Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

garantor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ugurkaraman88

garantor

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Cum Mar 06, 2009 3:35 pm

meraba ben garantor konusunda siteye biraz goz attim da karisik geldi yani anlamadim..bu garantor konusunda yardimci olabilirmisiniz ve artik uni konusunda bi karara vardim nihayet kurtuldunuz =))) FH Wiesbaden\'a basvuru yapicam ve ablam aramis sormus simdidedn kabul verdiler diyebilirim =)) yalniz su garantor konusu hakkinda hicbir bilgimiz yok orda bana ablam bakicak ve nasil cikartabilir bu garantoru.. kabul kagidini aldiktan sonra hemen o isi halletmesi lazim cunku ista gelicek zaman olmayabilir yardimlarinizi bekliyorum... ve uni ye basvuru gonderirken pasaportu cikarmis olmamiz lazim mi_??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 07, 2009 2:08 am

Ablan nerede oturuyorsa oradaki Yabancilar Polisi\'ne gidecek ve "Verpflichtungserklaerung" (Garantor Belgesi) isteyecek..
Senin gecimini ustlenebilmesi icinde bir takim belgeler goturmesi gerekecek maas bordrosu,tapu,ruhsat vs..
Almanya\'dan bir dil kursuna kayit belgeside isteyebilirler..!
Yani bir nevi Ablanin finansal acidan uygun olup olmadigi arastirilacak..
Tum bunlarin ardindan Polisi ikna ederse o belgeyi alabilir.
2.nushasini sana yollayacak ve vize basvurunda bulunabilirsin..

Uni\'lere basvururken pasaportun cikmis olmasi lazim ve ayni zamanda Garantor Belgesi icinde isterler..

Tavsiyem ablan once Yabancilar Polisi\'ne gitsin ve ne tur belge istiyorlar bunu tam olarak ogrensin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ugurkaraman88

garantor

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Cmt Mar 07, 2009 5:30 pm

tamam hocam cok saol ya ablamlarin yabancilar polisinde tanidiklari varmis acaba torpil gibi biseyler yapabilirler mi turkiye olsa olur die dusuncemde almanya olunca supheye dusuyorum biraz :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 07, 2009 6:02 pm

[quote]ugurkaraman88 yazdi:
tamam hocam cok saol ya ablamlarin yabancilar polisinde tanidiklari varmis acaba torpil gibi biseyler yapabilirler mi turkiye olsa olur die dusuncemde almanya olunca supheye dusuyorum biraz :)[/quote]

Rica ederiz..
Torpili unut zannetmiyorum yapacaklarini,ama polisin ikna olma konusunda ki fikrini daha cabuk vermesini saglayabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari