Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SIFIR ALMANCA ILE SARTLI KABUL VEREN UNIVERSITELER

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bozokkk

Mesaj gönderen bozokkk » Çrş Oca 16, 2013 2:27 am

Herkese merhaba... OSYM giris belgesinin gonderilmesi(master icin) olmazsa olmaz midir? Cunku bir arkadasdan ,ben gondermedim sikinti olmadi, cumlesini duydum da...2002 tarihli belgeyi netten de cikartamiyorum..Bilgisi olan yardimvi olursa sevinirm.(Sorumu dogru yere mi yazdim bilmiyorum) Herkese islerinde kolayliklar dilerim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 16, 2013 7:57 am

Ben olmazsa olmaz diye biliyorum.Bir de belgenin gecerlilik suresi 10 yildi galiba.

bozokkk

Mesaj gönderen bozokkk » Çrş Oca 16, 2013 4:53 pm

Tesekkurler Eren..Zaten internette 2002 OSS sonuclarinda arama yaptigimda kaydim gozukmuyor. Belgelerde benim bir o eksik. Ama yine de gonderdim aklima takildi, sizlere sorayim dedim. Ankarayi aradim, anca ordan cikarabiliyormus; o da anca 15-20 gunde bana(Almanyaya) gelir.Not ortalamam 2.5(TR sistemine gore) ama Alman sisteminde ne bilmiyorum. Elektroteknik ile ilgili Master basvurulurunda bulundum ve NC olmadigi yaziyor cogunda..Bu, not ortalamamin onemli olmadigi anlamina mi gelir acaba??? Saygilar...

DilekkY

Mesaj gönderen DilekkY » Çrş Oca 16, 2013 6:30 pm

bozokkk,2002deki sinavdan bahsettiginize gore sizin de yasiniz 28-29 civari diye anliyorum,burda forumda daha once yasla ilgili master kabulunde,vizede sorunlar cikabilecegi ile ilgli biseyler okumustum o yuzden eger kabul edilirseniz buraya yazabilirseniz sevinirim.sizin bolumunuz elektronik muhendisligi mi?tabii kisiden kisiye degisir ama acikcasi o yasla ilgili okuduklarim yuzunden endiseliyim bu nedenle kabul alirsaniz yazmanizi rica ediyorum.

bozokkk

Mesaj gönderen bozokkk » Çrş Oca 16, 2013 6:46 pm

Merhaba Dilek..Haklisin 85\'liyim(28). Forumda bahsettigin diyaloglardan haberim yok. Foruma dun uye oldum ve daha onceden haberim yoktu. Benim en azindan su an icin vize ile ilgili problemim yok zaten ben 5 aydir Almanya Koln^deyim. Elimde uni. basvurulari ile ilgili birsey yoktu, vize almadan once. Ve ben 1 hafta once basvurularimi gonderdim. Bolum Elektrik.Muh. Kabul alirsam(Sartli kabul seviyem B1) elbette ozellikle yazarim.Saglicakla...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 16, 2013 6:49 pm

Bozokk 2,50 riskli bence.NC olmasa bile belli bir alt seviyeleri vardir diye dusunuyorum.Lisans kabulu alip derslerini saydirmakta senin icin bir alternatif olmali.Yas konusu okuldan kabul almada degil de vizede problem olabilir.

bozokkk

Mesaj gönderen bozokkk » Çrş Oca 16, 2013 7:01 pm

Merhaba Eren... O dedigin hic aklima gelmemisti. Haklisin. Diyelimki nottan dolayi istedigim kabulu alamadim, tekrar Bachelor basvurmak icin yine 15 Jan-15 Jul. tarihlerimi gecerli disaridan gelen ogrenciler icin. Ve bir de, daha once Master icin basvurdugun okula Bachelor icin basvurmak nasil karsilanir Int.Office de merak ettim simdi.[Bu konuda biraz daha ufkumu acarsaniz sevinirim.] Vize konusuna gelince, tahminim okul zamanini ve okuldan mezun olduktan vize basvuru tarihine kadarki zamanda neler yaptiklarinizi belgelerseniz sorun olmuyor. Mesela ben basvurdugumda kendi meslegimle ilgili calisiyordum. Bunun onlar icin yasdan daha onemli oldugunu saniyorum. Saglicakla...

