Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

18 mart ab zirvesi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Prş Mar 17, 2016 12:18 pm

Merhaba arkadaslar bildiginiz uzere schengen bolgelerine vizesiz seyahat etme konusu yarin ab zirvesinde konusulacak, sizce kalkarsa bizim milletimiz almanyaya cullanirmi? Kalkmasindan yanamisiniz? Eger kalkmazsa turkiye geri kabul anlasmasini fesh edebilecekmi?
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
welly275

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 17, 2016 8:04 pm

cullanma demeyelim de belki ilk zamanlarda gelen kisi sayisi vizeli zamana gore 3-4 kat artabilir ama calisma izni olmadan, yatacak kalkacak yer olmadan burda kalmak akil kari degil. zaten suresi gecip de yakalanan geri postalanir gelenlerin cogu bu yuzden geri donmek durumunda kalacak. zaten yabanci dil bile basli basina bir sorun. bunun yaninda euro nun 3 kat fazla oldugunu ve pasaport ve ucak biletlerini de sayarsak oyle herkesin elini kolunu sallayarak gelmeyi goze alacagi bir durum degil.

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Prş Mar 17, 2016 10:30 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

cullanma demeyelim de belki ilk zamanlarda gelen kisi sayisi vizeli zamana gore 3-4 kat artabilir ama calisma izni olmadan, yatacak kalkacak yer olmadan burda kalmak akil kari degil. zaten suresi gecip de yakalanan geri postalanir gelenlerin cogu bu yuzden geri donmek durumunda kalacak. zaten yabanci dil bile basli basina bir sorun. bunun yaninda euro nun 3 kat fazla oldugunu ve pasaport ve ucak biletlerini de sayarsak oyle herkesin elini kolunu sallayarak gelmeyi goze alacagi bir durum degil.[/quote]

Aynen almanyada perisan olabilirler
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 12:55 am

Brezilya \'ya vize istenmiyor, Peru\'ya gecen hafta kalkti Schengen.
Romanya ve Bulgaristan\'dan bahsetmiyorum.

Elbette insanlar gelecek, gezecek gorecek. Kacak kalan da olacak, geri gonderilecek.

Turklere vize uygulanmasi irkciliktir.
AB ulkelerinde onlarca yerel mahkeme Turk vatandaslarina vize uygulanmasini haksiz bir uygulama olara hukmetti.

Asil soru ve sorun sirf Turk ve Musluman agirlikli bir ulke oldugumuz icin vizeye karsi cikan irkcilari ve milliyetcileri ne kadar daha gormemezlikten gelicez...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cum Mar 18, 2016 10:29 am

Aynen hirvatistan, bulgaristan ve romanyaya vizeyi kaldirmayi birak EU\'ya bile aldilar... Bizim ekonomizden kat kat kotuler .. Ordu, kalkinma,issizlik desen zaten bizden kotuler ... Kesinlikle irkcilik var
BAR MITZVAH

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cum Mar 18, 2016 10:31 am

Yunanistani saymiyorum bile :S
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
yngosmn

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen yngosmn » Cum Mar 18, 2016 6:56 pm

Su zamanlarda o kadar cok nefret yorumlari goruyorum ki, bilmem takip ediyor musunuz ? Gazetelerin sayfalarindaki video altlarina dusulen yorumlar dehset verici.Sanki bu insanlar bize karsi bi nefreti varmis da bu zamani degerlendirerek kendilerini daha bi keskin gosteriyorlar.Benim gorusume gore , ne olursa olsun bizim Eu ya girmemiz bize yarar saglamayacak tam tersine buyuk bir yuk olacak .Tarih hocamiz derdi hep "EU bir hristiyan klubudur" diye , simdi yeniden hak veriyorum . Insanlar sanki vize kalkinca buraya cullanacaklar diye dusunuyorlar bizi .Bazen ne anlatsaniz fayda etmiyor bunlara. Kendi ustlerindeki kotu lekeleri silmek icin ugrasiliyor sanki (Ermeni soykirimi diye adlandirilan olaya destek vermek gibi .. )

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 7:02 pm

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cum Mar 18, 2016 7:26 pm

[quote]yngosmn tarafindan yazilan metin:

