Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH und FHAachen?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Sal Oca 01, 2013 5:31 pm

Bu iki Universite nin hangisinde muhendislik okumak ,(endustri,kimya,makina Muh)
a-Egitim kalitesi,
b-Egitim verimliligi,zorlugu,
c-Is dunyasinda daha iyi pozisyon,(turkiye ve Almanya)
d-Kolay Is bulma,(turkiye ve Almanya)
e-Genel kultur,vizyon.

Butun pencerelerden bakildiginda hangisinde egitim almak daha mantikli,
Tesekkurler

pardon

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen pardon » Sal Oca 01, 2013 7:02 pm

A\'dan D\'ye kadar Rwth daha iyi, E\'de sana kalmis birsey.

Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Oca 02, 2013 1:02 pm

FHaachen uygulamali universite diyorlar,muhendislik icin pratik bakimindan daha faydali diyenlerde var,RWTH ninda adi var ama:)dimi

pardon

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen pardon » Çrş Oca 02, 2013 2:28 pm

Hem adi var hem de FH\'de alamayacagin teorik bilgiler de veriyorlar TU\'larda. Iki ayni bolum mezunu arasinda basta FH\'nin bir pratik ustunlugu olabilir ancak onu da TU mezunu 2-3 yil is deneyiminden sonra yakalar, hatta gecer. Zaten maas karsilastirma sitelerine bakarsan uni mezunlari ise baslama maasi olarak ta daha iyi maas aliyor, deneyim kazandikca bu fark giderek artiyor.

Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Oca 02, 2013 3:13 pm

Siz hangi universitedesiniz? Hangi bolum?

pardon

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen pardon » Çrş Oca 02, 2013 5:07 pm

TU Berlin, Insaat Muhendisligi.

Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Oca 02, 2013 7:00 pm

Zorluk bakimindan universiteyi bitirmek,Fh yi bitirmekten cok cok mu zor?
Calismayan icin az zorda,cok zorda zordur.asgari ama duzenli calismayla universite,max 1-2 donem uzatmayla bitirilemezmi?

Almanyaya geldigimden beri herkezin tek bildigi RWTH cok zor,FH git deniyor.
Aachenda oturdugum icin iki Univ. Altarnatifim var,RWTH veya FHAachen

pardon

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen pardon » Prş Oca 03, 2013 12:30 am

Iki uni arasinda tabiki zorluk farki var. Ama en iyi kendini sen bilirsin. Duzenli calisan biriysen, matematik ve fizik gibi derslerin de lisedeyken iyiyse, islem yetenegin varsa yapabilirsin. Yapabilirsin demek kolay olacak demek degil ama milletigin abarttigi kadar zor degil. O sana Rwth\'ye gitme diyenlerin egitim gecmislerine bak, buyuk ihtimal zoru sevmeyen kisilerdir. Once Rwth\'ye gidersin yapamazsan yine Fh\'ye gecersin ki duzenli calisirsan yapamaman icin neden yok. Sadece Fh\'yi atiyorum 7-8 donemde bitirceksen rwth\'yi 1-2 donem daha uzatirsin.

Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Prş Oca 03, 2013 5:52 am

Tesekkurler Pardon.suanda 10 aydir almanyadayim,7aydir calisiyorum,isi birakmak istemedigimden Ozel ders aliyorum DHS sinavi icin..Istanbul kimya muhendisligi son sinifa gecerken geldim buraya..Dili verdikten sonra iki universitenin kimya muhendisligine basvuracam,ayni zamanda endustri muhendisliginede basvurcam.eger kendi bolumumde hatri sayilir bir ders saydirma yapmazlarsa endustriden devam etmek istiyorum..(dili verene kadar univ ve bolum konusunda iyi arastirma yaparak dogru karari vermek istiyorum)

haycanozcan

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen haycanozcan » Cum Oca 04, 2013 7:57 pm

RWTH cok emin olmamakla beraber bildigim kadariyla almanya\'nin en iyi teknik universitesi ve almanya\'da en iyi=en zor gibi bir gercekligi de herkesten duymaktayim.

Istanbul universitesi\'nde okuyormussun sanirim sonucta calisirsan yapamayacak biri degilsindir burada mesele universite\'de cok calismayi goze alabiliyor musun? aslinda bu almanya\'da uni dusunen herkes icin gecerli goze alinabilirse bence pekala bitirilebilir RWTH\'de bir muhendislik bolumu.

Mehmetfatih

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzr Oca 06, 2013 12:51 pm

Bu iki universiteyle gorustum,FHaachende derslerimin cogunu saydirabiliyorum,stajimida kabul ediyolar,ama RWTH da cogu dersimi bastan almam gerekecek.FHAachemda max 3 donemde bitirme sansim var lisansi..lisansi FH da yapip,masteri RWTH da yapabilirmiyim.boyle bir imkan varmidir?

haycanozcan

RWTH und FHAachen?

Mesaj gönderen haycanozcan » Pzr Oca 06, 2013 5:11 pm

benim bildigim not ortalamasina gore kabul alabilirsen boyle bir imkanin var.