DilekkY

Mesaj gönderen DilekkY » Çrş Oca 16, 2013 7:18 pm

ikinize de tesekkur ederim.iyimser sozleriniz iyi oldu benim icin zaten yas,vb. herhangi bir sey sorun olsa da olmasa da deneyecegim sonucta kaybedecegim bir sey yok.en fazla reddedilirim. kabul de alabilirsem bazi dezavantajlarima ragmen deneyimlerimi paylasirim.

EMRE20

Mesaj gönderen EMRE20 » Prş Oca 17, 2013 1:46 pm

merhaba arkadaslar ben Turkiye\'de lojistik bolumu on lisans okudum ve suan mezunum . lisans egitimimi Almanya\'da ol tamamlamak istiyorum gelecegim icin . suan sifir Almancaya sahibim sizce izleyecegim yol nasil bir yol olmali ??

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 17, 2013 1:56 pm

Merhaba, oncelikle siteyi cok iyi arastirmalisin.Zaten sende fark edeceksin cok sey ogrendigini.Daha sonra yine sorun olursa sorabilirsin.http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

alsdorfer

Mesaj gönderen alsdorfer » Prş Oca 17, 2013 5:40 pm

s.a arkadaslar bu benim ilk mesajim kendimle ilgili bir kac bilgi verip sonra sorumu sormak istiyorum insallah bi yardim eden cikar. ben 1 yildan beri almanya daayim evlenerek geldim yasim 25, ve denizlide unuversite mi yarida biraktim 4 yillik spor akademisinden. ve yaklasik 7 aydir integrasyon dil kursuna gidiyorum ve 4 ay sonra bitiyor. sorum su ki ben burda beden egitimi ogretmenligini okuyabilirmiyim. aachen unv.sinde bu bolum yok egal baska unv.de olabilir ama gercekten tam olarak ne yapmam gerektiigini bilmiyorum yardim edebilicek biri varmi acaba :)

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Prş Oca 17, 2013 8:07 pm

Ahmetcim merhaba,Ben Mehmet.
Oncelikle almanyada universite bolumune,beden egitimi ogretmenligi tamamlama diye bir baslik acip sorunu tekrar yaz,cunku senin oturum problemin yok,sartli kabul gibi birseye ihtiyacin yok..

Burada universiteye devam edebiliyorsun icin ilk sart DSH sinavini vermen.En onemli ilk adimda bu,sonra universiteye basvurmak kaliyor.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Pzt Oca 28, 2013 2:38 pm

Augsburg Uni.nin Sartli Kabul verdigine emin misiniz arkadaslar ? bilsi olan var mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 29, 2013 10:01 am

evet ama basvuru sureci cok karisik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Şub 05, 2013 4:30 am

Bremende sartli kabul veriyor.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Mar 09, 2016 11:32 pm

Guncelleyeyim. Hannover\'de bulunan hangi universiteler Almanca sarti aramadan on kayit yapiyorlar? Bilgisayar Muhendisligi icin.

francis

Mesaj gönderen francis » Çrş Mar 09, 2016 11:58 pm

Ornegin TU Braunschweig\'den sartli kabul aldik, ilk sene Almanya\'da dil kursundan sonra dsh2 vey testdaf4 aldiktan sonra baska universitelere ( munih, karlshure, aachen\'a) basvuru yapabilir miyiz?

syrex

Mesaj gönderen syrex » Prş Mar 10, 2016 2:15 am

[quote]francis tarafindan yazilan metin:

Ornegin TU Braunschweig\'den sartli kabul aldik, ilk sene Almanya\'da dil kursundan sonra dsh2 vey testdaf4 aldiktan sonra baska universitelere ( munih, karlshure, aachen\'a) basvuru yapabilir miyiz?[/quote]

Tabi, sinavi verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.

francis

Mesaj gönderen francis » Prş Mar 10, 2016 11:22 am

[quote]syrex tarafindan yazilan metin:

Ornegin TU Braunschweig\'den sartli kabul aldik, ilk sene Almanya\'da dil kursundan sonra dsh2 vey testdaf4 aldiktan sonra baska universitelere ( munih, karlshure, aachen\'a) basvuru yapabilir miyiz?[/quote]

Tabi, sinavi verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.[/quote]

TU Braunschweig garanti oluyor yani acikta kalma gibi bi durumumuz yok

bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Mar 10, 2016 1:03 pm

[quote]syrex tarafindan yazilan metin:

Tabi, sinavi verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.[/quote]

TU Braunschweig garanti oluyor yani acikta kalma gibi bi durumumuz yok[/quote]

Zaten sartli kabul aldiysan dil yeterliligini verince girme hakkin oluyor demek. Yanlissam duzeltin lutfen