Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 17, 2013 1:53 pm

Sanslisin ilgilenmisler senle.Bence yakin bir zamanda haber verirler.Ben telefonla ulastigimda kadin mudurume iletecem demisti , 2 hafta sonra bana mektup atmislardi.Ama senden telefon istemis.Hayirlisi artik.

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Prş Oca 17, 2013 2:35 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Sanslisin ilgilenmisler senle.Bence yakin bir zamanda haber verirler.Ben telefonla ulastigimda kadin mudurume iletecem demisti , 2 hafta sonra bana mektup atmislardi.Ama senden telefon istemis.Hayirlisi artik.[/quote]
evt vize bolumu ilgilenmedi ama kultur bolumu ilgilendi , telefonumu kultur bolumundeki bayan istedi , vize bolumune verdigim dilekceyede kendim yazdim telimi.. evragida faksladilar konsolosluga insallah en kisa zamanda cvp alirim yarin kultur bolumunde gorustugum bayanin yanina gidecegim oda hala aramadi sanirim vize bolumu cvp yazmamis hala..
ilginize tesekkurler..

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Prş Oca 17, 2013 10:21 pm

bu gun Izmir konsoloslugunda vizemi gorusmemi gerceklestirdim arkadaslar ilk basta biraz tedirgindim yesil pasaportum 10 ay gecerliydi en az 1 yillik olmasi gerektigi icin bu konuda sorun cikarirlar diye korkuyordum baya bir tane bayana denk geldim evraklari incelemeye basladi cok soru soruyordu neden gidiyorsun kibrista tam burslu kazanmissin niye bedava olugu halde gitmedin fln gibi bisuru soru sordu o aradada evraklari kontrol ediyordu ve yuz ifadesi hos degildi uc tane kabul belgem vardi ilk basta kabul olup olmadigini anlayamadi sanirim bu konuda biraz yeni anlayamadim orasini bana yabancilar polisine hangisini gonderecez birisini sec dedi uc tane kabul olmaz dedi bnde vize sansim artmasi icin getirdim istedigim okulu sececem daha sonra dedim ozmn bekle iceride gorusmem lazim dedi evraklari aldi gitti 5 dk sonra geldi bayan ve bi anda ruh hali degismisti espriler yapmaya basladi samimilesti gurkan bey saolsun iyi niyet mektubunu cok begendiler kim yazdi bunu dedi sefim cok etkilendi dedi ve evraklariniz eksiksiz oldugu icin yabancilar polisine gondermeyecez karari biz verecez dedi 28 gun sonra karar aciklanmis olur dedi bilgisayara bilgileri girerkende biraz muhabbet ettik o aradada bir bayan geldi sanirim sefim dedigi bayandi ve bana bakti biraz gulumsedi bayanla konustu biraz gulerekten oradan sonra heyecanim kalmadi olumlu olur diye umitlendim bende artik daha sonra bayan hayirlisi olur ins diyerekten gonderdi beni ayin 9 unda gelmezse ara sor vizeni dedi :D ins olumlu sonuclanir arkadaslar diger arkadaslara bol sanslar :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 18, 2013 9:08 am

Gecmis olsun , umarim herkesin gorusmesi boyle gecer.:)

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Cum Oca 18, 2013 10:25 am

tebrik ederim cok iyi gecmis. Umarim hepimizin ki boyle gecer. darisi basimiza Eren ;)

bigdady

Mesaj gönderen bigdady » Cum Oca 18, 2013 5:46 pm

arkadaslar berlindeki dil okuluna 5 aylik okul kaydi yapacam.fakat vize icin tam olarak ne istiyorlar acaba bilen var mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 18, 2013 7:04 pm

5 ay yeterli hatta fazla bile.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 19, 2013 3:19 pm

