Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 09, 2013 7:29 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

benimde 5 martta randevum var bakalim neler olucak :)[/quote]

ankara da mi ?

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 7:43 pm

istanbulda

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 11, 2013 6:32 pm

Gecmis olsun ;) 2 Yildir siteye uyesin en basit seyi yapmadan gitmisin:P Bir suru paran gitmistir;)

Klasik gorusme olmus bence sansin yuzde 98;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 11, 2013 8:23 pm

:) Niyet mektubu yazmismiydin ? Iste orda anlatacaktin bunu.Demistim sana.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 11, 2013 8:37 pm

Neyse bence problem cikmaz.

burcak

Mesaj gönderen burcak » Sal Şub 12, 2013 4:11 pm

Merhaba arkadaslar,
Almanyaya yuksek lisans icin kabul aldim. nisanda baslayan doneme yetismeye calisiyorum. pasaport beklemeydi falan derken vize randevusu almakta epey geciktim. istanbuldan 13 marta randevu alabildim malesef. bloke hesap actiriyorum deutsche banktan. daha once erasmus icin de vize almistim almanyadan. bu belki arti bir durum olabilir.
1 nisana yetisir mi vize korkuyorum biraz. kisa surede vize alabilen var mi aranizda?

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Sal Şub 12, 2013 4:41 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

3,5 ayi askin suredir bekledigim vize nihayet geldi. Bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim. Pazartesi Koln\'e gidiyorum.

Yapabilecegim iki tavsiye var;

Birincisi asla ama asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin, benim iltica telebinde bulunacagimi filan dusunmusler az kalsin red yiyodum.

Ikincisi de burada pekcok arkadasin dedigi gibi Almanya\'da tanidiginiz (veya akrabaniz) varsa isleminizi hizlandirmak icin oradaki yabancilar polisine baski yapin, akrabaniz tanidiginiz gitsin polise soylesin arasin devamli, gercekten cok ise yariyomus..

vize icin bekleyen herkese bol sanslar dilerim.[/quote]

Kadir merhaba,

oncelikle vizen hayirli olsun darisi bizlere. "Asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin" demissin ben garantorum adresini gosterdim, okulumla evi arasi 50 dk bu cok buyuk bir sorun olur mu diye korkmaya basladim senin bu yazindan sonra. Senin gosterdigin adres ve okulun arasindaki mesafe ne kadardi? Neden bu bir sorun haline geldi?

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Şub 12, 2013 4:52 pm

[quote]dexmel tarafindan yazilan metin:

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

3,5 ayi askin suredir bekledigim vize nihayet geldi. Bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim. Pazartesi Koln\'e gidiyorum.

Yapabilecegim iki tavsiye var;

Birincisi asla ama asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin, benim iltica telebinde bulunacagimi filan dusunmusler az kalsin red yiyodum.

Ikincisi de burada pekcok arkadasin dedigi gibi Almanya\'da tanidiginiz (veya akrabaniz) varsa isleminizi hizlandirmak icin oradaki yabancilar polisine baski yapin, akrabaniz tanidiginiz gitsin polise soylesin arasin devamli, gercekten cok ise yariyomus..

vize icin bekleyen herkese bol sanslar dilerim.[/quote]

Kadir merhaba,

oncelikle vizen hayirli olsun darisi bizlere. "Asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin" demissin ben garantorum adresini gosterdim, okulumla evi arasi 50 dk bu cok buyuk bir sorun olur mu diye korkmaya basladim senin bu yazindan sonra. Senin gosterdigin adres ve okulun arasindaki mesafe ne kadardi? Neden bu bir sorun haline geldi?[/quote]

sorun cikmaz ya 50 dk nedir ki ona bakarsan ben yandim benim uni duisburg essen dil kursu ve garantorum hamburg :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 12, 2013 6:58 pm

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Almanyaya yuksek lisans icin kabul aldim. nisanda baslayan doneme yetismeye calisiyorum. pasaport beklemeydi falan derken vize randevusu almakta epey geciktim. istanbuldan 13 marta randevu alabildim malesef. bloke hesap actiriyorum deutsche banktan. daha once erasmus icin de vize almistim almanyadan. bu belki arti bir durum olabilir.
1 nisana yetisir mi vize korkuyorum biraz. kisa surede vize alabilen var mi aranizda?[/quote]

Deutsche banka basvurmadiysaniz acele edin bence 1 ayi bulabilir.

Istanbulda daha cabuk cikiyor vizeler ama bence 1 2 hafta gecikebilirsin.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Prş Şub 14, 2013 9:21 am

Merhaba arkadaslar.

Siteye yeni uye oldum kismetse ayin 27\'sinde bende Istanbul\'da vizeye girecegim.

