Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master icin gidip meslek icra edebilir miyiz?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muratergun

Mesaj gönderen Muratergun » Cmt Oca 05, 2013 6:09 pm

Iyi gunler.

Sorum su. Almanya universite diplomalarini tanimaya baslamis. 180 ECTS kredisi sartini saglayip dil konusunu hallettikten sonra "Denklik" islemi hallediliyor.Insaat Muhendisligi mezunuyum. Kredim sagliyor B1 seviyesi almancam var.

Sormak istedigim su dil kursu icin gidip oradayken Mastera basvurmak istiyorum. Dil kursunda iken is bulabilir miyim eger denklik verilirse. Hem is hem master yapma ihtimalim nedir? Asil amacim akademik kariyer cunku.

Is bulmak zor diyeceksiniz belki ama o zaman bu "teknik personel acigi var, akademisyen acigi var" haberleri neden devamli cikiyor. Ayrica Almanya Calisma Bakani da ayni aciklamayi yapti.

Isteyene linkler

http://www.hurriyet.de/haberler/yararli ... syasibolum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 06, 2013 2:00 am

Cikan haberlere pek aldanma sana tavsiyem. Zaten ogrenciysen yilda 7200 euro dan fazla kazanamazsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzr Oca 06, 2013 9:41 am

Physiker benim almanyada calisma iznim ve oturumum var,1senedir calisiyorum,universiteye basladigim zaman senelik 7200 Euro sinirimi gelir?

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 06, 2013 12:31 pm

oturumun ogrenci oturumu degildir buyuk ihtimalle burda evlisin sanirim o olay seni kapsamaz.

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzr Oca 06, 2013 12:45 pm

Tesekkurler.

Muratergun

Mesaj gönderen Muratergun » Sal Oca 08, 2013 4:02 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Cikan haberlere pek aldanma sana tavsiyem. Zaten ogrenciysen yilda 7200 euro dan fazla kazanamazsin.[/quote]

hadi cikan habere aldanmiyorum abicim anlayabiliyorum bunu da. nunbergte ofis acildi sadece bununla ilgili. ihk fosa bunu yapabilecek bi yer. nisan 2012den bugune 130 kisi meslek belgeleri ve diplomalarini denklik yaptirmis.

bu da yalandir belki. Beni buradan birileri aradi ben konsolosluga mail attim. bu mail uzerine boyle bi durum var evet dediler. denkligin kabul edildi ama isi sen trdeyken kimse vermez dolayisiyla gelip burda araman lazim. orda isi bulmam icin elbette orda olmam lazim orda kalma sarti olarak dil okulu ve universite var belgelerin onaylanmasindan once.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 08, 2013 10:45 am

Denklik alabilirsin bu yalan degil elbette ama ozel sektor de belli burda, bir suru almanya da universite bitirmis almancasi cok iyi olan mezun dururken gidip de dogru duzgun almanca bilmeyen ve turkiye de universite bitirmis birini tercih ederler diyorsan yapacak birsey yok, yolun acik olsun. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com