Su zamanlarda o kadar cok nefret yorumlari goruyorum ki, bilmem takip ediyor musunuz ? Gazetelerin sayfalarindaki video altlarina dusulen yorumlar dehset verici.Sanki bu insanlar bize karsi bi nefreti varmis da bu zamani degerlendirerek kendilerini daha bi keskin gosteriyorlar.Benim gorusume gore , ne olursa olsun bizim Eu ya girmemiz bize yarar saglamayacak tam tersine buyuk bir yuk olacak .Tarih hocamiz derdi hep "EU bir hristiyan klubudur" diye , simdi yeniden hak veriyorum . Insanlar sanki vize kalkinca buraya cullanacaklar diye dusunuyorlar bizi .Bazen ne anlatsaniz fayda etmiyor bunlara. Kendi ustlerindeki kotu lekeleri silmek icin ugrasiliyor sanki (Ermeni soykirimi diye adlandirilan olaya destek vermek gibi .. )[/quote]

Katiliyorum !
BAR MITZVAH

pardon

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 18, 2016 7:41 pm

Oncelikle anlasmanin Turkiye acisindan iyi olmadigini dusunuyorum. 3 milyar euro ve vize muafiyeti karsiliginda butun istemedikleri multecileri biz alicaz. Alacaklari max multeci sayisi da okuduguma gore 72 bin\'mis. Bu sartlarda kar/zarar hesaplandiginda bence Turkiye oldukca zararda, hele ki uzun vadede.

Avrupa Birligi\'ne Turkleri istemiyorlar falan denmesini de anlamiyorum. Yani? Avrupa Birligi denen sey Hristiyan veya Avrupalilarin olusturdugu bir birlik. Avrupalilar bu kisilerle yasamak istiyor. Avrupa kime ait? Onlara, yani Avrupa onlarin evi. Avrupalilar da yillarca calisarak bir sistem kurmuslar ve bu sistemin temelinde de disiplin ve egitim var. Birlige uye alimi yapilirken de birligin gelecegi ve cikarlarini goz onune aliyorlar. Onune geleni alirlarsa Birligin ne avantaji kalicak?? Romanya ve Bulgaristan\'in alinmasi ucuz is gucu icin deniyor. Ayrica bu iki ulke komple Birligin zengin ulkelerine goc etse kac milyon kisi edebilir? Yani tehlike ne kadar yuksek? Romanya 20 milyon + Bulgaristan 7 milyon. Turkiye ise tek basina 80 milyona yaklasti ve sinirlari delik desik. Basvuran herkes yanlis bilmiyorsam Turk vatandasligi aliyor. Ayrica Bulgaristan birlige girince onun sinirlarini da kontrol ediyor Birlik ve eskisi gibi kacak giremiyorlar Bulgaristan ustunden.

Politika\'da dogru olan bir ulkenin cikarina gore adim atmasi. Simdi Avrupa Birligi Turkiye\'yi almamasi cikarina mi degil mi?? Turkiye\'ye dune kadar vize vermek cikarina degildi. Ama multeci krizi, Turkiye\'ye vizeden cok daha buyuk sorun oldugu icin Turkiye\'ye vize muafiyeti teklif ediyor ve karsiliginda multecileri bize veriyor. Yani dedigime geliyoruz. Cikarlari dogrultusunda anlasma yapiyorlar. Bunda da yanlis hicbir sey goremiyorum. Sorgulanmasi gereken sey biz niye cikarlarimiza ters isler yapiyoruz??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 8:01 pm

pardon, pardon ama dedigine gelmiyoruz.
Turklere vize uygulamasi, bir cok Avrupa mahkemesinin de verdigi kararla, Avrupa Konseyi tuzugu ve Avrupa dayanismasina aykiridir.

12 Eylul 1980 darbesinden once Turk Vatandaslari\'ndan kimse vize istemiyordu. Herkes istedigi gibi turistik amacli gelebiliyordu.
1960 ve 70\'lerde Turkiye\'nin durumu 2016\'dan daha iyi degildi.

