Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gidisatini bir sekilde ogrenmek?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Mar 11, 2009 1:55 pm

telefonu buldum. Link icin tesekkurler. Ingilizce var bende ama ablam orda oldugu icin ona arattiricam. Beklememmi gerekiyor acaba yoksa arattirip son durumu sorayimmi? sorun olurmu sizce? 17 Subatta basvurdum vizeye.

hayathepyek

Mesaj gönderen hayathepyek » Çrş Mar 11, 2009 4:06 pm

Bence bekleme hic. Hatta orada hatrin gececek biri varsa bizzat gidip ilgilensin. Dosyanin takip ettirilmesi etkili olabiliyormus.

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Mar 11, 2009 5:15 pm

artik gerek kalmadi, MUTLU HABERR GELDI!! PASAPORTUM GELDI VIZEYI ALMISIM!! Vizeyi danismanligi olarak bilgi ve fikir aldigim sorularimi ictenlikle cevaplayan sevgili DS moderatorleri FuNdeRSchatteN ve Physiker ve diger moderatorler basta olmak uzere butun DS sakinlerine tesekkur ederim. En guzel ve dogru amaca hizmet eden bu siteye ve yapimcilarina cok tesekkur ederim. Cok mutluyum. 23 gunde vizemi aldim. Kursum 11 mayista basliyor. gidis tarihimi 5 mayis olarak bildirmistim tamda o tarihe vermisler. Daha once gidebilirmiyim once onu sormak istiyorum. Gerci her halukarda 25nisana kadar calisacagim.
Sormak istegidiginiz olursa ictenlikle cevaplamaya hazirim. Herne kadar uzun bir surec olmasada benim almanya maceram (cunku kurban bayraminda turist olarak 1 haftaligina gittigimde karar vermistim orda okumaya) sizlere elimden geldigince tecrubelerimi paylasirim. Ve tabiki yine irtibatta olacagiz vizeyi alipta kacmak yok. Almanyada egitimi en guzel sekilde aciklayan ve insanlara dogru bilgiyi vermeyi misyon edinen bu forumu hep beraber cok daha ileriye tasiyacagiz. Ben bu misyondan hareketle elimden geleni yapmaya calisacagim.
Darisi tum bekleyenlerin basina diyorum, herkese kucak dolusu selamlar, sevgiler. Murat.

liyan

Mesaj gönderen liyan » Çrş Mar 11, 2009 5:18 pm

gozun aydinn:D

hayathepyek

Mesaj gönderen hayathepyek » Çrş Mar 11, 2009 5:21 pm

Hayirli olsun. Sevindim senin adina. Mesajindan da ne kadar mutlu oldugun anlasiliyor.:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 11, 2009 8:28 pm

[quote]adzeson yazdi:
artik gerek kalmadi, MUTLU HABERR GELDI!! PASAPORTUM GELDI VIZEYI ALMISIM!! Vizeyi danismanligi olarak bilgi ve fikir aldigim sorularimi ictenlikle cevaplayan sevgili DS moderatorleri FuNdeRSchatteN ve Physiker ve diger moderatorler basta olmak uzere butun DS sakinlerine tesekkur ederim. En guzel ve dogru amaca hizmet eden bu siteye ve yapimcilarina cok tesekkur ederim. Cok mutluyum. 23 gunde vizemi aldim. Kursum 11 mayista basliyor. gidis tarihimi 5 mayis olarak bildirmistim tamda o tarihe vermisler. Daha once gidebilirmiyim once onu sormak istiyorum. Gerci her halukarda 25nisana kadar calisacagim.
Sormak istegidiginiz olursa ictenlikle cevaplamaya hazirim. Herne kadar uzun bir surec olmasada benim almanya maceram (cunku kurban bayraminda turist olarak 1 haftaligina gittigimde karar vermistim orda okumaya) sizlere elimden geldigince tecrubelerimi paylasirim. Ve tabiki yine irtibatta olacagiz vizeyi alipta kacmak yok. Almanyada egitimi en guzel sekilde aciklayan ve insanlara dogru bilgiyi vermeyi misyon edinen bu forumu hep beraber cok daha ileriye tasiyacagiz. Ben bu misyondan hareketle elimden geleni yapmaya calisacagim.
Darisi tum bekleyenlerin basina diyorum, herkese kucak dolusu selamlar, sevgiler. Murat.
[/quote]

