Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Duisburg Essen - Endustri Muhendisligi Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
strider

Mesaj gönderen strider » Cmt Oca 26, 2013 10:24 pm

Arkadaslar Duisburg Essen Universitesi Endustri Muhendisligi(Lisans) hakkinda bilgilerinizi ve tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Yada genel olarak okul ve muhendisligi hakkinda da cok iyi olur..

Dersler yogunlugu nasil? Hocalar nasil? Zorlugu nasil?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Saygilarimla..

Not: Hali hazirda Makine Muhendisligine kaydim var fakat Endustriye yonelmek istiyorum zaten Endustri okumak istedigimde benden bir alana yonelmemi istiyor sanirim.

- Energie und Wirtschaft (Power and Management),
- Maschinenbau und Wirtschaft (Mechanical Engineering and Management) mit den waehlbaren Spezialisierungen: Produkt Engineering, Energie und Verfahrendstechnik, Mechatronik oder Schiffstechnik oder
- Informationstechnik und Wirtschaft (Information Technology and Management).

yada ben tamamen yanlis anlamisim olayi. Belkide bir alana yogunlasmam gerekmiyordur kisacasi aklim karisik biraz ve pekte bilgim yok bu konularda..

Tecrubeli arkadaslardan degerli goruslerini eksik etmemelerini rica ediyorum.

Saygilarimla

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cmt Oca 26, 2013 11:41 pm

Istedigin universitenin adini, bolumunu google\'a yazip sonra da studienverlaufsplan yaz
ders yogunlugunu kredilerini ogrenirsin..

hocalar nasilmi?:)

Muhendislik bolumleri genel olarak zordur..birde sen calismazsan vay haline.

Bence sen endustriye felan yonelme,ne bileyim tarih,arkeoloji vs tarzi bolumlere yonel cunku orada "mantiken boyle olmali,soyle olabilir "tarzi yorumlari bol bol yapabilirsin:)

basarilar dostum

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzr Oca 27, 2013 12:09 am

nalet olsun icimdeki insan sevgisine,yardimci olacam sana dostum:)
assagidaki bolum senin univin sitesinde var burada aciklamis,sen endustriye basladiginda bu uc bolumden birine yonelmelisin,zorunlu,muss yani...

her universitede farkli,mesala rwthda ve fhaachende boyle degil..lisans tek tip,masterda bolumler uzmanliklar degisiyor.

eger almanyadaysan git universiteye hocalarla gorus danis.

Faecherkombinationen
Vorgegebene Kombination aus je etwa 40% wirtschaftswissenschaftlichen und 60% ingenieurwissenschaftlichen Studieninhalten, letztere entweder in Maschinenbau, der Elektro- oder Informationstechnik. Bereits bei der Einschreibung muss man sich fur eineder drei Studienrichtungen entscheiden:

Energie und Wirtschaft (Power and Management),
Maschinenbau und Wirtschaft (Mechanical Engineering and Management) mit den waehlbaren Spezialisierungen: Produkt Engineering, Energie und Verfahrendstechnik, Mechatronik oder Schiffstechnik oder
Informationstechnik und Wirtschaft (Information Technology and Management).

ama sen yine bi dusun tavsizemi,arkioloji iyidir:)

strider

Mesaj gönderen strider » Pzr Oca 27, 2013 12:21 am

Tavsiyelerini dikkate alacagim cok sagol:)

Bu okulda okuyan arkadaslar yada arkadasi okuyan kesin ve net bilgilere sahip olanlar cevap yazarsa sevinirim:)

Saygilar.