Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zorunlu Ogrenci Sigortasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
shnali

Mesaj gönderen shnali » Çrş Tem 18, 2012 4:02 pm

Herkese merhaba.
HAW Hamburg information engineering(ingilizce)den sartli kabul aldim.Kesin kaydin yapilmasi icin benden donem harc ucretini yatirmami, ve saglik sigortami yaptirip bu dekontlari onlara gondermemi istiyorlar.Bu adimdan sonra da herhangi bir aksilik omaz ve umarim kesin kaydim hallolur.
saglik sigortasi icin okulun onerdigi aok veya tk nin sitelerinde genel bilgiler tamamen almanca ve basvuruyla ilgili bir bolum bulamadim. acaba kac aylik bir sigorta yaptirmaliyim? sigorta yaptirirkenhangi yolu izlemeliyim?sizin tavsiyeleriniz var mi?? bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 18, 2012 4:17 pm

Egitiminin sonuna kadar yaptirman gerekiyor sigortayi bildigim uzere, ki vizeni sorunsuz uzatabilesin. TK icin internet uzerinden bile basvuru formunu doldurabiliyorsun, sana sonra imzalaman icin kontrati gonderiyorlar, sen onlara geri yolluyorsun ve voila! Her seyin tamamlanmis oluyor.

Saglik sigortalarinin aylik ucreti bildigim kadariyla her firmada ayni. O yuzden hangisini yaptirdigin farketmez. Ama benim fakultedeki insanlar TK\'yi cok oneriyorlar.

Not: Sigorta baslangici olarak Studiumbeginn tarihini vermen lazim. Belgeni sana en kisa sure icinde yollarlar(Einschreibung icin) ama sigortan ancak derslerinin baslangicinda baslar.

shnali

Mesaj gönderen shnali » Çrş Tem 18, 2012 4:40 pm

anladim.kaydimin yapilmasi icin bu belgeyi okula gondermem gerekiyor.herhalde basvuru ve odeme belgesini yollarsam bir sorun cikmaz. bir de sigoortanin iptalinin mumkun olmadigini okumustum yanilmiyorsam.hamburgda herhangi bir sorun cikarsa ve geri donmem gerekirse bu parayi odemek zorunda kalmaktan korkuyorum acikcasi. bu dogru mu??

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 18, 2012 4:42 pm

Iptal konusu hakkinda bir bilgim yok malesef, bir bakayim ama. Benden once birisi yazarsa daha makbul olur tabii ki=).

Ekleme: Simdi dusundum de, universiteye alinmadigin takdirde ogrenci sigortasinin gecerliligini yitirecegini tahmin ediyorum. Onlara alinmadigina dair bir yazili belge gonderdigin takdirde bir sorun olmaz herhalde. TK\'yla konusayim ister misin?

shnali

Mesaj gönderen shnali » Çrş Tem 18, 2012 5:21 pm

eger yapabilirsen cok sevinirim.benim icin cok buyuk bir iyilik yapmis olursun :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 18, 2012 5:27 pm

sigorta icin belli bir sure yok, egitim devam ettigi surece sigortali olunmak zorunda. Herhangi bir aok veya tk burolarina gidip(mutlaka kampuslerde en az birisi vardir), pasaport ve kabul belgesiyle ingilizce konusup 10 dk da kayit yaptirabilirsiniz. Ayrica banka hesabi da gerekiyor, once herhangi bir bankada hesap olacak ve para her ay duzenli olarak o hesaptan kesilecek.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 18, 2012 5:30 pm

Chatte konustum simdi, dediklerine gore 18 aylik bir baglilik anlasmasi var. Ancak ogrenci artik Almanya\'da yasamiyorsa ve ulkesine geri gelmemek uzere gittiyse bu durum degisiyormus. Boyle bir durumda ogrencinin sigortaya durumu yazili ya da telefon yoluyla bildirmesi halinde sigortanizi iptal ediyoruz dedi.