Okul kabulu,dil kursu kaydi,sigortam,bloke hesabim her seyim tamam.Vize basvurusunu yaptiktan sonra nasil gun sayacagim bilmiyorum.

Allah hepimizin yardimcisi olsun.Herkes umarim vizesini alir ve hayallerine kavusur.

Iyi gunler.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 14, 2013 2:53 pm

[quote]haydarpasa62 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar.

Siteye yeni uye oldum kismetse ayin 27\'sinde bende Istanbul\'da vizeye girecegim.

Okul kabulu,dil kursu kaydi,sigortam,bloke hesabim her seyim tamam.Vize basvurusunu yaptiktan sonra nasil gun sayacagim bilmiyorum.

Allah hepimizin yardimcisi olsun.Herkes umarim vizesini alir ve hayallerine kavusur.

Iyi gunler.[/quote]

Ayni gun gidecez desene.Benim randevu 7.45te

burcak

Mesaj gönderen burcak » Prş Şub 14, 2013 4:54 pm

gectigimiz hafta yaptim basvurumu bloke hesap icin. 2 yil once de actirmistim 1 ay surmemisti umarim yine surmez.
vize icin belgelerin faxla gonderilmesi gibi bir ayricalik yapilabiliyormus sanirim 10 euro fazla ucret karsiliginda hala gecerli midir? Sansimi denemeli miyim yoksa ters etki yaratir mi bilemiyorum. Bi fikriniz varmidir?
[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
1 nisana yetisir mi vize korkuyorum biraz. kisa surede vize alabilen var mi aranizda?[/quote]

Deutsche banka basvurmadiysaniz acele edin bence 1 ayi bulabilir.

Istanbulda daha cabuk cikiyor vizeler ama bence 1 2 hafta gecikebilirsin.[/quote]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 14, 2013 5:02 pm

Bir kac arkadastan duymustum burda istanbul icin. Bence o kadar sikistirmalik bir durum yok.Basvuruda soylersin kursun baslama tarihini.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Şub 14, 2013 5:57 pm

Fotokopilerin bir nushasini almis vize gorevlisi,normal sartlarda iki nushanin da alinmasi gerekiyor. Nicin boyle bir sey yapti anlam veremedim.
Ayrica garantor belgesinde ki \'\'Studium\'\' bolumunu \'\'sprachkurs+studium\'\' olarak degistirmeniz lazim demis,eger bu persembeye halletmis olursaniz faxlayin biz persembe gunu kargoyla almanyaya yollariz demis.

Yollariz dedigine gore bi sorun gozukmuyor ancak fotokopilerin bir nushasini almasi canimi sikti biraz.

Bi fikri olan ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 14, 2013 6:48 pm

bence sorun yok belki kendileri cogaltiyorlardir ya da ellerindekini yolluyorlardir.Bir sikinti olsa dedigin gibi garantor belgesini biz yollariz demezdi.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Cum Şub 15, 2013 1:52 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]haydarpasa62 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar.

Iyi gunler.[/quote]

Ayni gun gidecez desene.Benim randevu 7.45te[/quote]

Benim de saat 10 da hocam.

Nisan 1 de kurs basliyor umarim alabilirim o tarihe kadar.

Gerci vize ciksin da raziyim mayisa hazirana.

mrcn

Mesaj gönderen mrcn » Cum Şub 15, 2013 9:48 pm

Arkadaslar bugun ankara idatayi aradim vize randevusu alabilmek icin ancak bana en erken 26marta randevu verebileceklerini soylediler oysaki benim ucak biletim 20 martta ve okulum 21nde basliyor almanyada yani mutlaka daha erkene randevu alabilmem gerek randevusunu erkene cekebilmis de digerini iptal ettirmemis olan, ya da nasil erkene cekebilecegim konusunda yardimci olabilecek var mi lutfen bana haber verin cok zor durumda kaldim daha once de vize almistim ama hemen almistim randevuyu bu durum beni soke etti !

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cum Şub 15, 2013 10:49 pm

arkadasim hemen faksla konsolosluga ek belgenle birlikte (kurs baslangic belgen ,ucak biletin) ve randevunun geri cekilmesini dilekceyle talep et.ben geri cekmek istedigimde bana bunu soylediler. ayrica sanslisin diyebilirim.izmir 3 ay sonrasina veriyor..
ee:lan

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cmt Şub 16, 2013 1:51 pm

Arkadaslar pasaportum yola cikmis geliyormus,neredeyse 5 aylik bir surecten sonra heyecandan olecegim galiba. :)
the brain is wider than the sky.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 16, 2013 1:59 pm

Umarim olumludur;)

Kilitli