Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universiteye kayit ve vize suresi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
udemir

Mesaj gönderen udemir » Sal Şub 12, 2013 12:23 am

selam deniz oncelikle burada dil kursu alman icin verilen kabulde minumum 2.5 not ortalamasi ve refarans mektuplarinin onemi buyuk sonrasinda dsh sinavini yafa test daf sinavini gectikten sonra transkriptini dsh belgeni ve mezuniyet belgeni okula tekrar vermen gerekiyor ogrenci isleride bu belgelerini okumak istedigin fakulteye gonderiyor ve asil degerlendirme dil sinavini verdikten sonra oluyor bunu bugun ogrenci islerinden ogrendim not ortalamsinin ogrenci kisitlamasinin oldugu bolumlerde ve lisans bolumlerinde onemi bir kat daha artiyor verilen egitim ciddi burda hocalar basarili ogrencileri istiyor tanidigim master ogrencilerinde gordugum kadariyla eger, turkiyede oss sinavinda iyi bir siralama yapamamis yada master icin gelenlerde iyi bir transkript ve donanim yoksa okumak 2 kat daha zorlasir sacma sapan oss de aldiklari cok dusuk puanlarla buraya gelip cok iyi bolumler okuyanlar var.. evet okumalari mumkun fakat ayni sinifta oldugu alman ogrenciler o bolume oyle yerlesmemistir burda iyi bir liseden mezun olup iyi bir puanla okulu bitirmislerdir.. universiteyi bitiremezmi bu ogrenciler bitirirler zorda olsa ama is hayatina girdiklerinde yada girmeye calistiklarinda bu tur basarili insanlar arasinda her zaman geri planda kalip eleneceklerdir.. ben suan da dil kursu yapiyorum sana soylemek istedigim oss surecini iyi bir siralamayla bitir onu yaptiysan universite surecini de donanimli olarak bitir buraya gelmek kolay burasi bir basamak sadece bunlar yoksa sende kaybolup gidersin.. derdin kabul edilmekse edilirsin ellbette sana gore bi okul vardir dostum kolay gelsin..

udemir

Mesaj gönderen udemir » Cum Şub 15, 2013 7:00 pm

ilk etapta universitelerin master icin koydu sartlardan biri 2.5 not ortalamasi fakat bu butun universiteler icin gecerli tam olarak bilmiyorum ama universiteler ile baglantiya gecmen en dogrusu burda her kesin sana soyliyecegi 2.5 not ortalamasidir ama sansini bir dene derim ..

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Şub 16, 2013 1:18 am

bu linkte RU-Bochum\'da Master in Electrical and Computer Engineering icingerekli olan ortalamanin en az \'satisfactory\' gerektigi yaziyor.
http://www.ei.rub.de/studium/vor-dem-studium/master/

Academic grading in Germany diye nette arastirdigimda da
http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_g ... in_Germany

\'satisfactory\' nin 2.50 ile 3.00 arasinda oldugunu anladim ben.

Yani soylediginiz gibi bu ortalamayla biraz zor :) En iyisi sansimi denemeden once bochum universitesinden daha dusuk ortalama isteyen bir uni. var mi onu arastirmak.

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Şub 16, 2013 1:26 am

eger bu semester basvursan idin RU-Bochum 2.5 sarti yok idi fakat seneye onlarda getiriyor kesin ben ogrenci danismanin 5 kere falan ziyaret etmisligim var. master infotaglarina da gittim. basvur banada haber ver belegerini yollayinca gider sorarim ilgilenince belki sansin olur. fakat az ama bochum tavsiye ederim.
cabuk bitirmek istiyorum diyorsan FH dortmund. almanyada hic okul bitiremeyecek adam orada bitir

udemir

Mesaj gönderen udemir » Cmt Şub 16, 2013 1:41 pm

bir cok okul 2.5 sarti aramaktadir bu sadece belli okullara ait degildir ve genel bir sarttir.

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Şub 16, 2013 1:59 pm

master basvurularinda karari bolum danismani verir 2,5 sarti olmayan uniler var olanlar da bile danismanla konusup aufbau Studium yapilarak kabul alinabilir.
kisinin yetenegine ve cv bakar. yani 2,5 genel bir sart degil fakat eleme kriteridir. duisbur da kabul sarti 2,5 dur fakat 3.00 orlatamayla kabul alan benim gordugum kisiler var.
bazi bolumlerde dosyalar ilk sekreterin elinden gecer 2,5 alti ise atar koseye . cogu unide eger Bolum danismani ile randevu yapip basarili olduguna ikna edersen buyuk ihtimalle kabul alirsin.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Şub 17, 2013 2:17 am

icimi biraz rahatlattin totalrub saolasin. en kisa zamanda FH Dortmundu arastiricam, yalniz umarim ortalama sarti yoktur... yazin basinda transkript son halini alinca da duruma gore basvurumu yapar sana da tekrar donerim. umarim o zamanlar yine burada olursun :)

udemir sende sagol dostum.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Şub 17, 2013 8:34 pm

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

icimi biraz rahatlattin totalrub saolasin. en kisa zamanda FH Dortmundu arastiricam, yalniz umarim ortalama sarti yoktur... yazin basinda transkript son halini alinca da duruma gore basvurumu yapar sana da tekrar donerim. umarim o zamanlar yine burada olursun :)

udemir sende sagol dostum.[/quote]

surecten haberdar et bizi kolay gelsin!