Darbeden sonra, darbe yapan ve o donem basta olan Turk hukumetinin de onayi alinarak, 1970’li yillarin baslarinda imzalanan Katma Protokolleri degil, Avrupa Konseyi bunyesinde Avrupa Ekonomik Toplulugu (bugun adi Avrupa Birligi ) 1957\'de imzalanan serbest dolasm anlasmasini askiya alarak vize uygulamasi baslatti...
"ASKIYA ALARAK"

Yani halen yururlukte olan bir anlasmanin bir kac hukmunu askiya aldilar.
Onlarin cikarina ya da degil, bir anlasma yapilmis ve buna uyulmuyor. Darbe yonetiminin de onayi oldugundan suan Turk Halki magdur ediliyor. Ikinci sinif insan muamelesi goruyor!
Brezilya\'nin durumu Turkiye\'den daha kotu, nufusu daha cok, onlara turistik vize serbest, AB\'nin sinir komsusuna ve tam uyelik muzakereleri surecinde olan bir uyesine degil.

Biz kendimizi de elestiririz ama hakli oldugumuz bir davada once kendimize bakalim demeyi dogru bulmuyorum.
Konuyu iki de bir " biz once kendimize " bakalim demeye getirmek hic dogru degil.

Icislerimizdeki problemleri bir yana birakip, Turkiye\'de ki bir isime duyulan suursuz kin ve nefreti bir kenara birakip, yurt disinda birlik icerisinde hareket edemeyenler yuzunden de cok seyler cekti bu ulke..

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cum Mar 18, 2016 8:05 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

pardon, pardon ama dedigine gelmiyoruz.
Turklere vize uygulamasi, bir cok Avrupa mahkemesinin de verdigi kararla, Avrupa Konseyi tuzugu ve Avrupa dayanismasina aykiridir.

12 Eylul 1980 darbesinden once Turk Vatandaslari\'ndan kimse vize istemiyordu.

Darbeden sonra, Turk hukumetininde onayi alinarak, 1970’li yillarin baslarinda imzalanan Katma Protokolleri degil, Avrupa Konseyi bunyesinde Avrupa Ekonomik Toplulugu (bugun adi Avrupa Birligi ) 1957\'de imzalanan serbest dolasm anlasmasini askiya alarak vize uygulamasi baslattilar...
"ASKIYA ALARAK"

Yani halen yururlukte olan bir anlasmanin bir kac hukmunu askiya aldilar.
Onlarin cikarina ya da degil, bir anlasma yapilmis ve buna uyulmuyor.

Biz kendimizi de elestiririz ama hakli oldugumuz bir davada once kendimize bakalim demeyi dogru bulmuyorum.

Konuyu iki de bir " biz once kendimize " bakalim demek hic dogru degil.
Icislerimizde ki problemleri bir yana birakip, yurt disinda birlik icerisinde hareket edemeyenler yuzunden de cok seyler cekti bu ulke.[/quote]

eger vizeyi kaldirmazlarsa hukumet geri kabul antlasmasini fesh edebilecekmi ? fikriniz varmi bu konuda?
BAR MITZVAH

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cum Mar 18, 2016 8:07 pm

evet ab zirvesi tamamlanmis tum sartlar saglanirsa haziranda vizeler kalkiyor , ahdi hayirli olsun simdiden milletimize :D
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 8:10 pm

Evet, iptal edilecek.
Anlasma maddelerini okumadim, henuz kamuoyuna duyurulmadi. Bu kadar kesin konusmam Alman Ingiliz ve Turk basinindan okuduklarimdan.

Kalksa bile zaten sadece turistik amacli kalkacak. Kacak kalan vs. yakalandiginda Turkiye\'ye geri gonderilecek ve bir daha da o ulkeye girmesi yasaklanir buyuk ihtimal..

Turklere olan irkcilik ve kendi yandas medyalarinin nefret dolu haberleri gosteriyor ki; AB bu guven olmaz, bloke edenler, Turk Turkiye dusmanlari politikaci ve ulkeler baya bir zorluk cikartacak.

Bekleyip gorecegiz.

pardon

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 18, 2016 9:01 pm

@Staatsmann

Alinti:
"Yani halen yururlukte olan bir anlasmanin bir kac hukmunu askiya aldilar.
Onlarin cikarina ya da degil, bir anlasma yapilmis ve buna uyulmuyor. Darbe yonetiminin de onayi oldugundan suan Turk Halki magdur ediliyor."

