Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH da Wirtschaftsingenieur ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Şub 13, 2013 9:45 pm

Arkadaslar merhaba,daha ocede yazmistim,ben 1 senedir Almanyadayim,evlilik yoluyla gelmistim,suanda DSH ya calisiyorum.Istanbul universitesi Kimya Muh.3.sinif sonunda yarida birakip geldim,

Aachenda oturdugum icin ,RWTH Aachenda Endustri muhendsiligi okumak istiyorum,kararimi verdim...

http://www.rwth-aachen.de/cms/main/root ... c_Fachric/

bu link bu bolumun sayfasi..

Sizden ricam,
1-bu bolume kabul alinma olasiligi varmi,kimyadan endustri mumkunmu?
2-Zulassung fur Erstsemester icin beschraenkt NC geplant fur WiSe 2013 yaziyor.
Zulassung hohere Semester icin frei kein NC yaziyor.

benim anladigim kadariyla,1.semester icin NC varmis,ama kac NC ve benim durumum buna uygunmudur,bilmiyorum.. lise diploma notum: 3.76,

yuksek semester icin kein NC yaziyor,anladigim kadariyla,ben bu gurubami girerim??

kafam karisik,ehil arkadaslarimdan yardim bekliyorum.

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Çrş Şub 13, 2013 11:12 pm

yuksek semester sadece almanyada okuyupta degistirenler icin ama senin okumus olmanda sana basvuruda kolaylik saglar.Eger Almanyada okumus olsaydin direk kabul aliyorsun ve basvurular Ekime kadar gecerli.
Selamlar

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Şub 15, 2013 1:05 am

bosyere umitlenme diyorsun yani he?

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Şub 15, 2013 1:12 am

FHAachen endustri muhendisliginde sansim olurmu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 15, 2013 9:50 am

kimya muhendisliginden Wirtschaftsingenieurwesen e gecis mumkun.

Yalniz 4 tane farkli alani var RTWH Aachen de bu bolumun:

- Bauwesen
- Elek. Energie
-MB
- Werkstoff

Bunlarin da NC oranlari oyle cok asiri yuksek degil 3 civari, dsh yi 15 temmuz a kadar vermen gerekiyor burda okuyabilmen icin. DSH verilmesi durumunda bence rahat girersin ama Uni Assist in de dedigi gibi Aachen biraz elit universite ne kadar rahat(!) cikarsin ordan onu bilemem. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Şub 15, 2013 5:25 pm

Physiker beni cok rahatlattin,sagolasin.Benim istedigimde werkstof und proses ing..15 temmuza kadar DSH yi vermem cok zor,15 ocak a yetismeye calisacam,tabi ozamana yeni NC ler belirleniyor,her donem degisiyor bildigim kadariyla.

Basvurmaya karar verdigim bolumler,

1-RWTH Wirtschaftsingenieur

2-FHAachen Wirtschaftsingenieur

3-RWTH Chemie

4-FHAachen Chemie (NC istemiyor) aldigim derslerinde cogunu sayiyorlar,en son ve garanti bolum bu diye dusunuyorum.

Turkiyede universite okurken ani zamanda kimya fabrikasinda uretimde proses bolumunde calistim 6 sene tecrubem var,endustri Almanyada popiler geldi bana(benim gozlemledigim kadariyla,1 sene Almanyada fabrikada calistim)oyuzden endustri istiyorum.Ayni zamanda evli oldugum icin universite bitene kadar devlet butun giderlerimi karsiliyor,RWTH zor ama sikarim disi artik.

Physiker tekrar tesekkurler,bolum olayinda kararimi kesinlestirdim.DSH yi verene kadar univ ve bolum hakkinda soru sormucam:)))

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Şub 15, 2013 7:28 pm

wirtschaftsingenieurwesen werkstoff und prozesstechnik,bu bolumun derlerinde baktim,kimya,malzeme,termodinamik tarzi kimya muhendisligi dersleri var,yani kimya muhendisligine alakasiz degil,bu bolume kabul alma sansim oldugunu dusunuyorum.

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cmt Şub 16, 2013 3:24 pm

uni-asist arkadas kafama bisey takildi,RWTH elit derken tam olarak ne demek istedin biraz acabilirmisin sana zahmet,cok mu zor,hocalar kaprislimi,cokmu disiplin yapan bir univmi?

oraya giden ogrenciler gunde 5 saat ders calisarak ancami okulu bitiriyor,vs

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Şub 16, 2013 11:26 pm

Oyle cok abartmayin okullari. Zor olduklari bir gercek ancak oyle gunde 5 saat calisilip da anca gecilir degiller. Oyle bir universite mi olur? Sen gunde 5 saat veya civari derslerine calis, hocalar bile takildiklari yerde sana sorarlar.

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cmt Şub 23, 2013 2:00 pm

FHaachenda lisans,RWTH da master olurmu?

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Cmt Şub 23, 2013 4:12 pm

Yapabildikten sonra olur, neden olmasin.Notlarinin biraz iyi olmasi yeterli ama FH basladikan sonra zorlugu gorup daha da zoruna gitmeyecegine inaniyorum...ya FH da devam edersin yada okumaya tube edersin...