Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni. Mezunu olarak Almanya\'da Lisans okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emeke

Mesaj gönderen emeke » Cmt Ara 29, 2012 3:35 pm

Merhaba Arkadaslar ,

Siteye yeni uye oldum. Fayfali bilgiler icin moderator arkadaslara ve bilgi paylasiminda bulunan herkese ozellikle tesekkur ediyorum.
Forumu bir suredir okuyorum ama ya gozden kacirdim ya goremedim.
Ben 2 Yillik Halkla Iliskiler ve Reklamcilik mezunuyum, Acikogretimden de 4 yillik isletmeye tamamladim. Almanya\'daki unilere lisans icin basvururken , uni-asist\'e ve uni-asist\'e uye olmayan uni.lere basvururken gerekli belgeler asagi yukari neler acaba ?
Simdiye kadar 2 okulun da diplomasini ve transkriptlerini ve A1 seviyesi Almanca dil sertifikasinin noter tasdigini ve apostillesini yaptirdim. Benim basvurularimda osym belgesini vermem gerekiyor mu ? Oss\'ye 2006da girdim cunku. Bunun disinda gerekli olan diger belgeler nelerdir acaba ?

Yardimlariniz ve yorumlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ara 29, 2012 6:26 pm

Lise diploman ve Osym kazandi belgen de gerekli.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cmt Ara 29, 2012 6:58 pm

osym kazandi belgesi 2 sene gecerli gibi bisey duymustum ama o konu hakkinda bi bilgin var mi eren ? tabi bunlarin tercumesi ve noter tasd,k+apostillesi , dogru mudur

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ara 29, 2012 7:33 pm

Ben de 10 sene gecerli diye biliyorum.Diplomayi okuldan aslinin aynidir diye onaylatabilirsin. Apostil hakkinda bilgim yok maalesef.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cmt Ara 29, 2012 7:49 pm

Diplomayi okuldan aslinin aynidir diye onaylatabilirsem notere gerek yok bi kaymakamliktan aposttile ettirmek kaliyo o zaman. Tesekkurler eren_f2007. Uni diplomalari + transkriptleri + Almanca Sertifikasi ve Osym belgesi haricinde baska bir belge var mi acaba ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ara 30, 2012 1:23 am

osym yerlestirme belgesine gerek yok ama istersen verebilirsin. sirasiyla diplomalari vermen yeter. en yuksek diplomana gore degerlendirme yapilir. lisans diploman var bu almanyada bolumlere direk giris hakki veriyo sana. NC(numerus claus) sistemi olan bolumlere basvururken not ortalamasinin da denklik sirasinda hesaplanmasini istiyolar. bunun icin diploma eki ya da transkript vermen gerek. bu konuya dikkat et.

uniassist, konsolosluk, bayern denklik kurumu ingilizce belge icin tercume talep etmiyo

emeke

Mesaj gönderen emeke » Çrş Oca 02, 2013 9:53 pm

osym belgesini de uni-asistin sitesinde yazdigi icin tercume+noter+apostille yaptirdim yinede. peki bu direk gecis icin ; mezun oldugum bolume gore mi tercihler yapabiliyorum yoksa alakasiz bi tercih de yapabilir miyim ? ornek: isletme bitirdim ama mimarlik okuyabiliyor muyum? on lisans ve lisans programlarimin da diploma ve transkriptleri hazir. Tesekkurler welly275

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 03, 2013 5:29 am

[quote]emeke tarafindan yazilan metin:

osym belgesini de uni-asistin sitesinde yazdigi icin tercume+noter+apostille yaptirdim yinede. peki bu direk gecis icin ; mezun oldugum bolume gore mi tercihler yapabiliyorum yoksa alakasiz bi tercih de yapabilir miyim ? ornek: isletme bitirdim ama mimarlik okuyabiliyor muyum? on lisans ve lisans programlarimin da diploma ve transkriptleri hazir. Tesekkurler welly275[/quote]

uni-assist de anabin.de\'yi baz alarak yapiyo denklikleri ki bu zaten resmi bi siteydi hatirladigim kadariyla. orada turkiyede elde edilen lisans diplomalari icin almanyada "direkter Zugang(fur alle Faecher) zu allen Hochschulen" diye bi denklik sonucu var. bu demek oluyo ki yuksekogrenimdeki tum bolumlere direk giris hakkin var. ben de lisans bitirdim ve bayern denklik kurumu bana bu denkligi verdi. benim anladigim istedigin bolumu tercih edebiliyosun

gonder hepsini ne var yoksa diploma, oss yerlestirmes, ne isterlerse sonra sikinti cikmasin :)

emeke

Mesaj gönderen emeke » Cum Oca 04, 2013 2:56 pm

elimde ne var ne yok hepsini gondericem zaten baya bi belge oldu :) tercume+noter paralari masallah asgari ucreti gecti :)
ben de duymustum o siteyi,yine biraz arastiracagim. Hos isletme+halkla iliskiler ve reklamcilik bitirip gidip tip okuyacak halim yok ama en azindan oyle bi olanigimin olmasi yine de guzel :)