken dua ettim kendi guzel sesi guzel turk bayanin kabinine girmeye amma lakin siram ciddi gorunuslu orta yasli bir almana denk geldi.Belgelerin fotokopilerini aldi orjinallerine kimse bakmadi.Belgeler bakmaya basladi arada sanki ben yokmusum gibi diger bayanlarla dedikodu yapmayida ihmal etmedi.Yandan aile birlesimi icin gelenlere balayi yaptiniz mi,kac cocuk dusunuyorsunuz, gibi tuhaf sorular geliyordu
-Liseyi ne zaman bitirdigimi sordu
-Universiteyi ne zaman kazandigimi sordu
Iyi niyet mektubuna bakti arada gulumsedi kim yazdi dedi bende bir arkadas dedim ,guzel olmus dedi(Agzindan duydugum tek olum sey buyduOnuda Gurkan abiye borcluyum)
-Akrabaniz var mi dedi -isimleri aldi ama ustun de pek durmadi-
-Dil kursuna neden hamburgta gidiyorsun ve neden akrablarinda kaliyorsun dedi-Bende ilk yurt disi deneyimim oldugunu ve alismada problem yasamamak icin dedim.Bunun da ustun de pek durmadi.
-Egitim ne kadar surer dedi - ben lisanstan sonra yuksek lisans dememe kalmadi fircalayarak dil kursu dedi -Ben de subata kadar kaydim var ama daha seviye tespit sinavina girmedim ne kadar surer tam emin degilim dedim ama 1 sene surer dedim 1 senede almancayi verip okula baslayacaksin dedi alay ederekyapanlari biliyorum dedim insallah dedi.
-Bolumun baska hangi unilerde var dedi -Bir cok unide var dedim ozellikle diye vurgulayinca hamburg,paderborn vs. dedim.
-Kursa neden 6 ay gitmedin de 4. ayda biraktin dedi-Dedim tam sinavlarim baslamisti ve cakisiyordu.

Sen bahce de bekle ben sana haber verecem dedi , ciktim 15 dakika sonra cagirdi.
-Sefide yanindaydi bu elindeki kabulun lisans oldugunun farkindasin degil mi dedi sefi lisans 6 yada 8 semester oluyor , sen hangi seviyeden baslayacaksin dedi- Profoserle maillestik 3 semesterdan baslayacagim dedim kadin tercume edince dediklerimi sef guuut dedi ve gitti
-Burda buyuk ihtimalle sorun olmaz dedi kadin dedim 4 haziranda kursum var sizce yetisirmi ? Beraber kafalari salladik riskli dedi tamam tesekkur ederim iyi bayramlar dedim ve ciktim
Bir cok almanca cumle hazirlamistim suslemek icin hic biri aklima gelmedi Bence gayet kotu bir gorusme gecirdim kadin cok soguktu en son cikarken hafiften gulumsedigini gordum o kadar.
Acikcasi sirtimdan bir yuk kalkti, topu ayagimdan cikardim iyi bir arapasiyla insallah golle sonuclanirGurkan abi burdanda yine tessekkur ediyorum sana
Bu arada yukarda saydigim belgelerin hepsini aldilar.

Yaklasik 1 yil oldu gorusmeye gireli.Reddi itirazdi vs. bugun 16:30 da aradilar. Kirik turkce ve cok mahcup bir ses tonuyla ozur dileyip , yabancilar polisinin onay verdigini soyledi bir bayan..Eger halen gitmek istiyorsaniz yarin pasaportunuzu ve dil kursu belgesini getirin onaylayalim dedi. Sigorta vs. istemedi.

Son 2 aydir kpss calisiyordum artik umutlarim tamamen bitmisti.Yarin kpss hazirlik kitaplari alacaktim:)

Su an pek bisey hissedemiyorum nedense:) Gurkan abi olmasa ben ne vize alabilirdim ne de hakkimi savunabilirdim.Allah onu basimizdan eksik etmesin:)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 13, 2013 5:40 pm

OOOO hayirli olsun cok sevindim seni coook uzun zamandir bekletiyolardi.Artik karar senin fakat lanet olasicalar milleti soguttuktan sonra vize vermelerininde pek bir amaci kalmiyor.Dogru karar vereceginden eminim.

faust

Mesaj gönderen faust » Çrş Mar 13, 2013 5:42 pm

Arkadaslar, ben vizemin cikmasi okul baslangicina yetismez diye yesil pasaportumla almanyaya gitmeyi dusunuyorum yurtlarda falan kalmamda bir sikinti olur mu oturma iznim olmadan?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 13, 2013 5:46 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

