Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar subesinin imzalamami istedigi Erklaerung?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ayberk90

Mesaj gönderen ayberk90 » Cum Mar 08, 2013 7:01 pm

Arkadaslar merhaba,

ben yuksek lisans icin kabul aldim. Yabancilar subesi vizeme onay verdikten sonra konsolosluk islemlerin devam edebilmesi icin bir belge imzalamami istedi (Erklaerung). Belgenin tamamini okuyamadim ancak goz ucuyla bakabildigim kadariyla okulu birakirsam vizemin gecersiz olacagindan bahsediyor.

Aranizda boyle bir belge imzalayan ve icerigini tam olarak bilen var mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 08, 2013 7:19 pm

[quote]ayberk90 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba,

ben yuksek lisans icin kabul aldim. Yabancilar subesi vizeme onay verdikten sonra konsolosluk islemlerin devam edebilmesi icin bir belge imzalamami istedi (Erklaerung). Belgenin tamamini okuyamadim ancak goz ucuyla bakabildigim kadariyla okulu birakirsam vizemin gecersiz olacagindan bahsediyor.

Aranizda boyle bir belge imzalayan ve icerigini tam olarak bilen var mi?[/quote]

Okulun bittiginde turkiye\'ye geri donecegine dair ve buna benzer sacmaliklarin yazili oldugu beyanname.Yanlisim varsa duzeltin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 09, 2013 12:44 am

Buna benzer \'\' senet \'\' leri malesef imzalattiklari oluyor.Kimisine okulu birakirsa , kimisine okulu bitirdikten sonra Turkiye\'ye donecegini garantiledigine dair vs.

Tam metni yazarsan seviniriz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ayberk90

Mesaj gönderen ayberk90 » Cmt Mar 09, 2013 12:04 pm

Arkadaslar oncelikle cevaplariniz icin tesekkur ediyorum. Ben okul tercihimi degistirdigim icin cikan vizeyi almadim o yuzden tam olarak okumadim. Ama su anda yeni okul icin vize basvurusu yaptim. Tekrar onume gelirse buraya da yazarim. Ama okul bitince geri donecegime dahil taahhut imzalatmalari kendi kanunlarina aykiri aslinda. Cunku okul bitince is arama amaciyla da vize alabilmek mumkun sonucta. Neyse artikvize sonucu gelince gorucez.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 09, 2013 1:01 pm

Rica ederiz ve evet boyle bir \'\'senet\'\' imzalatmalari olacak is degil.Tavsiyem hukuki yollari arastirman ilerisi icin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari