Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zehirlenme - Sikayet

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
muris01

Zehirlenme - Sikayet

Mesaj gönderen muris01 » Cum Mar 18, 2016 11:08 pm

Merhaba, bugun bir doner-pizzacidan yedigim thunfisch pizza\'dan -internetten arastirdigim kadariyla- histamin zehirlenmesi yasadim. Yemegi yedigim esnada aniden dudaklarim icten sismeye basladi, konusamayacak seviyeye gelene kadar sisti. Nefes darlanmasi vs de oldu. O panikle disari ciktim temiz hava aliyim diye, cok ani gelistigi icin ne yapacagimi bilemedim sadece durdum bekledim, bi yarim saat sonra kendiliginden yavas yavas inmeye basladi.

Simdi yapmak istedigim o yeri sikayet etmek istiyorum. En azindan teftis icin urunleri kontrol icin gelip gorsunler. Boyle bir merci veya kurum var mi bilmiyorum o yuzden foruma danismak istedim. 3-4 ay kadar once yine bir arkadasimla ayni bu yerden yedigimizde benzer bir durum olmustu, arkadasimin da midesi agrimisti. Ya mutfagin veya mutfak gereclerinin hijyen kosullari cok kotu, catal-bicak vs iyi temizlemiyorlar, ya da gercekten de arta kalan bozuk urunleri atmayip musteriye satiyorlar. Bunun denetlenmesini sikayet ederek saglayabilecegimiz bir yer var mi, bilenler bilgi verebilirlerse cok sevinirim.

technonur

Zehirlenme - Sikayet

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 18, 2016 11:20 pm

bulundugun bolgenin gesundheitsamt ina durumu bildirebilirsin onlar ilgileniyorlar.

muris01

Zehirlenme - Sikayet

Mesaj gönderen muris01 » Cmt Mar 19, 2016 12:34 am

Tesekkur ederim gesundheitsamt a mail attim durumu bildirdim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Zehirlenme - Sikayet

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 19, 2016 4:39 am

Gecmis olsun, boyle bir durumda hic beklemeden en yakin saglik kurulusuna gidin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
welly275

Zehirlenme - Sikayet

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 19, 2016 12:43 pm

gorunuse gore bayatlamis baliktan kaynakli duruyo ama alerjik reaksiyon da olabilir. baska yerde yedigin ton balikli pizzada olmayabilir. belki kullandiklari bir icerige karsi alerjin vardir. doktora gidip alerji testleri de yaptirmani tavsiye ederim.