Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IZMIR IDATA randevu tarihi geri cekme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal Şub 19, 2013 3:48 pm

arkadaslar izmir idatadan aldigimiz randevuyu nasil erken bir tarihe alabiliriz bilen varmi? konsoloslugu ariyorum idatayi ara diyolar idatayi ariyorum konsolosluga bildir diyolar. Randevusunu erken tarihe aldiranlar bir yardimci olabilir mi? Direk konsolosluga gitsek ne kadar faydasi olur.Randevu tarihimi 1 mayisa verdiler.nisan basina almaya calisiyorum.
ee:lan

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Sal Şub 19, 2013 5:43 pm

Birkac gun once ayni konuyla ilgili baska bir baslik acilmisti, orada da soylemistim. Bana da 1,5 ay gibi bir sure sonrasina randevu vermislerdi, konsoloslugun websitesinin iletisim bolumunden mail attim ve durumu acikladim. 4-5 gun sonra cevap geldi, 2 gun sonrasina randevu vermislerdi.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Şub 19, 2013 7:29 pm

bir kac hafta once boyle bir konu acmistim ama benim almanyadan evraklarim geciktigi icin arkadaslarin dediklerini uygulayamadim.
Bana soylenilen fax yoluyla dilekce yazip erken bir tarihe cekebiliyorlarmis ama gerekcenide ekte gondermen gerek.fax\'i gonderdikten sonrada arayarak teyit almanda yarar var.telefonla yada maille donuyorlarmis.

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Sal Şub 19, 2013 8:52 pm

Evet, genellikle dilekce ve kanit istendigini soyluyor herkes, sanirim daha garanti olur o sekilde. Ben bunlari yapmadan da randevuyu one cekebildim, "bir sansimi deneyeyim, ama beklesem de sorun degil" diyorsaniz mail yoluyla da deneyebilirsiniz. Ben en sonunda ikametgah degistirip ankara\'da girdim o ayri :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal Şub 19, 2013 10:23 pm

ek belgemi de yolladim faksla dilekce ile birlikte.cok canim sikiliyo.en son bende ikametgah aldircam sanirim ama su var schwarz arkadasim ankaradan alacagimiz ikametgahin 3 ay 1 ay vs gibi onceden alinmis olma zorunlulugu varmi? idataya ve konsolosluga faks cektim bekliyorum.umarim donerler :(

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Sal Şub 19, 2013 10:29 pm

Yani oyle bir zorunluluk oldugunu soyleyenler oldu ama acikcasi ben ikametgahimi aldirdigim gun Ankara\'dan randevu aldim, verdiler randevuyu, arada 2-3 saat filan vardi ikametgahla randevuyu almamin, bir sorun cikmadi basvuru asamasinda. Ama one cekebilirsen randevuyu Izmir\'de gir bence.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal Şub 19, 2013 10:31 pm

elimden geleni yapiyorum.temennim burada olmasi.yoksa baska carem kalmayacak. bu zorlugu yasayan arkadaslara onayak olmak icin acmak istedim bu konuyu.iyi de yapmisim sanirim.bircok kisi izmirde ayni durumu yasiyor demekki.

merveyildiz

Mesaj gönderen merveyildiz » Çrş Ağu 20, 2014 6:52 pm

Bende ayni durumdan muzdaribim. iletisim bolumune mail attim. Artik aklima gelmeyen kalmadi, ikametgah mi tasitsam turist vizesi mi alsam bilemedim