[quote]fokutan07 tarafindan yazilan metin:

bu gun Izmir konsoloslugunda vizemi gorusmemi gerceklestirdim arkadaslar ilk basta biraz tedirgindim yesil pasaportum 10 ay gecerliydi en az 1 yillik olmasi gerektigi icin bu konuda sorun cikarirlar diye korkuyordum baya bir tane bayana denk geldim evraklari incelemeye basladi cok soru soruyordu neden gidiyorsun kibrista tam burslu kazanmissin niye bedava olugu halde gitmedin fln gibi bisuru soru sordu o aradada evraklari kontrol ediyordu ve yuz ifadesi hos degildi uc tane kabul belgem vardi ilk basta kabul olup olmadigini anlayamadi sanirim bu konuda biraz yeni anlayamadim orasini bana yabancilar polisine hangisini gonderecez birisini sec dedi uc tane kabul olmaz dedi bnde vize sansim artmasi icin getirdim istedigim okulu sececem daha sonra dedim ozmn bekle iceride gorusmem lazim dedi evraklari aldi gitti 5 dk sonra geldi bayan ve bi anda ruh hali degismisti espriler yapmaya basladi samimilesti gurkan bey saolsun iyi niyet mektubunu cok begendiler kim yazdi bunu dedi sefim cok etkilendi dedi ve evraklariniz eksiksiz oldugu icin yabancilar polisine gondermeyecez karari biz verecez dedi 28 gun sonra karar aciklanmis olur dedi bilgisayara bilgileri girerkende biraz muhabbet ettik o aradada bir bayan geldi sanirim sefim dedigi bayandi ve bana bakti biraz gulumsedi bayanla konustu biraz gulerekten oradan sonra heyecanim kalmadi olumlu olur diye umitlendim bende artik daha sonra bayan hayirlisi olur ins diyerekten gonderdi beni ayin 9 unda gelmezse ara sor vizeni dedi :D ins olumlu sonuclanir arkadaslar diger arkadaslara bol sanslar :)[/quote]

Izmir benim icin kabustu ama umarim vizeni alirsin takipte olalim merak ediyorum Izmir ne dicek
So geht nicht !

ozdesmurat

Mesaj gönderen ozdesmurat » Cmt Oca 19, 2013 8:28 pm

arkadaslar benimde bi sorum olacakti..ben onceden 4-5 kez almanyaya turist olarak gittim birsurude ailem var orada..paderborndan sartli kabul aldim ve yuksek ogrenime yani master a muracaat ettim..acikca orada masterstudieren yazmasina ragmen baska belgeniz varmi diye giciklik yaptilar ama bende yok bu var dedim..ama esas kafama takilan ise ben 10 senede bitirdim baslarda pek gitmemistim fizik bolumu oldugu icin bunu problem ederlermi? 4 5 gun oldu vizeye gideli ama icim cok sikiliyo :S

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Oca 20, 2013 8:58 pm

10 sene uzun sure ama egitimin yasi yok derler 4-5 gun iyi red olsaydi gelirdi benim 2 gunde gelmisti ama beklemekten baska care yok
So geht nicht !

ozdesmurat

Mesaj gönderen ozdesmurat » Pzr Oca 20, 2013 9:34 pm

haklisin ama insanin sevdigi orda olunca dk lar bile gecmiyor :)

ozdesmurat

Mesaj gönderen ozdesmurat » Pzr Oca 20, 2013 9:47 pm

Murat181818 bide sen red aldiktan sonra ne yaptin kardes bi bilgi verirsen valla cok sevinirim :)

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Pzt Oca 21, 2013 4:02 pm

mrb arkadaslar kultur bolumunde konustugum bayan aradi vize bolumu mail atmis ; seyehat saglik sigortasi, bir sonraki kurun okul kayit belgesi ve is aldigim calisma belgesinin guncellenmesini istediklerini solemisler.. 8 ocaktada koln y. subesinden onay kagidi gelmis fasklatmistik.. ne yaapmaliyim simdi vize bolumunun beni arayip solmesi gerekmiyomuydu.. ayrica vizem onaylanmis neden tekrar evrak istiyorlar

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 21, 2013 4:28 pm

Tamam isde bunlari goturunce direk vizeni verecekler bence;)

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Pzt Oca 21, 2013 5:28 pm

hmm anladim insallah oledir ama is yerinin vedigi calisma belgesini guncelletemem cunku otel kapali kisin faaliyette degil..

