Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belgeler Tamam,Basvuru Sureci Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emeke

Mesaj gönderen emeke » Cum Şub 08, 2013 12:21 am

Arkadaslar ,
onlisans halkla iliskiler ve reklamcilik ve de lisans isletme mezunuyum.
Almanca A-1 sertifikam var. Mezun oldugum okullarin diplomalarini, transkriptlerini, osym yerlesti belgesini, almanca serfikasinin noter onaylarini, tercumelerini apostillelerini yaptirdim.
Medya alaninda Sartli kabul alan uni.lere basvuru yapmayi dusunuyorum(4-5 tane buldum bolum) ve 1-2 basvuru da isletme uzerine. Bundan sonra izleyecegim yol ne olmali ? Sartli kabul icin bi tarih olmadigini biliyorum istedigimiz zaman yapabiliyoruz. Fakat bu belgeler hazirken direk olarak uni-asiste basvurabiliyor muyum ? Dikkat etmem gereken universitelerin dil kurslarinin baslangic tarihleri midir sadece ?

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Cum Şub 08, 2013 12:36 am

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=745
Uni assitle calisan universiteler var .

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Şub 08, 2013 12:53 am

lise diplomasi,myo mezuniyet belgesi,transkript,osym yerlesti belgesi,mektup eger universite belirli bir dil seviyesi istiyorsa onlarin sertifikalari ve hepsinin tercumesi.Bunlar sartli kabul icin yeterli belgeler.Benim dil kursu nisanda baslayacak ve gider gitmez dil kursuna baslamak istemedim ve ben simdiden herseyi tamamlayip randevumu aldim.Carsamba gunu aradim 3 hafta sonrasina randevu verdiler.Randevu isi belli olmuyor cok dikkat et.Universitenin dil kursu tarihleriylede alakasi yok yani istedigin zaman basvurabilirsin.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cum Şub 08, 2013 12:56 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

lise diplomasi,myo mezuniyet belgesi,transkript,osym yerlesti belgesi,mektup eger universite belirli bir dil seviyesi istiyorsa onlarin sertifikalari ve hepsinin tercumesi.Bunlar sartli kabul icin yeterli belgeler.Benim dil kursu nisanda baslayacak ve gider gitmez dil kursuna baslamak istemedim ve ben simdiden herseyi tamamlayip randevumu aldim.Carsamba gunu aradim 3 hafta sonrasina randevu verdiler.Randevu isi belli olmuyor cok dikkat et.Universitenin dil kursu tarihleriylede alakasi yok yani istedigin zaman basvurabilirsin.[/quote]

istedigim zaman basvurabiliyorum o okey. Yani su an yapmam gereken uni-asistle calisan unilere uni-asist uzerinden basvurmak ve sonrasindan okulun sartli kabul vermesiyle birlikte gosterdikleri dil okuluna kaydolmak. sonrasinda vize sanirim

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cum Şub 08, 2013 1:17 am

[quote]Uni-Assist tarafindan yazilan metin:

[quote]emeke tarafindan yazilan metin:

lise diplomasi,myo mezuniyet belgesi,transkript,osym yerlesti belgesi,mektup eger universite belirli bir dil seviyesi istiyorsa onlarin sertifikalari ve hepsinin tercumesi.Bunlar sartli kabul icin yeterli belgeler.Benim dil kursu nisanda baslayacak ve gider gitmez dil kursuna baslamak istemedim ve ben simdiden herseyi tamamlayip randevumu aldim.Carsamba gunu aradim 3 hafta sonrasina randevu verdiler.Randevu isi belli olmuyor cok dikkat et.Universitenin dil kursu tarihleriylede alakasi yok yani istedigin zaman basvurabilirsin.[/quote]

istedigim zaman basvurabiliyorum o okey. Yani su an yapmam gereken uni-asistle calisan unilere uni-asist uzerinden basvurmak ve sonrasindan okulun sartli kabul vermesiyle birlikte gosterdikleri dil okuluna kaydolmak. sonrasinda vize sanirim[/quote]

Uni-Assist uzerinden basvurmak zorunda degilsiniz. Uni-Assist sizden her islem icin ucret alacaktir. Sartli kabul veren universiteler belli baslidir ve bunlarin bir kismi da Uni-Assist ile calismamaktalar.[/quote]

uni-asistle calisanlari zaten uni-asist uzerinden calismayanlari direk okula basvurarak yapicam onda sikinti yok. Basvurudan sonra gelen cevaba gore ki kabul alirsam uzerinden sormak istiyorum ; sartli kabul verdikleri mektupta dil kurslarini gosterecekler ve bunlardan birine ya da baska bi dil okuluna kaydolduktan sonra onlardan gelen belgelerle vizeye basvurmak olacak sanirim ?

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 1:18 am

karthus sen hangi konsolosluktan basvurdunda 3 hafta ileriye verdiler randevuyu ?

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cum Şub 08, 2013 1:32 am

istedigim zaman basvurabiliyorum o okey. Yani su an yapmam gereken uni-asistle calisan unilere uni-asist uzerinden basvurmak ve sonrasindan okulun sartli kabul vermesiyle birlikte gosterdikleri dil okuluna kaydolmak. sonrasinda vize sanirim[/quote]

Uni-Assist uzerinden basvurmak zorunda degilsiniz. Uni-Assist sizden her islem icin ucret alacaktir. Sartli kabul veren universiteler belli baslidir ve bunlarin bir kismi da Uni-Assist ile calismamaktalar.[/quote]

uni-asistle calisanlari zaten uni-asist uzerinden calismayanlari direk okula basvurarak yapicam onda sikinti yok. Basvurudan sonra gelen cevaba gore ki kabul alirsam uzerinden sormak istiyorum ; sartli kabul verdikleri mektupta dil kurslarini gosterecekler ve bunlardan birine ya da baska bi dil okuluna kaydolduktan sonra onlardan gelen belgelerle vizeye basvurmak olacak sanirim ?[/quote]

Uni-Assist\'i devreye sokmanin mantiksiz oldugunu anlatmaya calisiyorum, bulasma.

Her mektupta dil kursu onerisi yapilmaz, dil kursunu kendin bulmakla hukumlusun.

Sonraki asamalar dedigin gibi...[/quote]

Tamamdir ,tesekkur ederim bilgi paylasimlari icin.

aey

Mesaj gönderen aey » Çrş Haz 25, 2014 4:04 am

merhaba arkadaslar
uni asist ile Kiel universitesine basvuruda bulunmak istiyorum lisans progrmi icin..fakat A1 duzeyinde almanca sertifikam var..basvuruyu nasil yapmam gerekiyor formu doldururken mi sartli kabul istiyorum ve kursunuza basvurmak istiyorum diye belirtiyoruz? lutfen yardim edip bilgilendirirseniz minnettar kalicam

birde ben 3 universiteye basvurmak istiyorum uni-asist ile..belgelerimin her birinin 3 er kopyasini mi gonderecegim uni-asiste yoksa 1kopya yetiyormu?