Yani Avrupa Turkiye ile anlasma yaparak bunu kaldirmis oyle mi?? Ayrica darbe hukumeti ile degil. 1980 darbesinden onceki hukumet ile yapmislar. Peki burada hukuksuzluk nerede? Anlasmalar obur boyu surmek zorunda degil. Iki taraf maddeler ustunde degisiklik yapabilirler anlastiklari taktirde. Dedigine gore de iki taraf oturmus ve anlasmis. Burada yine benim sorum gumdeme gelmeli. Bu anlasma Turkiye\'nin cikarina degilse niye imzaladik?? Bu anlasmayi imzaladiktan sonra Avrupa\'yi suclu bulmak bana hic mantikli gelmiyor. Dersen ki bu anlasma hukuksuz veya baska nedenden dolayi Turklere vize uygulanamaz, Turkiye neden vize karsiligi multecileri aliyor da Avrupa\'ya diretip, vize muafiyetinin vaad edildigi anlasmayi gosterip hatta o anlasmanin Avrupa lehine olan sartlarini da Turkiye askiya almiyor?? Sorulmasi gereken ilk soru budur. Aglamayana emzik yok diye ata sozu var.

http://www.dw.com/tr/t%C3%BCrkiyenin-vi ... a-17280737

Attigim linkteki "\'Vize uygulamasi tek tarafli kararlastirilmadi\'" ve "12 Eylul\'un yarattigi etki" basliklarini oku. Orada da Turk tarafinin hicbir adim atmadigini soyluyor.

Brezilya konusunda da Avrupa istemis almis. Avrupa\'ya gore daha az tehlike demek ki, yada cikarlari daha fazla Turkiye ile kiyasla. Ben ne dedim yukarida adamlarin evi, istedigini alirlar, istedigini almazlar. Ben senin evine zorla girebilir miyim? Sen beni evinde istemiyorsun diye sana kizabilir miyim? Esas soru Turkler istenmedikleri yere girmeye niye bu kadar can atiyorlar??

@Crni

Soruna cevap olarak bence oyle bir risk var. Internette okuduguma gore 72 tane mi ne sart kosmuslar. Bunlar arasinda pasaportlarin daha guvenli hale getirilmesi vs de var. Bunlardan birisine tam uyulmadi bahanesi ile vize vermeyebilirler. Bu tabi benim kendi dusuncem. Umarim Turk tarafindan da anlasmayi yapanlar bunlari goz ardi etmeyip, Turklerin cikarini dusunen bir anlasmaya imza atmistir.

alcadras

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen alcadras » Cmt Mar 19, 2016 12:04 am

Son durumlar hakkinda bilgisi olan var mi ? Anlasildi diye gordum.

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cmt Mar 19, 2016 12:59 am

Haa Evet bugun anlasildi .. Turkiye geri kabul anlasmasini kabul etti ... Sira onlarda , hadi bakalim gorelim onlari
BAR MITZVAH

pardon

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen pardon » Cmt Mar 19, 2016 8:53 pm

Ab Turkiye\'yi niye istemiyor diye soranlar icin bir video\'ya denk geldim, onu paylasiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=cCQsmjcSMUU

Turkiye\'yi birlige aldiklari takdirde onlar acisindan ne tur dezavantajlar veya riskler var anlatmis biraz sunucu kadin.

Crni

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen Crni » Cmt Mar 19, 2016 9:39 pm

ingiltere zaten herseye burnunu sokmadan duramiyor ... vize schengen bolgesine kalkiyor !! ingiltereyemi kalkiyor sanki ? kendileri zaten hindistan gibi ulkelere vize uygulamiyor zaten , kalkmis turkiyeye laf atiyorlar ... yanlis hatirlamiyorsam almanya suudi veya BAE´ye vize uygulamiyor ...

seytan diyor sinirlari kapat ! Ohal ilan et , geri kabul antlasmasini fesh et .. 3.5 milyon suriyeliye avrupaya sinir ac , sisme bot hediye et vs. avrupa yok olsun gitsin.. bunu duyan diger suriyeliler gelir zaten lubnandan ordan burdan....
BAR MITZVAH

pardon

18 mart ab zirvesi

Mesaj gönderen pardon » Cmt Mar 19, 2016 9:49 pm

Yeni anlasmayla ilgili bir video degil. Yeni anlasmada sadece turistik vize var. Bu video Turkiye\'nin AB\'ye katilmasi ile ilgili.