Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH AACHEN

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jass

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen jass » Çrş Haz 22, 2011 12:12 pm

Guten Tag!

Yeni uyeyim ben birkac sey sormak istiyorum....ben bu yil universite sinavlarina girmis bulunmaktayim gerci bu haftasonu da sinavlarim var ama...

Danismanlik vermeniz cok guzel Asba adinda bir danismanlikla gorustum 4.000 tl istenilince hayal kirikligina ugradim...Fiyat olarakta bizi zorlamadiginiz icin tesekkurler...

annem rwth aachen mezunu ve bende orada okumak istiyorum...Almanya dogumluyum fakat almancam yok ancak aralik ayinda a2 sertifikasi alacagim alman kultur\'den. Almanya Aachen da hazirlik okumam mumkun mu? Yada burada C2 seviyesine geldikten sonra mi almanya ya gitmek mantikli?

Rwth in muhendislikleri cok unlu biliyorum bende mf ogrencisi olarak ustesinden gelebilecegime eminm ancak sizce Almanca\'da su egitimi al ileride sikinti cekmezsin diyebileceginiz bir bolum var mi?

FarukDemir

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Haz 22, 2011 12:26 pm

Merhaba, hosgeldin aramiza.

Makalesini okuduysan su yaziyor:

[quote]Aachen Universitesi ne yazikki sifir Almanca ile kabul vermiyor..Universitenin kendi DSH veya TESTDAF hazirlik kurslarina katilabilmeniz icin asagidaki sartlari saglamaniz gerekiyor:

DSH – 1
ZD – befridigend
ZMP Goethe Institut
TestDaf- en az 3 butun kisimlarindan[/quote]

Anladigim kadariyla iyi bir dil seviyesi istiyor. Once Almanya\'ya gidip Almanca\'ni gelistirip bu belgelerden birini alman lazim yani (:
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

jass

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen jass » Çrş Haz 22, 2011 12:39 pm

tesekkurler :)

evet ama bana soylenen A2 seviyesinde olduguma dair bir belge alirsam isimin kolaylasacagiydi...Goethe uluslarasi duzeyde belgeleri gecerli diye biliyorum yani a2 alsam bile bir isime yaramaz mi?

MERVE ASCI

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Haz 22, 2011 11:21 pm

Bu belge tabii ki isine yarayacaktir.Dil kursu konusunda da kesinlikle almanyada devam etmeni tavsiye ederim sana.Emin olabilirsin ki burada iki kat daha fazla gelistirebilirsin kendini dil konusunda.ayrica uni zamanina kadar da alisma problemini asmis olursun.Bolum olarak bir isim vermek cok zor.Muhendislikler guzel bir secenek tabii ki

jass

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen jass » Prş Haz 23, 2011 1:37 pm

Cok Tesekkurler :) benim gorustugum danismanlik 2000 Euro kadar oldugunu soylemisti dil kurslarinin o yuzden bende Turkiye de alirim diye dusundum...

Zeynepp

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Haz 29, 2011 11:30 pm

rwth nin kendi kursu dsh vorbereitung yani sinava hazirlik bu nedenle c1 seviyesinde almanca istiyor. ama daha oncesinde aachenda herhangi bir kursa gidebilirsin.

jass

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen jass » Prş Haz 30, 2011 8:00 pm

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
rwth nin kendi kursu dsh vorbereitung yani sinava hazirlik bu nedenle c1 seviyesinde almanca istiyor. ama daha oncesinde aachenda herhangi bir kursa gidebilirsin. [/quote]

super o zaman turkiyede C1 seviyesine geldikten sonra oraya giderim :)

FarukDemir

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Haz 30, 2011 8:21 pm

Turkiye\'de C1 seviyesine gelmen epey zaman alir B)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

denizbrn1

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Şub 28, 2013 9:42 pm

Merhaba,ben rwth aachendan nisan, yani yaz donemi icin almanca kursuna kabul almis bir ogrenciyim ama aklimda birkac soru var eger yardimci olabilirseniz gercekten cok sevinirim.

Bana gelen e mailde martin sonunda bir kurs yerlestirme sinavina girilicegini soyluyor fakat benim soyle bir problemim var benim seviyem b1 degil aslinda kabul aldigimda da cok sevinmistim beklemiyordum cunku almanca kurslari icin b1 seviyesi istiyor diyolardi ve aachen universitesinin internet sitesinde kurslar b1 den basliyor gibi yazilar var ama ayni zamanda bu sinav sonrasi a1 a2 b1 b2 gibi siniflara yerlestiriliceksiniz diyede yazilar var benimde kafam karisti ve soyle bir endisem dogdu.

Eger ben o sinava girip de b1 seviyesi cikmazsam ornegin a1 a2 gibi bir seviye cikarsam, bana sen b1 degilsin git kendine baska kurs bul gibi seyler soylerlermi ?