tekrardan hayirli olsun.. :D

soruna gelince, vize tarihinden once ne yazikki gidemiyorsun.. 5 mayis a kadar bekleyeceksin artik..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Mar 12, 2009 11:27 am

tesekkurler herkese,
bu arada ben sunexpress le 4 mayista 15:35 e 79euro hersey dahil tek gidis ucak bileti buldum. oncelikle daha ucuzunu bulabilecegim bildiginiz havayolu sirketi varmi? ve Bu sorum ozellikle Physiker\'e olacak. 4 mayista gidersemdemi almazlar beni gece 12yi beklemek zorundami kalirim havaalaninda? bu fiyati uygun buldum daha ucuzu olursa tabi biriki gun sonrasinada alabilirim 11mayistan once gitmem lazim kursum o tarihte basliyo cunku. onerilerinizi bekliyorum.
gidecegim yer stuttgart. bilginize.

hayathepyek

Mesaj gönderen hayathepyek » Prş Mar 12, 2009 10:53 pm

Benimde vizemi verdiler nihayet. 4 ay suren vize seruveni pazartesi pasaportumu alinca tamamen sona ermis olacak insallah.

Dun konsolosluktan aradilar, bugun icin konsolosluga gelmemi soylediler. Bir dilekce almalari gerekiyormus. Bugun gittim, yabancilar polisi bana bir sozlesme gibi bisey gondermis. Oraya sadece okuma amacli gidecegimi, sonra geri donecegimi felan taahhut ettim. Gorevli bayan tercume ettik ve Bayern hukumetiyle karsilikli antlasmamizi yapmis olduk :p.

Gorevli sen cok zor bi yer secmissin dedi. Bayern oturum konusunda oldukca kuralcidir dedi. Tevekkeli 4 ay oluyor vizeyi ancak alabildik. Sukurler olsun red almadan hallettim ki neredeyse vazgececektim. 9 Nisan civarinda Munih teki ikametime baslamayi planliyorum.

Herkese selamlar...

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cum Mar 13, 2009 12:20 am

hayrli olsun:)

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cum Mar 13, 2009 12:23 am

benm kafami karistiran bisey var ben bloke hesap acmak istedim ama bana hala onunla ilgili bi bilgi gelmediii vizem geldi ama banka hesabi felan hicbisi yok ortada nasil olucak bu annamadim :o

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cum Mar 13, 2009 5:57 pm

anliyorum ama sanirim bu islemi oraya gittigimde yapabilirm deilmi yani sorun teskil etmez:o

Dw8L

Mesaj gönderen Dw8L » Pzr Mar 22, 2009 6:02 pm

Arkadaslar ben 5 martta vize gorusmesine girdim telefonla aradigimda 6 martta belgelerimin Essen yabancilar polisine gonderildigini soylediler. Fakat essen yabancilar polisine attigim e-mail in cevabi olarak \' belgeleriniz elimize ulasmadi \' gibi bir cevap aldim ortalama nekadar surede cevap alabilirim. Cunku almanca kursum 14 nisanda basliyor.
1-Duisburg-Essen universitesi onkayit belgesi
2-Dil kursu kabul belgesi
3-Bloke hesap ve para gonderildigine dair dekont
4-diger istenilen belgeler

Fakat benden nerede kalacagima dair hic bir belge istenmedi ve sorulmadi zaten oyle bir belgemde yoktu. Bununla ilgili sorun cikarmi acaba?
Zaten vize gorusmesinde sadece bana sorduklari soru ne icin gideceksin olmustu, baska soruda sormadilar

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 22, 2009 6:15 pm

[quote]Dw8L yazdi:
Arkadaslar ben 5 martta vize gorusmesine girdim telefonla aradigimda 6 martta belgelerimin Essen yabancilar polisine gonderildigini soylediler. Fakat essen yabancilar polisine attigim e-mail in cevabi olarak \' belgeleriniz elimize ulasmadi \' gibi bir cevap aldim ortalama nekadar surede cevap alabilirim. Cunku almanca kursum 14 nisanda basliyor.
1-Duisburg-Essen universitesi onkayit belgesi
2-Dil kursu kabul belgesi
3-Bloke hesap ve para gonderildigine dair dekont
4-diger istenilen belgeler