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Sal Oca 22, 2013 11:22 am

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]fokutan07 tarafindan yazilan metin:

bu gun Izmir konsoloslugunda vizemi gorusmemi gerceklestirdim arkadaslar ilk basta biraz tedirgindim yesil pasaportum 10 ay gecerliydi en az 1 yillik olmasi gerektigi icin bu konuda sorun cikarirlar diye korkuyordum baya bir tane bayana denk geldim evraklari incelemeye basladi cok soru soruyordu neden gidiyorsun kibrista tam burslu kazanmissin niye bedava olugu halde gitmedin fln gibi bisuru soru sordu o aradada evraklari kontrol ediyordu ve yuz ifadesi hos degildi uc tane kabul belgem vardi ilk basta kabul olup olmadigini anlayamadi sanirim bu konuda biraz yeni anlayamadim orasini bana yabancilar polisine hangisini gonderecez birisini sec dedi uc tane kabul olmaz dedi bnde vize sansim artmasi icin getirdim istedigim okulu sececem daha sonra dedim ozmn bekle iceride gorusmem lazim dedi evraklari aldi gitti 5 dk sonra geldi bayan ve bi anda ruh hali degismisti espriler yapmaya basladi samimilesti gurkan bey saolsun iyi niyet mektubunu cok begendiler kim yazdi bunu dedi sefim cok etkilendi dedi ve evraklariniz eksiksiz oldugu icin yabancilar polisine gondermeyecez karari biz verecez dedi 28 gun sonra karar aciklanmis olur dedi bilgisayara bilgileri girerkende biraz muhabbet ettik o aradada bir bayan geldi sanirim sefim dedigi bayandi ve bana bakti biraz gulumsedi bayanla konustu biraz gulerekten oradan sonra heyecanim kalmadi olumlu olur diye umitlendim bende artik daha sonra bayan hayirlisi olur ins diyerekten gonderdi beni ayin 9 unda gelmezse ara sor vizeni dedi :D ins olumlu sonuclanir arkadaslar diger arkadaslara bol sanslar :)[/quote]

Izmir benim icin kabustu ama umarim vizeni alirsin takipte olalim merak ediyorum Izmir ne dicek[/quote]

bilmiyorum burada okuduklarimla ve duyumlarima gore herkes senin gibi soyluyordu ama gayet sicak kanli ve iyi davrandilar olumlu olacagini umuyorum

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Çrş Oca 23, 2013 1:19 pm

mrb arkadaslar bugun itibari ile istedikleri belgeleri ( seyehat s.sigortasi, okul kayit belgesi, calisma belgesi) verms bulunmaktayim. sizce nezaman alirim az kaldi okula 4 subatta okulum basliyor. bi sey daha soracam calisma belgemde 21 haziranda tekrar calismaya baslayacaktir , fakat calisig calismaycagi kendi istegine baglidir yazilmis.. bu sanirim sonucu etkilemez degil mi?

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Cum Oca 25, 2013 10:23 am

3 aydan fazla beklemenin sonucunda vize onayim gelmistir.:)))herkese bol sans..

kansu

Mesaj gönderen kansu » Cum Oca 25, 2013 11:08 am

Arkadaslar oncelikle herkese merhaba cok uzun suredir hic uyumadan bu vize ani defterini takip ediyorum. Ve burada en cok uzuldugum uzun suredir herkese yardimci olan fakat vizesini alamayan eren_f2007 arkadasima. Oncelikle herkese iyi sanslar diliyorum vize konusunda

Simdi benim durumuma gelirsek,

Ben 12 sene manisada bir ozel kolejde egitim gorup liseyi bitirdim. Lise devam ederken 6 sar ay olmak uzere 2 defa ingiltereye vize aldim bir taneside dil kursu icin student vizesiydi digeri ise turistik vize. Daha sonra 2009\'da Hacettepe Universitesi\'ne yerlestim bolumum Fransiz dili ve edebiyati. Ve ekimden kasim ortasina kadar almanyada bulundum turistik vize almistim. Daha sonra universite hayatima almanyada devam etmeye karar verip buradaki yetkililerle gorusup bilgilendirildim. Su an 2. sinif 1. donemi bitirdim. Ve 15 ocakta Ankara Alman Buyukelciliginde vize gorusmesine girdim. Lise transkriptim ikametgah belgeleri oss kazanma belgesi bloke hesap universite transkriptim lise diplomam almanyadaki hayat saglik sigortam ailemin tam vukuatli nufus belgeleri dil kursu belgem(8aylik augsburg sehrinde) Mainz universitesinden franszca bolumune sartli kabulum pasaport belgelerim(cevirileri yani) motivasyon mektubum ogrenci belgem ve gerekli olan tum belgelerin tercumeleriyle birlikte dosyaladim ve orjinal belgelerde dahil 3 dosya yaptim.