Veya universitenize bagli a1 a2 den basliyan kurslariniz varmi beni oralara yerlestirirlermi ?

Ufak bir soru daha,aachen\'in internet sitesinde B1 den basliyan dsh hazirlik kurslarinin haftada 20 saat oldugu yaziyor ama a1 a2 kurslari haftada 8 saat falan gibi seyler yaziyordu dogrusu nedir acaba tum almanca kurslari haftada 20 saat midir ?

En kisa zamanda yardimci olabilirseniz cok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 01, 2013 1:35 am

RWTH Aachen\'da yogunlastirilmis dil kursu veya DSH hazirlik kursu sadece B1 veya DSH 1 belgesi olanlar icin var.
Buda yetmiyor ve seviye tespit sinavina girmek zorundasin ki bu kurslara katilabilesin.

Burada yaziyor:
http://www.rwth-aachen.de/global/show_d ... aaaaacoevo

ve burada:
http://www.sz.rwth-aachen.de/dsh-testda ... skurs.html

Senin bahsettigin ise herkes icin gecerli olan bir kurs :
Semesterkurse (kostenpflichtig)
http://www.sz.rwth-aachen.de/semesterkurse-deutsch.html

Burada da 3 farkli kurs var ve seviyeleri hakkinda bilgi verilmemis.
- 2-SWS-Module Isine yaramaz , materyal veriyorlar sadece haftada bir kere

- 4-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 4 saat..

- 8-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 8 saat.240 Euro ve bir somestir suruyor bir kur...

Sanirim sen bunu kastediyorsun:

B1.1 veya B1.2 si olanlar basvurabiliyor ve seviye tespit sinavi yapiliyor.
Haftada 20 saat
Toplamda 260 saat
Pazartesi -Cuma: 8:15 / 11:30 arasi

Ucret :
600 Euro , iki taksit

Uni\'den kabulu olanlara 400 Euro , iki taksit.

B1.1 Almanca seviyesi olanlar icin yukarida ki fiyat daha da artabilir.

Yani burayla ugrasma derim , cok pahali ve B1 degilim diyorsun bosuna zaman kaybetme burayla.

Bu cevabi 3 ayri yere yazdim , sasirmayin B)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Mehmetfatih

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Mar 01, 2013 10:42 pm

jass ve denizbrn size tavsiyem;(uzun lafin kisasi ) rwth dil kursuyla zaman harcamayin.ben 6 aydir arastiriyorum FHaachenin dil kursunu tavsiye ederim.ben oraya kayit oldum,14martta basliyor..her ay baslayan kuru var..

oguz59914

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen oguz59914 » Cmt Mar 02, 2013 10:00 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

RWTH Aachen\'da yogunlastirilmis dil kursu veya DSH hazirlik kursu sadece B1 veya DSH 1 belgesi olanlar icin var.
Buda yetmiyor ve seviye tespit sinavina girmek zorundasin ki bu kurslara katilabilesin.

Burada yaziyor:
http://www.rwth-aachen.de/global/show_d ... aaaaacoevo

ve burada:

Senin bahsettigin ise herkes icin gecerli olan bir kurs :
Semesterkurse (kostenpflichtig)
http://www.sz.rwth-aachen.de/semesterkurse-deutsch.html

Burada da 3 farkli kurs var ve seviyeleri hakkinda bilgi verilmemis.
- 2-SWS-Module Isine yaramaz , materyal veriyorlar sadece haftada bir kere

- 4-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 4 saat..

- 8-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 8 saat.240 Euro ve bir somestir suruyor bir kur...

Sanirim sen bunu kastediyorsun:

B1.1 veya B1.2 si olanlar basvurabiliyor ve seviye tespit sinavi yapiliyor.
Haftada 20 saat
Toplamda 260 saat
Pazartesi -Cuma: 8:15 / 11:30 arasi

Ucret :
600 Euro , iki taksit

Uni\'den kabulu olanlara 400 Euro , iki taksit.

B1.1 Almanca seviyesi olanlar icin yukarida ki fiyat daha da artabilir.

Yani burayla ugrasma derim , cok pahali ve B1 degilim diyorsun bosuna zaman kaybetme burayla.

Bu cevabi 3 ayri yere yazdim , sasirmayin B)[/quote]

Uniden kabul derken? Bu okula sartli kabul yoktu diye biliyordum. Ayrica RWTHda makina muh. okumak isteyen B1i olan birisi icin ne onerirsiniz? Dil kursuna mi yoksa direk okula mi basvurmaliyim

Mehmetfatih

RWTH AACHEN

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzr Mar 03, 2013 10:31 am

Arkadasim yukarda aciklamislar,B1 ile unive baslayamazsin,B1 ini kanitladigin taktirde dil okuluna katilma hakkin Olur.dil okulunu bitirdikten sonrada DSH2 yi yazman lazim.