Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 11, 2013 3:12 pm

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Selam arkadaslar,
Bugun vize gorusmem vardi deneyimlerimi paylasmak istedim.
Yuksek lisans vizesine bloke hesap ile basvurdum.Genc bir bayanla gorustum. Belgelerimi inceleyip birkac soru sordu. Ne okuyacaksin hangi bolumu bitirdin yurtta mi kalicaksin vb.
Daha once almanyada 6 aylik erasmus oturma iznim vardi onlari da not aldi.
1 Nisanda baslayacakmis okulun ama surec 6-8 hafta suruyor, 10 Euro daha verirsen faxla gonderebilirim dedi. Belgelerim bugun faxlanacak yabancilar ofisine. 1 hafta sonra arayip durumu onlara sor hizlandirmalarini iste dedi.
Gorusme kisa surdu.
Olumsuz birsey yoktu gibi ama bekleme sureci daha yeni basladi stresli yine de. martin sonuna yetismek istiyorum.
Fax olayi hizlandirir mi gercekten? daha once denemis olan var mi?[/quote]

Fax olayi var tabiki sureci hizlandiriyor ama hangi gun yollarlar bilemem.Hangi konsolosluk? istanbul gibi duruyor

burcak

Mesaj gönderen burcak » Pzt Mar 11, 2013 3:14 pm

istanbul konsoloslugu.

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Selam arkadaslar,
Bugun vize gorusmem vardi deneyimlerimi paylasmak istedim.
Yuksek lisans vizesine bloke hesap ile basvurdum.Genc bir bayanla gorustum. Belgelerimi inceleyip birkac soru sordu. Ne okuyacaksin hangi bolumu bitirdin yurtta mi kalicaksin vb.
Daha once almanyada 6 aylik erasmus oturma iznim vardi onlari da not aldi.
1 Nisanda baslayacakmis okulun ama surec 6-8 hafta suruyor, 10 Euro daha verirsen faxla gonderebilirim dedi. Belgelerim bugun faxlanacak yabancilar ofisine. 1 hafta sonra arayip durumu onlara sor hizlandirmalarini iste dedi.
Gorusme kisa surdu.
Olumsuz birsey yoktu gibi ama bekleme sureci daha yeni basladi stresli yine de. martin sonuna yetismek istiyorum.
Fax olayi hizlandirir mi gercekten? daha once denemis olan var mi?[/quote]

Fax olayi var tabiki sureci hizlandiriyor ama hangi gun yollarlar bilemem.Hangi konsolosluk? istanbul gibi duruyor[/quote]

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 11, 2013 3:18 pm

Istanbul\'sa martin sonuna yetisirsin diye dusunuyorum.Ama dedigi gibi yabancilar polisini arayip 1 nisana yetismek zorunda oldugunu belirtmen lazim her ne kadar evraklarinin uzerinde yazsa bile.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 11, 2013 3:31 pm

Karthus adresini ups zarfina mi yanlis yazdin ?

burcak

Mesaj gönderen burcak » Pzt Mar 11, 2013 3:39 pm

tesekkurler. onumuzdeki hafta baslarim aramaya. ;)

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Pzt Mar 11, 2013 3:47 pm

valla arkadaslar dexmal ilk yazdiginda sasirmistim evraklarin almanyaya gonderilmesi bu kadar uzun surmez diye ama aynisi benim basima geldi 15 subatta ankaradan basvurumu yapmistim ama evraklarim hala yabancilar polisine ulasmamis ayni dexmalin dedigi gibi online olarak gonderilmis ama asillari ulasmamis.

Birde yabancilar polisindeki gorevli abime evraklar suan koln de ben ora ile gorusur persembe gunu elime ulasmasini saglarim demis. Benim ikaamet adresim ve okulum aalen di koln nerden cikti evraklarim neden orda anlamadim ve son gunlerde neden bu kadar uzamaya basladi bu vize sonuclari ...
Fikri olan varmi acaba

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 11, 2013 4:02 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Karthus adresini ups zarfina mi yanlis yazdin ?[/quote]
Yok dostum basvuru formuna yanlis yazdim sadece sehir olarak yanlis diger bilgilerin hepsi dogru.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 11, 2013 4:04 pm

Pasaportu sonucta ups getiriyor.Ne gibi bir sorun olur bilmiyorum, bence sikinti olmaz.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 11, 2013 4:06 pm

:D anlatamadim pardon.Almanya\'da ikamet edecegim adresin sehrini yanlis yazdim ama postakoduna kadar hepsi dogru

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 11, 2013 4:10 pm

:) ben de gebze filan deyince :)

O zaman bence bir sekilde ulas mail at fax cek.Bence fax cek yazili belge olsun.Faxin basina ornegin eren kilicaslan dosyasina ilistirilmek uzere yaz.Bana oyle demisti kadin.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Pzt Mar 11, 2013 4:12 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Karthus adresini ups zarfina mi yanlis yazdin ?[/quote]
Yok dostum basvuru formuna yanlis yazdim sadece sehir olarak yanlis diger bilgilerin hepsi dogru.[/quote]

Ben adresimi dogru yazdim dexmal de dogru yazmis benim 25 gun oldu onun 1 ay oldu buna ragmen evraklar ulasmamis genel anlamda bir gecikme var bence ama sen yinede bir mail yaz ve sor nereye gonderdiklerini birde senin kac gun oldu

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 11, 2013 5:22 pm

Tesekkurler.Konsoloslugu arayip 22sinde Almanya\'da olmam gerektigini hatirlatmam lazim mi? Evraklarim yabancilar polisine halen ulasmamis