TK ile konustum tabii bu arada, diger sigortalari bilemem ve ne kadar uyuzluk yapacaklarini da bilemem=). Ama dedigine gore boyle.

shnali

Mesaj gönderen shnali » Çrş Tem 18, 2012 5:40 pm

cok tesekkurler helennpeanuts ve Physiker.evet okulda buro varmis ancak benim buradan halledip okula belgeyi gondermem gerekiyormus.boylelikle kaydim tamamlanacak.
sigorta ucretinin tahsil edilecegi heasp alman hesabi olmak zorunda mi yoksa turk bankalarindaki bir hesaptan da odemeyi yapabilir miyim???

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 18, 2012 5:42 pm

Bildigim kadariyla Alman olmasi gerekli. Keske sorulari toptan sorsaydin ben de sorardim chatte:D.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 18, 2012 4:56 pm

Care concept\' ten sigorta yaptirdiktan sonra, policeyi once e-posta olarak daha sonra posta ile yolluyor peki bu e-posta ile gelen police ile okul kaydi yapilabilir mi?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eki 20, 2012 11:24 pm

Arkadaslar buna bir cevap verebilecek yok mu? Nerdeyse herkes concept care kullaniyor ama kimse cevap vermiyor.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Eki 21, 2012 2:00 am

Care concept genel de dil kursu ogrencilerinin yaptirdigi sigorta sirketi biliyorsundur zaten.Ama okula baslayan herkes AOK ,TK vs. gibi sigorta sirketlerinden yaptiriyorlar.Ben su an Care concept icin 26 Euro oduyorum.Uniye baslayinca fiyat artiyor.Yani bu 26 euro luk sozlesme ile okula kayit olmaz.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eki 21, 2012 10:34 am

Soylemeyi unutmusum okulun dil kursu demek istedim. Gerci Wuppertal Universitesinde dil kursu okul gibi donem donem ama daha once sormustum, care concept kullanabilirsin denmisti forumda.
Sordugum soru e-mail ile gelen police, dil kursuna kayit icin yeterimi yoksa postayla gelen policeyi beklemek zorunda miyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 22, 2012 11:12 pm

E-Posta ile gelen police yeterli bir sorun cikacagini zannetmiyorum bende o kagit ile Duisburg-Essen\'a kayit olmustum.Kolay gelsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eki 22, 2012 11:45 pm

Tesekkur ettim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 24, 2012 2:24 am

Rica ederiz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Eki 24, 2012 12:26 pm

Peki ozelden devlete sigortaya geciste bir ekstra ucret odeniyormu?
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Şub 04, 2013 1:24 pm

Arkadaslar dun itibariyle Care Concept sigortam bitmis fakat farketmedim..Bu ay icinde oturum uzatmaya da gidecegim
Simdi sigortami 1 yil daha uzatmak istiyorum bu islem icin napmaliyim ? sigortami bastan mi yenileyecekler yoksa yinede tarihi dolsada uzatacaklar midir ?..
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 04, 2013 2:26 pm

Asagidaki formu doldurup care concept e fax, mail veya postayla yolluyorsun. Yerinde olsam mail ve posta ikisini tercih ederim:

http://www.care-concept.de/krankenversi ... g_verl.php
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Şub 04, 2013 5:34 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Asagidaki formu doldurup care concept e fax, mail veya postayla yolluyorsun. Yerinde olsam mail ve posta ikisini tercih ederim:

http://www.care-concept.de/krankenversi ... g_verl.php[/quote]

Gurkan abi burayada bir bakarmisin :

https://www.care-concept.de/krankenvers ... vilang=trk

Az once sigortayi aradim dun bitmisse ve bugun yaparsaniz uzatmaniz gecerlidir,fakat yarina kalirsa gelecek aylarda baslatilir diye soyledi.Simdi senin yolladigin adresteki posta yoluyla imzayla yollanacak , istersen benim yolladigim link e bakabilirsen belki isim bugun halledilir,ilgin icin tsk. ettim.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]