Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sinav sonuc belgesi alimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cmt Mar 02, 2013 12:44 pm

arkadaslar oss sinavinda kazandigimiz bolumu gosteren sinav sonuc belgesini 3-4 sene oncesine kadar sadece ankaradan alabiliyoduk.simdi osym nin herhangi bir il merkezinden alabilirmiyiz yoksa tekrar ankadaraya mi gitmemiz gerekiyo?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Mar 02, 2013 1:55 pm

senin yas kac ve sinava hangi yil girdin?

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cmt Mar 02, 2013 2:57 pm

sinava 2009 da girdim.
pazartesi uskudardaki osym merkezine gidicem.ordan alabilirim insallah.
3 sene once falan bitek ankaradan alabiliyodun,insallah bu sacma uygulama hala devam etmiyodur.
yas 23 ?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Mar 02, 2013 3:35 pm

[quote]ulas36 tarafindan yazilan metin:

sinava 2009 da girdim.
pazartesi uskudardaki osym merkezine gidicem.ordan alabilirim insallah.
3 sene once falan bitek ankaradan alabiliyodun,insallah bu sacma uygulama hala devam etmiyodur.
yas 23 ?[/quote]

Yok ya olur mu oyle sey.internetten cikartiyorduk hatta ben 2008de universiteye basvurdugumda cikarmistim.Sadece 2002 oncesi sinava girenler merkezlere gitmek zorunda.Sen osym sonuc belgesini cok yanlis anlamisin.Hangi yil sinava girdiysen osym\'nin sitesinden tc kimlik numaranla gir yazdir o belgeyi,onay falan gerekmiyor

helloween

Mesaj gönderen helloween » Cum Mar 08, 2013 4:27 pm

Merhaba, benim de osys sonuc belgesi ile ilgili sikintim var.Master basvurusu yapabilmek icin once diplomami tanitmam gerekiyor ve bununla ilgili formda osys belgesi de isteniyor.
Formda soyle bir cumle var: "Beim Ablegen der Prufung ab 2007 ist der Internetausdruck der OSYS-Karte vorzulegen." 2007 yilindan itibaren girilen sinavlarin internet ciktisi kabul ediliyor. Ben 2006 yilinda girmistim, yine de internet ciktisini yollasam sorun olur mu? Almanca tercumesini yaptirip yollasam kabul ederler mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 08, 2013 4:35 pm

[quote]helloween tarafindan yazilan metin:

Merhaba, benim de osys sonuc belgesi ile ilgili sikintim var.Master basvurusu yapabilmek icin once diplomami tanitmam gerekiyor ve bununla ilgili formda osys belgesi de isteniyor.
Formda soyle bir cumle var: "Beim Ablegen der Prufung ab 2007 ist der Internetausdruck der OSYS-Karte vorzulegen." 2007 yilindan itibaren girilen sinavlarin internet ciktisi kabul ediliyor. Ben 2006 yilinda girmistim, yine de internet ciktisini yollasam sorun olur mu? Almanca tercumesini yaptirip yollasam kabul ederler mi?[/quote]

Acelen yoksa OSYM merkezinden talep et derim isi sansa birakma.

helloween

Mesaj gönderen helloween » Cum Mar 08, 2013 5:28 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Formda soyle bir cumle var: "Beim Ablegen der Prufung ab 2007 ist der Internetausdruck der OSYS-Karte vorzulegen." 2007 yilindan itibaren girilen sinavlarin internet ciktisi kabul ediliyor. Ben 2006 yilinda girmistim, yine de internet ciktisini yollasam sorun olur mu? Almanca tercumesini yaptirip yollasam kabul ederler mi?[/quote]

Acelen yoksa OSYM merkezinden talep et derim isi sansa birakma.[/quote]

Nasil talep edildigine dair bir fikriniz var mi? Ankara\'dan mi almak gerekiyor? Benim yerime bir baskasi alabiliyor mu bu belgeyi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 08, 2013 6:21 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Acelen yoksa OSYM merkezinden talep et derim isi sansa birakma.[/quote]

Nasil talep edildigine dair bir fikriniz var mi? Ankara\'dan mi almak gerekiyor? Benim yerime bir baskasi alabiliyor mu bu belgeyi?[/quote]

11. OSYM ILE YAZISMALAR

Adaylar, yeniden belge cikarilmasi, sinav sonuclarinin incelenmesi ve bunun disindaki her turlu isteklerini, “Genel Amacli Dilekce Ornegi”ni, adres degisikligi isteklerinde ise “Adres Degisikligi Dilekce Ornegi”ni kullanarak Merkezimize basvuracaklardir. Bu dilekce ornekleri kilavuzun sonunda yer almaktadir.

Hangi amacla olursa olsun OSYM’ye gonderilen dilekcelerin isleme konabilmesi icin OSYM numarasinin her kutuya bir rakam gelecek sekilde ayrilan yerlere dogru olarak yazilmasi, diger bilgilerin yazilmis ve konunun acik olarak belirtilmis olmasi gerekir. Bu bilgileri tam olarak icermeyen ve imzalanmamis olan dilekceler isleme konmayacak ve cevaplandirilmayacaktir. OSYM\'ye gonderilen dilekce ekinde posta pulu veya para gonderilmesi gereksizdir.

Benimde bildigim aynen boyle.Kilavuz arkasindaki dilekce bolumunu doldurup yolluyorsun ankaradaki adrese.