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Pzt Mar 11, 2013 7:38 pm

Tesekkurler.Konsoloslugu arayip 22sinde Almanya\'da olmam gerektigini hatirlatmam lazim mi? Evraklarim yabancilar polisine halen ulasmamis[/quote]

Bence ara, durumunu tatli bir dille soyle. Sanirim du donemlerde bir yogunluk var.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 12, 2013 10:19 am

[quote]dexmel tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler.Konsoloslugu arayip 22sinde Almanya\'da olmam gerektigini hatirlatmam lazim mi? Evraklarim yabancilar polisine halen ulasmamis[/quote]

Bence ara, durumunu tatli bir dille soyle. Sanirim du donemlerde bir yogunluk var.[/quote]
Konsoloslugu aradim evraklarimin basvurudan 1 gun sonrasinda(28 subat) almanyaya yolladigini soyledi ve sandigim olmus yasadigim bolge dortmunda bagli degil ama ben dortmund yazmistim ve dortmund yabancilar polisine yollamislar :D

buseb

Mesaj gönderen buseb » Sal Mar 12, 2013 11:54 am

Merhabalar arkadaslar.Benim bi sorum olucak D tipi vizeyle ilgili,siteyi arastirdim fakat bulamadim herhangi bir sey.
Ben Subat\'in 20`sinde geldim ve bu ay sonu Turkiye`ye gitmek istiyorum.Henuz oturuma basvurmadim.Giris veya cikista problem yasar miyim?
the brain is wider than the sky.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 12, 2013 3:06 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Merhabalar arkadaslar.Benim bi sorum olucak D tipi vizeyle ilgili,siteyi arastirdim fakat bulamadim herhangi bir sey.
Ben Subat\'in 20`sinde geldim ve bu ay sonu Turkiye`ye gitmek istiyorum.Henuz oturuma basvurmadim.Giris veya cikista problem yasar miyim?[/quote]

vize uzerindeki son gecerlilik tarihini gecmedikten sonra sorun yasamazsin. pasaport kontrolde belki soru sorarlar, cevap verdikten sonra sorun cikmaz bana gore. unutma bu sureyi gecirmeden de oturuma basvurman lazim.

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Sal Mar 12, 2013 3:15 pm

[quote]dexmel tarafindan yazilan metin:

Bence ara, durumunu tatli bir dille soyle. Sanirim du donemlerde bir yogunluk var.[/quote]
Konsoloslugu aradim evraklarimin basvurudan 1 gun sonrasinda(28 subat) almanyaya yolladigini soyledi ve sandigim olmus yasadigim bolge dortmunda bagli degil ama ben dortmund yazmistim ve dortmund yabancilar polisine yollamislar :D[/quote]

Benim de ayni sorun olmus. Yasadigim bolge Dortmund degil ama Dortmund Auslaenderbehorde\'ye yollamislar. :) O yuzden uzamis islemlerim. Simdi beni arastirmalarini bekliyorum, vizeyle ilgili bi gelisme olursa haber verirsen sevinirim. Bol sans.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Sal Mar 12, 2013 3:25 pm

Merhaba arkadaslar, vize mulakatim 22 subattaydi bugun pasaportum geldi red almisim itiraz edicem ama dilekceyi nasil yazicagimi bilmiyorum siteyede baktim ama bulamadim elinde ornek olan varsa yardimci olabilirmi rica etsem

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Sal Mar 12, 2013 3:41 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, vize mulakatim 22 subattaydi bugun pasaportum geldi red almisim itiraz edicem ama dilekceyi nasil yazicagimi bilmiyorum siteyede baktim ama bulamadim elinde ornek olan varsa yardimci olabilirmi rica etsem[/quote]

Sitede anasayfadaki ornegi yolluyorum su an sana.

REMONTRATIONSANTRAG

An die Deutsche Botschaft der Bundesrepublik Deutschland

Hiermit lege ich Widerspruch gegen Ihre Ablehnung meines Antrages vom (VIZE BASVURU TARIHI)

ich bitte darum, dass mir umgehend eine schriftliche Begrundung der Visumablehnung ubermittelt wird. In dieser schriftlichen Begrundung sind alle Verwaltungsvorschriften und Anweisungen der ubergeordneten Behorde , die ihre Ablehnungsgrunde zum Gegenstand haben, sowie einen Vorschlag zur Heilung der von Ihnen vorgebrachten Ablehnungsgrunde, die nach meiner Auffassung nicht vorhanden sind bzw. versehentlich unterstellt wurden, ohne dabei die Sachlage ausreichen zu wurdigen aufzufuhren .

Ich verweise hier auch auf die Anweisung des Auswaertigen Amtes zu der erleichterten Visumspraxis.

Weitere dienstrechtliche und verwaltungsrechtliche Schritte bleiben ausdrucklich vorbehalten.

Mit freundlichen Grußen

ISIM SOYISIM
(IMZA)

burcak

Mesaj gönderen burcak » Sal Mar 12, 2013 3:43 pm

selam,
umarim itirazla halledebilirsin ek kisa zamanda.
benim herhangi bir bilgim yok itirazlar konusunda ama merak ettim ne icin basvurmustun ve ne gerekceyle red aldin?
[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, vize mulakatim 22 subattaydi bugun pasaportum geldi red almisim itiraz edicem ama dilekceyi nasil yazicagimi bilmiyorum siteyede baktim ama bulamadim elinde ornek olan varsa yardimci olabilirmi rica etsem[/quote]

Kilitli