Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

merhabalar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ulas36

merhabalar

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Şub 27, 2013 7:15 pm

oncelikle kendimi tanitiyim. 9 eylul universitesi turizm isletme ogrencisiyim.
almanyada universite okumak lise yillarindan beri hep kafamda olan bir konuydu
2 aydir falan siteyi yogun olarak kullaniyorum.
artik kesin olarak almanyada uni okumak istedigime karar verdim.
3 sene once goeth de A2.1 kursuna katilmistim.
sonrasinda okulda almanca dersleri aldim ve hep kendi kendime Deutsche Welle sitesinde almanca calistim firsat buldukca.

izmirde obem adinda bir kursda gecen sene b1 kursuna gittim, sinifta 4 kisiydik digerleri
benim yarim kadar almanca bilmiyolardi cok pisman oldum o kursa gittigime.sonra izmirde das akademi adli bir kursda seviye tespite girdim seviyem b1 plus cikti ama ben b1 olup olmadigimdan supheliyim.

telc in sinavlari ile goethe nin sinavlari arasinda taninirlik acisindan fark varmi universite basvurularindan falan?

Kullanıcı avatarı
welly275

merhabalar

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Şub 27, 2013 8:35 pm

ben DAS Akademie de 1 sene boyunca almanca kursuna gittim b2yi bitirdim ve sure sikintisindan dolayi TestDaf a erken girdim. c1 de bitirmek isterdim. ama yine de testdaf 3 aldim. seviye tespit sinavinda b1 plus cikti dediklerse dogrudur. kalite olarak iyi bi kurs orasi. goetheye de gitmis biri olarak soyluyorum. ama turkiyede testdafa girceksen teknigine calisman lazim. direk girersen istedigin sertifikayi alamayabilirsin.

gitmek istedigin okul goethe sertifikasini da kabul ediyo mu bilmiyorum. izmirde alabilecegin 2 tur sertifika var. testdaf ya da goethe sertifikasi. bi sure kursa gitsen istedigin sertifikayi alabilirsin. sonrasinda almanyadaki universiteye basvurup kesin kabul kagidinla vizeni daha rahat alirsin. sartli kabulle ugrasma derim.

h0oney

merhabalar

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Şub 27, 2013 9:21 pm

Evet madem b1 e kadar gelmissin hic bulasma sartli kabule gerek bile yok zaten b1 ile alan okullarda var yanlis hatirlamiyorsam.

ulas36

merhabalar

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Şub 27, 2013 9:30 pm

arkadaslar cevaplar icin cok tesekkur ediyorum benim elimde b1 belgesi yok ama seviye tespitte oyle cikti.kendim hemen hemen hergun almanca calisiyorum evde,surekli almanca tv izliyorum.
goethenin en erken kursu izmirde nisan 24 de basliyo insallah das akademide yer bulurum.gecen sene b1 cikmisdim das akademide kurs kayit parasini yatirdim sonra parami iade ettiler bos yer yok dediler.bu senede seviye tespite girdim sadece 1 ay once, kurs kaydi falan yapmadim ama insallah bu sefer das akademide bos yer vardir.zaman kaybetmek istemiyorum.ben yinede islemlere baslamak istiyorum sartli kabulle basvurucam gibi gorunuyo su anda.

h0oney

merhabalar

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Şub 27, 2013 9:36 pm

Oyle olsa bile avantajin var kisa surede verirsin dsh yi. Basarilar diliyorum.

ulas36

merhabalar

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Şub 27, 2013 9:45 pm

tesekkur ediyorum. su anda tek cekincem vize.
sitenin danismanliginada basvurdum.
zaten almancayi severek calisiyorum.
universitede marmara almanca isletme kazanmak istemistim olmadi.
hepimiz amaclarimiza ulasiriz insallah.

h0oney

merhabalar

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Şub 27, 2013 9:48 pm

Ahh su vize sancisi yokmu adami delirtir. Sen hayallerinin pesini birakma hayat onune engeller koyacaktir eger birseyi istiyorsan yap, icinde birakma.

Amiiiiinnnn :)

totalrub

merhabalar

Mesaj gönderen totalrub » Prş Şub 28, 2013 1:19 am

vize daha hicbisey burdaki zorluklarla savasmak cok daha zoru. vize stresin den cok almanyaya gelen 2 ogrenciden biri basaramiyor onun stressini dusun vize stresi kalmaz

ulas36

merhabalar

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Mar 27, 2013 10:49 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ben DAS Akademie de 1 sene boyunca almanca kursuna gittim b2yi bitirdim ve sure sikintisindan dolayi TestDaf a erken girdim. c1 de bitirmek isterdim. ama yine de testdaf 3 aldim. seviye tespit sinavinda b1 plus cikti dediklerse dogrudur. kalite olarak iyi bi kurs orasi. goetheye de gitmis biri olarak soyluyorum. ama turkiyede testdafa girceksen teknigine calisman lazim. direk girersen istedigin sertifikayi alamayabilirsin.

gitmek istedigin okul goethe sertifikasini da kabul ediyo mu bilmiyorum. izmirde alabilecegin 2 tur sertifika var. testdaf ya da goethe sertifikasi. bi sure kursa gitsen istedigin sertifikayi alabilirsin. sonrasinda almanyadaki universiteye basvurup kesin kabul kagidinla vizeni daha rahat alirsin. sartli kabulle ugrasma derim.[/quote]

bende su an das akademiye gidiyorum b1+ kursuna.
das akademi telc sinav merkeziymis ve telc nin b1 sinavina girmek istiyorum telc in b1 sinavi ile goethe nin b1 sinavi arasinda uluslar arasi taninirlik acisindan bi fark varmi peki?
goethe nin b1 sinavlari 3-4 ayda bir oluyo telc her ay oluyo o yuzden telc in kine girmek istiyorrum

Resko

merhabalar

Mesaj gönderen Resko » Prş Mar 28, 2013 12:41 am

[quote]ulas36 tarafindan yazilan metin:

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

gitmek istedigin okul goethe sertifikasini da kabul ediyo mu bilmiyorum. izmirde alabilecegin 2 tur sertifika var. testdaf ya da goethe sertifikasi. bi sure kursa gitsen istedigin sertifikayi alabilirsin. sonrasinda almanyadaki universiteye basvurup kesin kabul kagidinla vizeni daha rahat alirsin. sartli kabulle ugrasma derim.[/quote]

bende su an das akademiye gidiyorum b1+ kursuna.
das akademi telc sinav merkeziymis ve telc nin b1 sinavina girmek istiyorum telc in b1 sinavi ile goethe nin b1 sinavi arasinda uluslar arasi taninirlik acisindan bi fark varmi peki?
goethe nin b1 sinavlari 3-4 ayda bir oluyo telc her ay oluyo o yuzden telc in kine girmek istiyorrum[/quote]
bende yakin zamanda insallah telc a2 sertifika alacam benim arastirmama gore telc ciddi bir kurum alman devletine ait bir gmbh hatta almanyada vatandasliga gecmek isteyenlerin zorunlu girdigi sinavmis telc... hatri sayilir yani bir fark yok kurstaki hocalarim hatta telc hazirliyormus goethe nin...