Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 06, 2013 9:49 am

http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... eiten.htmlBurdaki numaralardan ulasmayi dene ama uzun sure ara hemen kapatma.Artik sana cevap vermek zorundalar.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Çrş Şub 06, 2013 9:54 am

tamam tesekkurler, bi de burayi deniym

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Çrş Şub 06, 2013 10:01 am

aradim, size dogru numarayi vermisler, 0212 334 61 81 numarali telefonu aramaya devam edin dedi bi kadin. cevap vermiyolar dedim ben de calismiyolar mi sali ve carsamba, hayir calisiyolar suan yerinde yoklar dedi, dun butun gun aradigimi soyledim ama aramaya devam etmem tavsiyesinde bulundu...

cagriburkay

Mesaj gönderen cagriburkay » Çrş Şub 06, 2013 5:18 pm

merhaba arkadaslar
bugun vize gorusmesinden geldim.Iyi gecti sayilir.Iyi niyet mektubu yazdim ama tekrar ayrintili bir sekilde almanca olarak yazmami istedi.Motivasyon yazisi ornegi nerden bulabilirim yardim edermisiniz
Siddete Meyyalim Vallahi Dertten...

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Şub 06, 2013 10:16 pm

[quote]cagriburkay tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar
bugun vize gorusmesinden geldim.Iyi gecti sayilir.Iyi niyet mektubu yazdim ama tekrar ayrintili bir sekilde almanca olarak yazmami istedi.Motivasyon yazisi ornegi nerden bulabilirim yardim edermisiniz[/quote]

Google\'dan bulabilirsin.Ben oradan bulup ayni mantikta tekrardan yazmistim ama linki hatirlamiyorum.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 07, 2013 11:43 am

merhaba arkadaslar;

04.02.2013 tarihinde almanya ankara konsoloslugunda gorusmeye gittim. ups den zarf aldiktan sonra gorevli bayan evraklarimi duzenledi ve sira no alip bekledim 3 nolu kabinde siram geldi iyi gunle diyerek iceri girdim ve evraklarimi karsi bayan a verdim ve sorular basladi liseden ne zaman mezun oldun ondan sonra 3 yil ne yaptin uniden sonra ne yaptin felan ben askerlik ve is dedim ailemdekiler nerde yasiyor diye sordu gayet neseli bir bayandi hatta bana serbest muhasebeci mali musavirlik sinavini kazanmissin ne isin var almanyada dedi gulumsedi :) bende kariyerin siniri yok dedim parmak izimi aldi sonra seni tekrar cagiracam dedi 20 dk sonra cagirdi ve gulerek resul bey banka felan mi soydunuz dedi :) nasil yani dedim parmak iziniz aldik sistem coktu dedi :) tekrar aldi 60 euro aldi ve evraklar tamam gidebilirsiniz dedi ciktim simdi asagiya gorusmede sundgum evraklari siralayayim

-IYI NIYET MEKTUBU
-PASAPORT
-BIOMETRIK FOTOGRAF
-SELCUK UNIVERSITESI TRANSKRIPT
-ANADOLU UNIVERSITESI TRANSKRIPT
-SELCUK UNIVERSITESI DIPLOMA
-ANADOLU UNIVERSITESI DIPLOMA
-LISE DOPLAMASI
-SIRKET YAZISI(muhasebe dept. calismistir)
-IKAMETGAH ILMUHABIRI
-ALMANCA A1 SERTIFICASI
-ASKERLIK DURUM BELGESI-
-DUISBURG KABUL BELGESI MUHASEBE BOLUMU
-HAMBURG KURS KAYIT BELGESI
-HAMBURG KURS ODEME DEKONTU
-GARANTOR BELGESI
-TESMER-STAJ YAPIYOR BELGESI
-TESMER SINAV KAZANDI BELGESI
-1 YILLIK SEYEHAT SIGORTASI
-ADLI SABIKA KAYDI BELGESI
-OSYM YERLESTIRME BELGESI
-NUFUS KAYIT ORNEÐI
-SSK ISE GIRIS BILDIRGESI
-SSK HIZMET GUN SAYISI DOKUMU(2000 GUN MUHASEBE)
-ARAC RUHSAT FOTOKOPISI
-VIZE BASVURU FORMU

ARKADASLARI DEÐERLI YORUMLARINIZI BEKLIYORUM...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 07, 2013 12:09 pm

Her sey cok iyi gorunuyor belgeler vs. :) Ama hamburg yabancilar polisi seni de yakmaz umarim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 07, 2013 12:29 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Her sey cok iyi gorunuyor belgeler vs. :) Ama hamburg yabancilar polisi seni de yakmaz umarim.[/quote]

insalla dedigin gibi olur garantorum abim oluyor.. abim hamburgda hatri sayilir bir mukellef durumu cok iyi abimin dedigine gore yabancilar polisinin onay vermesi lazim ben yillik 100.000 eur vergi oduyorum alman hukumetine diyor...

