Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

zeugnissanerkennstellung freistadt bayern

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
djspace

Mesaj gönderen djspace » Prş Şub 07, 2013 6:41 pm

UyeMesaj Sayisi: 1Katilim Tarihi: 07/02/2013arkadaslar oncelikle formu bayagdir takip ediyorum ve yeni uye olmam gerektigimi hissettim benim yabancilar polisiyle sorunum soyle ben vize basvurusu yaparken zeuignisanerkennstellung (karne denklik yeri gibi bisi herhalde)den karne denkligimi aldim ve bununla vizeye basvurdum su an wurtzburg yabancilar polisi konsolosluga dil kursundan sonra universite okuyup okumayacagimi sormus bende dilseviyemin b1 oldugunu universiteye dil seviyemi tamamlayip basvurucagimi soyledim sizce sikinti olurmu

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 07, 2013 7:29 pm

ben o sekilde basvuru yaptim 2006 senesinde. bana ret vermislerdi. benim de ayni yerden bayern denklik kurumundan denkligim vardi sadece... wurzburg da tanidik akraba falan varsa gonder yabancilar subesine, yasal olarak vizeyi almanda bi sikinti yok. universiteye hazirlik icin de gelebiliyosun universite belgesi olmadan ama tabi bu tarz basvurular genelde retle sonuclaniyo. praktikte cok olumlu sonuc vermiyolar. elinden geldigince yabancilar subesini ikna edecek belgeler takviye et. mail yoluyla ya da tanidik-akrabalar araciligiyla..

djspace

Mesaj gönderen djspace » Prş Şub 07, 2013 11:10 pm

Peki daha once 2 defa kolne gidip orda dil kursu yapmistim yani ozaman yabancilar polisinden gecmistim bunu bana bi faydasi olurmu

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Şub 08, 2013 12:00 am

kolnde dil kursuna gittiginde hangi vize vardi ? yabancilar subesinde ne yapmistin ?

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cum Şub 08, 2013 1:56 am

Normal dil kursu vizesi vardi yaz tatilinde almanca ogremek icin o zaman vizem 10 gunde gelmisti ama ben sabirsizlanip 7. gunde konsoloslygu aradigimda kagitlarimin yabancilar polisinde oldugunu solemislerdi yada ben yanlis hatirlio olabilirim

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cum Şub 08, 2013 2:03 am

Peki bisey sorucam size red geldikten sonra nasi bir yol izlediniz yani itirazmi ettiniz yoksa evraklarinizi guclendirip tekrar mi basvurdunuz?sahsen ben eger red gelirse ki solediginize gore ole gorunuo duisburg-essen universitedinden on kabul alip tekrar basvurmayi dusunuorum. bide wurtzburgda hangi dil kursuna kayitliydiniz?sorularim biraz fazla oldu ama zaman ayirdiginiz icin tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Şub 08, 2013 4:06 am

uzun sureli almissin yani. hakkinda olumsuz bisey yoksa simdi neden almayasin. ama ne kadar pozitif olursa da olsun, basvurunu inceleyen memura bagli hersey.

yok ben itirazla falan ugrasmadim. gisedeki memuru sinir ettim biraz. sen universiteden belge getirmedikten sonra sana vize falan vermeyiz dedi iyi dedim ben de :D turkiyede dil kursunu hallettim, okullara basvurumu yaptim. kabul belgemi aldim. basvurdum konsolosluga 2012 temmuz gibi. o noktadan sonra da artik bisey diyemediler ya da sansim yaver gitti :) . 2006\'da ve 2011\'de basvurdum. 2006\' ret aldim. 2011de basvuruyu dahi kabul etmediler o zaman sinir etmistim memuru.

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cum Şub 08, 2013 1:32 pm

Bi sorum daha olucak ben bahvelievler anadolu lisesi mezunuyum bizim okulun dili almancaydi belki biliyosunuzdur almanyaylada surekli irtibat icindeydik hatta alman hocalarimiz felan vardi bunun bana bi artisi olurmu artik hertaraftan almanca takcvyem var okulun dili almanca okulun almanca dil kursuna gittim ayriyeten bide almanyada dil kursu gordum yaa bilmiyorum insallah vize olumlu olurda beni bidaha ugrastirmazlar.

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cum Şub 22, 2013 1:46 pm

Arkadaslar bugun 44. Gun olmakla beraber vizemi almis bulunmaktayim.forumda sorularimi cevaplayip destek olan tum arkadaslarima tesekkur ederim.hala vize bekleyen arkadaslarada Allah\'tan sabir diliyorum insallh hakkimizda en hayirlisi neyse o olsun.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 22, 2013 10:31 pm

tebrikler egitim hayatinda basarilar

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cmt Şub 23, 2013 1:43 am

Tesekkurler