Fakat benden nerede kalacagima dair hic bir belge istenmedi ve sorulmadi zaten oyle bir belgemde yoktu. Bununla ilgili sorun cikarmi acaba?
Zaten vize gorusmesinde sadece bana sorduklari soru ne icin gideceksin olmustu, baska soruda sormadilar[/quote]

Bol sans oncelikle umarim cikar vizen..Acele etmenize gerek yok 5 Mart\'da ki gorusme icin 6 Mart\'da aramaya,bir gunde postayla ulasmaz ellerine fax vs. yapmiyorlarsa..
Kalacak yer konusunda ise sormamislarsa sorun cikmaz diye tahmin ediyorum,bu birazda gorusmeye girdigin kisiye bagli..
Eger tekrar gorusmeye cagirip sorarlarsa uni yurdunda kalacagim dersin yazismalarim devam ediyor ay sonu oda bosalacakmis vs..

Bu arada vize gorusmeni detayli paylasabilirsen bizlerle daha iyi bir tahmin yurutebiliriz ve gorusmeye girecek arkadaslarada ornek olmus olur.
Bu linkte paylasabilirsin ;
http://deutsch.byethost6.com/forum/view ... ead_id=226
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Dw8L

Mesaj gönderen Dw8L » Çrş Nis 24, 2013 2:56 pm

Bol sans oncelikle umarim cikar vizen..Acele etmenize gerek yok 5 Mart\'da ki gorusme icin 6 Mart\'da aramaya,bir gunde postayla ulasmaz ellerine fax vs. yapmiyorlarsa..
Kalacak yer konusunda ise sormamislarsa sorun cikmaz diye tahmin ediyorum,bu birazda gorusmeye girdigin kisiye bagli..
Eger tekrar gorusmeye cagirip sorarlarsa uni yurdunda kalacagim dersin yazismalarim devam ediyor ay sonu oda bosalacakmis vs..

Bu arada vize gorusmeni detayli paylasabilirsen bizlerle daha iyi bir tahmin yurutebiliriz ve gorusmeye girecek arkadaslarada ornek olmus olur.
Bu linkte paylasabilirsin ;
http://deutsch.byethost6.com/forum/view ... ead_id=226[/quote]

Soaol konsoloslugu tabikide 6 martta amaramadim :) Cuma gunu aradigimda 6 mart dediler . Umarim vizemi alirimda buradaki arkadaslara bende bir sekilde yardimci olurum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 24, 2013 3:15 pm

[quote]adzeson tarafindan yazilan metin:

tesekkurler herkese,
bu arada ben sunexpress le 4 mayista 15:35 e 79euro hersey dahil tek gidis ucak bileti buldum. oncelikle daha ucuzunu bulabilecegim bildiginiz havayolu sirketi varmi? ve Bu sorum ozellikle Physiker\'e olacak. 4 mayista gidersemdemi almazlar beni gece 12yi beklemek zorundami kalirim havaalaninda? bu fiyati uygun buldum daha ucuzu olursa tabi biriki gun sonrasinada alabilirim 11mayistan once gitmem lazim kursum o tarihte basliyo cunku. onerilerinizi bekliyorum.
gidecegim yer stuttgart. bilginize.[/quote]

bence 5 mayistan once sansini zorlama, vizen olmadan almazlar bana gore, hatta ters birine gelirsen sana vizesiz ulkeye giris yapmaktan islem bile yapabilir ki bu da senin icin iyi olmaz. munih havaalaninda inilen terminallerde gelen yolcularin pasaport kontrolden once oturup bekledikleri pek yer yok. direk goze batarsin zaten. polis ya da gorevlilerden biri gelip sen napiyosun burda diye sorar sanirim. ikincisi bagajini almak icin pasaport kontrolu gecmen gerekiyo. buranin saatiyle ortalama saat 17:00 gbi inersin bavulunu almazsan gece 12ye kadar da bavulunla ilgili sorun cikabilir.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 11:04 pm

Berlin yabancilar dairesine telefon veya mail ile ulasan var mi acaba?