Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede Bachelori tamamlayip tekrar Almanyada Master yapmak...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yilmazhasan2012

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Pzr Oca 06, 2013 8:09 pm

Merhaba,

Almanyada Bachelor okuyan bir kisi Turkiyeye geri donup Turkiyede Bachelor ini tamamladiktan sonra Master ve/veya Doktora icin Almanyaya geri gelmek istediginde Vize ve Oturum izni alma konusunda sorun yasayabilir mi??? Durustce Yabancilar polisine egitim Turkiyede daha kolay oldugu icin gittim orda Bachelor imi tamamladim simdi tekrar sizin ulkenizde Master/Diplom yapmak istiyorum denilebilinir mi??? Boyle birseyi kabul eder mi???

Lutfen bu konuda gercekten bilgisi olan arkadaslar yazsin...

Selamlar,
Hasan Yilmaz

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 06, 2013 9:55 pm

Ben polis olsam sana derim ki yuksek lisansida turkiye de yap, yine daha kolay;) zAten cogu insana gitmeden basaramazsin diye red veren polis icin bulunmaz kaftan bence.Bu benim gorusum tabi;)

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 06, 2013 10:03 pm

bole birsey dusunuyorsan daha yaratici bahaneler sunabilirsin ailesel problemler gibi.

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Pzt Oca 07, 2013 6:54 pm

Bence de durust olma adamlar zaten vize vermemek icin yer ariyorlar gorusmeye gittiginde bunu tavirlarindan anlayacaksin.

Onun yerine lisans icin kendimi psikolojik olarak olgunluk bakimindan hazir hissetmiyordum artik daha olgunlastim sorumluluklari kaldirabilecek yasa geldim ve tecrubeye ulastim tarzi bir sey daha iyi olur.

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Sal Oca 08, 2013 1:40 am

Lisans zor oldugu icin Tr\'ye donmek gayet anlasilabilir, fakat yuksek lisansta da durumun pek degisecegini sanmiyorum. Yanlis anlama, bu bizdeki lisans duzeyindeki egitime ufak bir sitem.