OOOO hayirli olsun cok sevindim seni coook uzun zamandir bekletiyolardi.Artik karar senin fakat lanet olasicalar milleti soguttuktan sonra vize vermelerininde pek bir amaci kalmiyor.Dogru karar vereceginden eminim.[/quote]

Cok sagol :)

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Çrş Mar 13, 2013 5:51 pm

:L

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 13, 2013 6:50 pm

:L

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Mar 13, 2013 7:09 pm

Tebrik ederim eren darisi diger bekleyenlerin de basina. Bende itiraz dilekcesi yazdim Turkce simdi onu almancaya tercume ettiricem, anasayfadaki ornek dilekceyi turkceye cevirebilecek var mi acaba?

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Mar 13, 2013 7:13 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

Tebrik ederim eren darisi diger bekleyenlerin de basina. Bende itiraz dilekcesi yazdim Turkce simdi onu almancaya tercume ettiricem, anasayfadaki ornek dilekceyi turkceye cevirebilecek var mi acaba?[/quote]

ich bitte darum, dass mir umgehend eine schriftliche Begrundung der Visumablehnung ubermittelt wird. In dieser schriftlichen Begrundung sind alle Verwaltungsvorschriften und Anweisungen der ubergeordneten Behorde , die ihre Ablehnungsgrunde zum Gegenstand haben, sowie einen Vorschlag zur Heilung der von Ihnen vorgebrachten Ablehnungsgrunde, die nach meiner Auffassung nicht vorhanden sind bzw. versehentlich unterstellt wurden, ohne dabei die Sachlage ausreichen zu wurdigen aufzufuhren .

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Mar 13, 2013 7:19 pm

Tebrikler Eren :) cok sevindim vallahi

kadir61

Mesaj gönderen kadir61 » Çrş Mar 13, 2013 7:43 pm

Merhaba arkadaslar Almanyada bir arkadasimin boks macina gitmek icin shengen vizesine basvurdum olumsuz sonuc cikmasin diye orda yasayan teyzemden ozel davetiye istedim bu davetiyeyle konsolusluga basvurdum fakat olumsuz yanit geldi bir daha geri donmem gibi bir uyari geldi o yuzden kabul olmadi bunun icin nasil itiraz edebilirim ne yapabilirim nereye basvurabilirim cok acil ihtiyaciniza yardimim var 10 gun sonra orda olmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 1:46 am

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Die Antragsunterlagen sind am 19.02.2013 vollstaendig in meiner
Behorde eingegangen. Derzeit steht noch eine Anfrage an die
deutsche Botschaft aus.
Seien Sie sich versichert, dass wir bemuht sind, die Vorgaenge
schnellstmoglich und abschließend zu bearbeiten. Bitte verstehen
Sie, dass haeufige Sachstandsanfragen bzw. E-Mails diese
Bemuhungen beeintraechtigen, da dies fur uns eine erhebliche
Mehrarbeit ist und somit laengere Bearbeitungszeit verursachen.

Mit freundlichen Grußen
Im Auftrag[/quote]

alakasi yok sigortayla. emin olun sureci en hizli sekilde sonuclandirmaya calisiyoruz diyo.

senin belgeler 19.02 de yabancilar subesine ulasmis fakat yabancilar subesi konsolosluktan bi bilgi istemis.

boyle gonderdiginiz e-mailler falan zaten cok olan isimize daha cok is yuklemekte bu yuzden de uzun suren islem surelerine sebep oluyomus. oyle soylemisler. sabredin biz isinizi hallediyoruz diyolar yani

sakin sigorta falan yaptirmaya kalkma olayin suanda senle alakasi yok, olursa konsolosluk seninle iletisime gecer zaten.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 1:58 am

eren gozun aydin tebrikler :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 14, 2013 7:28 am

Cok tesekkurler herkese , umarim kimse benim kadar beklemez.

burcak

Mesaj gönderen burcak » Prş Mar 14, 2013 7:57 am

vazgecmeden beklemissin Tebrikler :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 14, 2013 8:08 am

Tesekkurler:)

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Prş Mar 14, 2013 9:54 am

22subatta Ankara Konsoloslugunda girdigim vizem bugun geldi arkadaslar, Emegi gecen yol gosteren herkese tesekkurlerimi sunuyorum, hersey gonlunuzce olsun, sevgiler...

Kilitli