Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Evraklari - Yabancilar Subesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
denizbrn1

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Oca 31, 2013 1:11 pm

Merhaba arkadaslar, benim size cok ufak bir sorum olucakti, ben 18 ocakta almankonsoloslugunda egitim vizesi icin randevuya girdim, belgelerim hala almanyadaki yabancilar subesine ulasmamis size bu normal bir sey mi yoksa bir sorun varmidir ? Birde bilgilerimi bilgisayara giren bayanin sisteminde bir ariza olusmustu ve girdigi bilgiler sisteme kaydedilmemisti galiba tekrardan girmesi gerekiyodu, size unutmus olabilirlermi veya endiselenmemi gerektiricek bir durum varmi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 31, 2013 3:25 pm

Vize icin beklemen gereken sureyi biliyorsun , once o sure dolana kadar beklemeni tavsiye ederim.

Sisteme girmesi gereken bilgiler sizin hazirladiginiz belgelerden ibaret.Eger size demediyse tekrar bilgi verin ( ki demez) , endise edilecek bir durum oldugunu zannetmiyorum.

Ancak %100 emin olmak icin konsoloslugu aramayi deneyip sorunuz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

denizbrn1

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Oca 31, 2013 3:39 pm

Bu gun sabah 9 dan 11 e kadar surekli aradim fakat hep mesguldu, bende mail gonderdim evraklarimin durumu nedir bir sorun varmi diye, sizce ne kadar zamanda geri donerler, bu arada ilginiz icin cok tesekur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 31, 2013 4:12 pm

Ne kadar surede geri donerler bilmiyorum..Telefonlara her zaman cikmadiklari biliniyor.Ayni sekilde e-posta ile de gec donuyorlar.

Ama bence sakin olun , daha 1 ay olmadi bile...Bir sorun olsa size geri donerler.
6-8 hafta normal bekleme suresi, lutfen bekleyiniz.

denizbrn1

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Şub 28, 2013 10:41 pm

Vizem cikti yardimlariniz icin cok tesekur ederim endise edicek hic birsey yokmus sadece sabredip beklemek gerekiyormus :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 01, 2013 1:39 am

Tebrikler :L

Yeni maceranda bol sans ve az hatalar diliyorum.

baturhan

Mesaj gönderen baturhan » Pzt Mar 04, 2013 7:14 pm

[quote]denizbrn1 tarafindan yazilan metin:

Vizem cikti yardimlariniz icin cok tesekur ederim endise edicek hic birsey yokmus sadece sabredip beklemek gerekiyormus :)[/quote]
Ben 16 ocakta istanbul konsoloslugundan basvurdum yanliz bana hala geri donus olmadi siz almanyada nereye gidiyorsunuz hangi universiteden kabulunuz var universite kursunami gideceksiniz yoksa ozel bir kursami?Bu arada ben hamburg eyaletine basvurdum.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 04, 2013 7:30 pm

[quote]baturhan tarafindan yazilan metin:

[quote]denizbrn1 tarafindan yazilan metin:

Vizem cikti yardimlariniz icin cok tesekur ederim endise edicek hic birsey yokmus sadece sabredip beklemek gerekiyormus :)[/quote]
Ben 16 ocakta istanbul konsoloslugundan basvurdum yanliz bana hala geri donus olmadi siz almanyada nereye gidiyorsunuz hangi universiteden kabulunuz var universite kursunami gideceksiniz yoksa ozel bir kursami?Bu arada ben hamburg eyaletine basvurdum.[/quote]
Hamburgsa gecmis olsun cok agirlar ve bildigim kadariyla pek olumlu sonuc cikmiyor oradan.Tabiki notlariniz iyiyse elinize gecer vize

baturhan

Mesaj gönderen baturhan » Pzt Mar 04, 2013 9:39 pm

ya 16 ocaktan beri cevap gelmiyor normalde bu gun kursum baslamisti ancak nisana kaydirmak zorunda kaldim yabancilar ofisini aradigimizda sorunmu var diye soruyoruz sorun yok cunku daha evraklarina bile bakmadik diyorlar sizce durum cok mu kotu arkadaslar bu kadar beklemek normalmi bu carsamba tam 7 hafta olacak lutfen biraz bilgilendirin beni...Acaba bunlar evraklarima baktilar red verdilerde sirf bana aci cektirmek icinmi yok daha bakmadik bekleyin diyolar oyle bisey yaparlarmi?