Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Vizesi 1.Red Alanlar.....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Sal Oca 29, 2013 2:53 pm

Kerim sen hangi sehire gidicektin?

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Sal Oca 29, 2013 2:55 pm

Kerim itirz etn kac gunde donduler sana.

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Sal Oca 29, 2013 2:59 pm

Hemde iki dil belgem var

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Sal Oca 29, 2013 3:06 pm

sayfalarda yaziyor mahkmeye verin diye ama .oranin bi avukatini tutmaniz gerek diyoo ne kadar gercek bilinmez

kerim3147

Mesaj gönderen kerim3147 » Sal Oca 29, 2013 3:31 pm

bana 34 gunde donduler hannovere gidecektim.
ilk red kagidi geldi hemen itiraz ettim sonra benden okulu bitirdiginde ne yaptigimi askerden geldikten sonra neler yaptigimi sordular.
bende mektupla cevap verdim
dun bana cavap geldi 2 sayfa mektup yazmis.dokturmusler hep temenni.....
bende kuzenimi aradaim berlinde avukati benden evraklari istedi bende faxladim bugun 5 te mahkemeye verecek hayirlisi
gerci kopek kopegi isirmaz ama insan haklari denen bisey var SOZDE.....

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Sal Oca 29, 2013 3:41 pm

Sacmalik resmen ya bilseydim bole hic bulasmazdimm.

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Cum Şub 01, 2013 12:13 am

Arkadaslar ayin 25 itiraz etikk bi hafta gecti ne arayan var ne soran beklemekten skldimm.zaman geciyor gecmesinede su bekle:zohmek olmasa iyidi:zoh

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 01, 2013 7:02 am

Bunun gibi 3 hafta daha beklemen lazim.

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Cum Şub 01, 2013 4:37 pm

Konsoloslugu aradim vize bolumunu bayan dedi iki hafta icinde soze. Donerler dedi insan donerler su reddine ayrintisiini goruruz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 01, 2013 6:56 pm

Kesin donerler , mecburlar yani;)

altan

Mesaj gönderen altan » Cmt Şub 02, 2013 9:28 pm

mrb arkadaslar benimde bu gun retim geldi malesef...bundan sonra ne yapmam konusunda bana yardimci olurmusunuz ... intirazi ne sekilde yapacam intiraz etmek icin tekrardan randevu almak gerekliyormu

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Pzr Şub 03, 2013 12:31 am

[quote]altan tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar benimde bu gun retim geldi malesef...bundan sonra ne yapmam konusunda bana yardimci olurmusunuz ... intirazi ne sekilde yapacam intiraz etmek icin tekrardan randevu almak gerekliyormu[/quote]

altan arkadasimiza cevap verelim.
1) red gelince ne tur bi yol izlenmeli?

2)dilekce nasil yazilip nereye verilmeli ?

gerci benim basvurmama uzun sure var simdiden red verilince ne yapilacagini dusunuyorum
iyice umutsuz vaka oldum :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 4:38 am

mrb arkadaslar benimde bu gun retim geldi malesef...bundan sonra ne yapmam konusunda bana yardimci olurmusunuz ... intirazi ne sekilde yapacam intiraz etmek icin tekrardan randevu almak gerekliyormu[/quote]

ilk once itiraz et ve ret nedenlerini ogren. sonra da ona gore tekrar basvuru yap. itirazda kolay kolay degistirmiyolar kararlarini.

ret dilekcesiyle ilgili sitede ornek vardi yanlis hatirlamiyosam

altan

Mesaj gönderen altan » Pzr Şub 03, 2013 8:56 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ilk once itiraz et ve ret nedenlerini ogren. sonra da ona gore tekrar basvuru yap. itirazda kolay kolay degistirmiyolar kararlarini.

ret dilekcesiyle ilgili sitede ornek vardi yanlis hatirlamiyosam[/quote]
yardimlariniz icin tskler arkadaslar ..peki intiraz dilekcesi vermeden tekrardan dogrudan rette belirtilen eksigimizi tamamlayip bas vursak olmuyormu .. intiraz dilekcesi mecburimi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 9:34 pm

yardimlariniz icin tskler arkadaslar ..peki intiraz dilekcesi vermeden tekrardan dogrudan rette belirtilen eksigimizi tamamlayip bas vursak olmuyormu .. intiraz dilekcesi mecburimi[/quote]

neren biliyosun ki neden ret verdiklerini ?

pasaportla beraber gonderdiklerinde detayli bisey yazmaz. genel bi sebep sunmuslardir orda

altan

Mesaj gönderen altan » Pzr Şub 03, 2013 10:45 pm

yardimlariniz icin tskler arkadaslar ..peki intiraz dilekcesi vermeden tekrardan dogrudan rette belirtilen eksigimizi tamamlayip bas vursak olmuyormu .. intiraz dilekcesi mecburimi[/quote]

neren biliyosun ki neden ret verdiklerini ?

pasaportla beraber gonderdiklerinde detayli bisey yazmaz. genel bi sebep sunmuslardir orda[/quote]
mrb welly... biz intiraz etikten sonra bize ret nedeninin geniscesinimi verecekler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 11:20 pm

aynen...ama yok ben neden ret verdiklerini tahmin ediyorum eminim dersen tekrar basvuru yapabilirsin. buna engel bi durum yok.

itiraz dilekcesini yazip verdikten sonra 1 aya kadar sure atabilir, atmayabilir ya da daha uzun surebilir.

altan

Mesaj gönderen altan » Pzt Şub 04, 2013 12:13 am

aynen...ama yok ben neden ret verdiklerini tahmin ediyorum eminim dersen tekrar basvuru yapabilirsin. buna engel bi durum yok.

itiraz dilekcesini yazip verdikten sonra 1 aya kadar sure atabilir, atmayabilir ya da daha uzun surebilir.[/quote]
diyelim eminim neden ret verdiklerini... randevu alarakmi basvuru yapacam yoksa randevosuz direk randevosuzmu basvuru yapim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Şub 04, 2013 12:14 pm

radevu alicaksin.. eski basvurunla tekrar yapacagin basvuru arasinda islem olarak baglanti yok. ama yeni basvurunu degerlendirirlerken neden eskisine ret verdiklerine bakarlar. vize islemini yapan memura bagli durum. bakti ki eskisine ret verme sebepleri ortadan kalkmis yeni basvurun onay alabilir. bu sekilde vize alan arkadaslar var. ama alamanyan da var tabi yine de.

sonuc olarak neden ret verdiklerini bilmeden eksiksiz bi basvuru sunman biraz sikintili. yok biz ondan degil su sebepten ret verdik derlerse bu sefer tekrar hazirlanman lazim.

ismailnce

Mesaj gönderen ismailnce » Çrş Şub 06, 2013 6:23 pm

Arkadaslar anladigim kadar bunlar dosyalarimizla dogru duzgun ilgilenmiyo bnim bir millet vekili tanidigim var kendisini iletisime koysam bir faydasi olurmu goruslerinizi almak istiyorumm :)