Vize gorusmeme gelince, uzunca sure bekledim sira numaram geldiginde iceri girdim 4 numarali kabine merhaba dedim -merhaba diye cevap aldim. (somurtmuyordu hafif bir tebessum vardi yuzunde vize memurunun). Daha sonra bloke hesaplarimi kontrol etti tamam dedi. belgelerimi bir bir kontrol etti. Kontrol ederkende oss ye kac defa girdigimi sordu bende - 2 defa dedim 2007 de mezun olduktan sonra puanim iyiydi fakat iyi bir universite istiyordum biraz daha hazirlandim dedim 2009\' girdim ve Hacettepeye yerlestim dedim. Daha sonra sartli kabul belgen var mi diye sordu evet orada olmasi gerekiyor dosyada dedim bakti ve - hmmm Franzosisch dedi. daha sonra peki neden almanya fransa neden degil diye sorunca bende motivasyon mektubumda yazdigim seyleri tekrarladim. -Ben manisada ikamet ediyorum Bosh-Siemens-Hotpoint gibi bircok fabrikalarin dis iliskiler departmanlarinda ve yonetecilik bolumlerinde calismak istedigimi ve Almanya\' da okuyarak zaten native speak gibi olan Ingilizcemin yanina Fransizcayi eklemis ve Almancada ekleyebilecegimi bunun bana bir vizyon getirecegini soyledim. Ve ekledim -Bu bahsettigim fabrikalarin ust duzey yoneticileriyle babamin cok yakin arkadasliklari oldugunu ve onlarla bir araya gelip degerlendirdigimizi ve onlarin cogunun Almanya\'da bir universiteden mezun oldugunu beni o pozisyonlarda calismak icin orada egitim almam gerektigini soyledim. Zaten ekim ayinda gittigimi orada dil kursumu ayarladigimi universitede profesorlerle gorustugumu soyledim. Bunlarin ustune vize memuru hanimefendide -Baska bir bolum okuyabilirdin o halde dedi. -Bende bolumumu okumak istedigimi ve major umun bu oldugunu ve minor program olarak ta business management alacagimi ilettim kendilerine. Daha sonra nerede kalacagimi sordu bende kalacagim yerin ayarlandigini ozel bir yurt oldugunu ve dil kursumun bunu dil kursu belgesinde ibraz ettigni ve adresini yazdigini soyledim. Sonra peki dedi ve mainz da nerede kalacagimi sordu bende orada da yurtta kalacagimi soyledim. Ingilizceyi cok iyi konusuyorsun o zaman dedi bende evet anadilim kadar iyi dedim ve kendi tek olumsuz olan konuya gectim susmayi bilemedim. Lisede Almaca gordugumu transkriptimde 2 sene olarak yazili oldugunu gorebilirsiniz dedim zaten konusma derslerimiz vardi dedim. O da benim kizlarim su an lisede gordukleri Almancayi unuttular dedi. sonra durdu bakti hadi konus dedi hafif bir tebessumle ve bende zink diye kalakaldim ve konusmam icin biraz pratik yapmam gerektigini soyledim biraz kizardim o yine biraz tebessum etti. Master yapmayi dusunuyomusun diye sordu bende burada dondugumde calisacagim yerde ve pozisyonda isterlerse yapabilecegimi soyledim. Daha sonra orada kan bagin var mi dedi bende hayir yok dedim. Ve en son vizen red edilirse napacaksin diye sordu bende sanirim burada okula devam ederim dedim.

Ve sonra sen simdi disarida bekle ben seni cagiracagim dedi. Ciktim ve yarim saat sonra ismim anons edildi kapidan tam girerken bakti ve islemin tamam Kansu gidebilirsin dedi. Bende cok sagolun efendim dedim ve yine hafif bir tebessum vardi yuzunde.

Cok uzun uzun anlattigim icin arkadaslar ozur dilerim ama benim hikayem uzun uzun bu sekilde.

Sizin yorumlarinizi bekliyorum cok heyecanliyim lutfen bir yorumda bulunabilir misiniz ?

Site yonetimine ve burada yardimci olan herkese simdiden cok tesekkur ederim.

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Cum Oca 25, 2013 1:56 pm

bence bi sorun yok. gayet iyi cevaplar vermissin. seninde dedigin gibi tek olumsuz olan sey fazla konusmus olman. bu sartlarda vize alamiyorsan biz hic girmeyelim :)) bol sans.

ayrica yakin zamanda bende Ankarada vize gorusmesine girecegim. kac gun sonraya randevu verdiler onu ogrenebilir miyim ?

Kilitli