Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 9:11 pm

Bak bu konuda gercekten haklisin Cagri.Insanlara laf anlatamiyosun simdiden dedikodular aldi basini gitti :D Sizlere tavsiyem vizeniz ciksin oyle acin bu konulari :)

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Prş Şub 28, 2013 9:11 pm

evet banada sormustu neden bir daha universite okuyorsun zaman kaybediyorsun felan diye
Siddete Meyyalim Vallahi Dertten...

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 9:15 pm

Kime neki iste ben bunlara cok sinirleniyorum ciddi anlamda. :zoh

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 9:22 pm

Bu arada vize gorusmemi anlatmayi unuttum. izmir konsoloslugundan basvurdum.Fena degildi gorusme.Tabi ilk basta idatadan ismim cikmadi daha sonra mail ciktisini goturdum o sekilde iceri aldilar.Yalniz gorustugum bayan gercekten cok iyi niyetli bir insandi.Neden Almanya,Okulunu neden biraktin falan dedi fizik tedavi okuyunca ne yapicaksin dedi tapulari falan goturmustum hepsine bakti.Fizik tedavi merkezi acacagimi soyledim hemen mi dedi evet dedim.VAAAV dedi bi :D sohbet havasindaydi genellikle.Tapulara cok bakti sonra pasaportunu biz mi gonderelim yoksa sen mi gelirsin dedi.Bende ben gelebilirim dedim tamam ozaman yakinsan o sekilde yapalim dedi ve gorusme sonlandi...

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 28, 2013 9:42 pm

neredeyse dun arabayi satiyordum iyi ki satmamisim :) kallessin hamburg........... :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 28, 2013 9:43 pm

[quote]gsgs tarafindan yazilan metin:

Bu arada vize gorusmemi anlatmayi unuttum. izmir konsoloslugundan basvurdum.Fena degildi gorusme.Tabi ilk basta idatadan ismim cikmadi daha sonra mail ciktisini goturdum o sekilde iceri aldilar.Yalniz gorustugum bayan gercekten cok iyi niyetli bir insandi.Neden Almanya,Okulunu neden biraktin falan dedi fizik tedavi okuyunca ne yapicaksin dedi tapulari falan goturmustum hepsine bakti.Fizik tedavi merkezi acacagimi soyledim hemen mi dedi evet dedim.VAAAV dedi bi :D sohbet havasindaydi genellikle.Tapulara cok bakti sonra pasaportunu biz mi gonderelim yoksa sen mi gelirsin dedi.Bende ben gelebilirim dedim tamam ozaman yakinsan o sekilde yapalim dedi ve gorusme sonlandi...[/quote]
Istanbulla izmir cok ayri kafada.Istanbul bilgisayardaki sorular haric hic soru sormuyor direk evraklari yolluyor aksi bir durum olmazsa tabiki,izmir sanki sorguya cekiyor

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Prş Şub 28, 2013 9:53 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

neredeyse dun arabayi satiyordum iyi ki satmamisim :) kallessin hamburg........... :)[/quote]

resko sen gene iyiymissin bizimkiler eve gozu dikti evi satiyor (:

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 10:13 pm

Evet baya cok fazla soru soruyorlar. Hayirlisi neyse o olsun herkes icin. :) Bende red alirsam artik napalim itiraz etmeyi dusunuyorum. Ve ayrica Temel sertifika alan arkadaslara tavsiyem yaninda kac saat aldiginizi belirten bi yazida mutlaka alin.Cunku temelin temeli varmis konsolos ben nerden bilicem senin a2 oldugunu falan dedi bende ozaman size faxlayip gonderiyim dedim tomer gondersin dedi gonderttim.aklinizda bulunsun..

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 10:15 pm

Resko bence hemen bir dil kursuna yazilmani tavsiye ederim sana eminim dil uzerinde duracaklardir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 28, 2013 10:20 pm

Evet baya cok fazla soru soruyorlar. Hayirlisi neyse o olsun herkes icin. :) Bende red alirsam artik napalim itiraz etmeyi dusunuyorum. Ve ayrica Temel sertifika alan arkadaslara tavsiyem yaninda kac saat aldiginizi belirten bi yazida mutlaka alin.Cunku temelin temeli varmis konsolos ben nerden bilicem senin a2 oldugunu falan dedi bende ozaman size faxlayip gonderiyim dedim tomer gondersin dedi gonderttim.aklinizda bulunsun..[/quote]

23 gun de vizen gelebilir;) Ben tomerden katilim belgesi almistim ustun de yaziyordu kac saat gordugum.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 28, 2013 10:21 pm

Evet baya cok fazla soru soruyorlar. Hayirlisi neyse o olsun herkes icin. :) Bende red alirsam artik napalim itiraz etmeyi dusunuyorum. Ve ayrica Temel sertifika alan arkadaslara tavsiyem yaninda kac saat aldiginizi belirten bi yazida mutlaka alin.Cunku temelin temeli varmis konsolos ben nerden bilicem senin a2 oldugunu falan dedi bende ozaman size faxlayip gonderiyim dedim tomer gondersin dedi gonderttim.aklinizda bulunsun..[/quote]

ben 2 ay dedim tamam dedi bilgisayara yazdi :D

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 28, 2013 10:22 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

neredeyse dun arabayi satiyordum iyi ki satmamisim :) kallessin hamburg........... :)[/quote]

Resko gecmis olsun , maalesef tahmin etmistim reddi. Inan ben de bilseydim hamburgun boyle oldugunun yanina bile yaklasmazdim.Nisan da 1 sene oluyor;)

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 10:22 pm

Insallah Eren :help Seninkinide takip etmekteyim.Sonunda olacaginada eminim.Iste 240 saat aldigim yazisi yazmiyordu bende tek iste Tomer temel sertfika olarak gorunuyordu.Hatta memur cok fazla sinirlendi. :))) Tomer bunu nasil yapilio ara agzina geleni soyle dedi :D Haklida ama dusununce eger soylemese a1 olarak gidecekti.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 28, 2013 10:24 pm

Umarim.

Benim 200 saatlik katilim belgesi oldugundan galiba yaziyordu.Aslinda sertifikada daha detayli olmali.

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Prş Şub 28, 2013 10:31 pm

a1 olarak giriyorum su an dedi.Eger faxlatirsan degistiricem hemen dedi tomer faxlasin buraya dedi faxlattimda umarim degistirmistir.

denizbrn1

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Şub 28, 2013 10:42 pm

Arkadaslar cok tesekur ederim yardimlariniz icin vizem cikti :)

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cum Mar 01, 2013 12:41 am

[quote]denizbrn1 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar cok tesekur ederim yardimlariniz icin vizem cikti :)[/quote]hayirli olsun.Benim de yabancilar polisinden onaylanmis 7 gun once bugun ogrendim,cikti cikicak heralde.

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Cum Mar 01, 2013 1:08 am

onaylandigini nerden ogrendin ?

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Cum Mar 01, 2013 1:17 am

Arkadaslar cok tesekur ederim yardimlariniz icin vizem cikti :)[/quote]

hayirli olsun. Sen nerde basvurdun. Hangi universite garantorle mi basvurdun ?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 01, 2013 1:31 am

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar cok tesekur ederim yardimlariniz icin vizem cikti :)[/quote]hayirli olsun.Benim de yabancilar polisinden onaylanmis 7 gun once bugun ogrendim,cikti cikicak heralde.[/quote]

Gorusmeye hangi tarihte girdiniz ve yabancilar polisinin onaylandigini nasil ogrendiniz?

denizbrn1 sanada tebrikler ve basarilar.

Kilitli