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Şub 07, 2013 12:36 pm

3,5 ayi askin suredir bekledigim vize nihayet geldi. Bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim. Pazartesi Koln\'e gidiyorum.

Yapabilecegim iki tavsiye var;

Birincisi asla ama asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin, benim iltica telebinde bulunacagimi filan dusunmusler az kalsin red yiyodum.

Ikincisi de burada pekcok arkadasin dedigi gibi Almanya\'da tanidiginiz (veya akrabaniz) varsa isleminizi hizlandirmak icin oradaki yabancilar polisine baski yapin, akrabaniz tanidiginiz gitsin polise soylesin arasin devamli, gercekten cok ise yariyomus..

vize icin bekleyen herkese bol sanslar dilerim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Şub 07, 2013 2:13 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

3,5 ayi askin suredir bekledigim vize nihayet geldi. Bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim. Pazartesi Koln\'e gidiyorum.

Yapabilecegim iki tavsiye var;

Birincisi asla ama asla kursunuzun veya okulunuzun oldugu sehirden farkli bi sehri ikamet adresi olarak gostermeyin, benim iltica telebinde bulunacagimi filan dusunmusler az kalsin red yiyodum.

Ikincisi de burada pekcok arkadasin dedigi gibi Almanya\'da tanidiginiz (veya akrabaniz) varsa isleminizi hizlandirmak icin oradaki yabancilar polisine baski yapin, akrabaniz tanidiginiz gitsin polise soylesin arasin devamli, gercekten cok ise yariyomus..

vize icin bekleyen herkese bol sanslar dilerim.[/quote]

kardesim hayirli olsun darisi basima gerci daha 3 gun oldu basvurali ama sabredelim...

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 2:01 am

hayirli olsun kadir egitiminde basarilar dilerim darisi tum basvuranlarin basina :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 2:22 am

resko gorunuste gayet guzel bir gorusme olmus umarim biran once vizeni alirsin :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 09, 2013 3:20 pm

Vize alan tum arkadaslara tebrik ederim asil zor donem simdi basliyor...Umarim Almanyada da basarinizi devam etirisniz
So geht nicht !

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 09, 2013 4:49 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

resko gorunuste gayet guzel bir gorusme olmus umarim biran once vizeni alirsin :)[/quote]

saol birkan insallah alirim vizeyi ama hamburg yabancilar polisi anlatilana gore zormus baya ama benim garantor maddi olarak cok saglam insallah bunun faydasini gorurun :)

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Şub 09, 2013 4:52 pm

Bazen o bile ise yaramiyor siteden birisinin garantoru fabrikatordu ama red yemisti. Ne yapacaklari belli olmuyor vallahi :( her gun fal kapatir oldum yol cikacak mi? Onu acikmi aydinlik mi:)) ona bakip geri yikiyorum. Allahim bu vize surecinde de sonrasindada bizlere kolaylik versin.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 09, 2013 5:06 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

Bazen o bile ise yaramiyor siteden birisinin garantoru fabrikatordu ama red yemisti. Ne yapacaklari belli olmuyor vallahi :( her gun fal kapatir oldum yol cikacak mi? Onu acikmi aydinlik mi:)) ona bakip geri yikiyorum. Allahim bu vize surecinde de sonrasindada bizlere kolaylik versin.[/quote]

Aminnn... ben biraz soguk kanliyim sanki gorusmede felanda heyecan felan yoktu sanki vergi dairesindeki memurla konusuyor gibiydim :)) kismetimizde varsa olur napalim sizin kac gun oldu basvurali ?

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Şub 09, 2013 5:22 pm

Yok ben daha gitmedim 5 martta randevum.cok heyecanliyim :)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 09, 2013 5:27 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

Yok ben daha gitmedim 5 martta randevum.cok heyecanliyim :)[/quote]

belli mi olur 5 martta almayadan sana destek olurum kismet bakalim :) rahat ol bence

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 7:17 pm

benimde 5 martta randevum var bakalim neler olucak :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 7:18 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

resko gorunuste gayet guzel bir gorusme olmus umarim biran once vizeni alirsin :)[/quote]

saol birkan insallah alirim vizeyi ama hamburg yabancilar polisi anlatilana gore zormus baya ama benim garantor maddi olarak cok saglam insallah bunun faydasini gorurun :)[/quote]

insallah gorursun :)

Kilitli