Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenciyken Turkiye deki esini goturebilme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 21, 2013 5:41 pm

Almanyada ogrenci olan Turk ogrenci Turkiyedeki esini Almanyaya goturebilir mi ? ya da sonradan yanina alabilir mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 21, 2013 6:20 pm

Ogrenciyken aldigin oturumla , yani sinirsiz olmayan, bunu yapman mumkun degil diye dusunuyorum.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 21, 2013 6:31 pm

tesekkur ederim Eren masallah almanya hakkinda herseyi biliyorsun :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 21, 2013 6:45 pm

Aslinda nerdeyse hic bir sey bilmiyorum ama bu biraz net bir konu:)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Şub 21, 2013 6:54 pm

Vatandasi olmadigin bir ulkeye birini aldirmak , cok ilginc :D

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 21, 2013 7:04 pm

eslerin almanyaya sonradan getirilmesi ile ilgili yasada belirtilen oturum sartlarinin hicbirini karsilamiyo ogrenim amacli oturum.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 21, 2013 7:18 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

eslerin almanyaya sonradan getirilmesi ile ilgili yasada belirtilen oturum sartlarinin hicbirini karsilamiyo ogrenim amacli oturum.[/quote]

Gecenlerde bir yerde okumustum senin oradaki sartlarin ne ise esinde sartlari o oluyor yani benim calisma iznim varsa esimde calisabilir ama suan ogrenci isen esinede bir garantor yada gelir ve ev vs... ayarlaarsan sorun cikartmazlar diye yaziyordu bu yorumu yapanda almanyadan bir hukukcu artik dogrumudur bilemiyorum

ben sadece sizlerin bilgisi daha iyidir diye sordum

bu arada welly275 arkadasim verdigin net cevabin ve insanlari ciddiye alip yardimci olman cok guzel....

Basarilarinin devamini dilerim...

onra

Mesaj gönderen onra » Prş Şub 21, 2013 10:07 pm

yurtdisindan almanyaya es getirmek o kadar kolay degil senin soruna soyle cevap veriyim almanyada dogup buyuyen fakat turk vatandasi olan birisi birak ogrenci olmayi calisiyor bile olsa esini getirmek icin bir suru sartlari yerine getirmesi gerekiyor mesela kalacak yer kisi basina gelir vs.. ogrenci vizesi ile esini getirmen zor olucaktir diye dusunuyorum

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 21, 2013 11:13 pm

tesekkur ederim onra yorumlarin icin suan oyle bir sey yokta gun dogmadan neler dogar misali kafama takildi e artik yas 29 olunca :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Şub 22, 2013 1:30 am

aynen onra\'nin da dedigi gibi cok sart araniyo ve saglasan dahi ret verip ugrasitirabiliyolar. onu gectim nasil gecimini saglicaksin belli bi gelir olmadiktan sonra.

esini getirebilecek oturum cesitleri ve bunun yaninda istisnalarin hepsi aciklanmis. o hukukcu belki almanyada dogup buyuyen ya da diger istisnai oturumlara sahip kisiler icin soylemistir onu. belki avrupa birligi bunyesinde alinan bi karar varsa onu dile getirmistir. benim baktigim almanyanin ikamet yasasi. avrupa birligi kararlari daha baglayici olsa gerek. o kadar genis bilgim yok tabi.