Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg essen kabul mektubu suresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cum Ara 14, 2012 6:20 pm

arkadaslar ben duisburg essen uniye basvurumu 4 gun once yaptim. kargo araciligi ile, belgeler 4 gun once ellerine ulasmis tahmini ne kadar surede olumlu veya olumsuz bir haber alabilirim? bana mail falanda gelmedi belgeriniz elimize ulasti diye. bazi arkadaslara mail gelmis. bu konu hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslarin bilgilerini paylasmalarini rica ediyorum.
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cum Ara 14, 2012 9:29 pm

[quote]emreygt tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben duisburg essen uniye basvurumu 4 gun once yaptim. kargo araciligi ile, belgeler 4 gun once ellerine ulasmis tahmini ne kadar surede olumlu veya olumsuz bir haber alabilirim? bana mail falanda gelmedi belgeriniz elimize ulasti diye. bazi arkadaslara mail gelmis. bu konu hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslarin bilgilerini paylasmalarini rica ediyorum.[/quote]

Merhaba Ellerine ulastigina dair mail atiyorlar sonuc belli olundugundada yaziyorlar mail olarak ayrica https://applyonline.uni-due.de/ buradanda takip edebiliyorsun sonucta basvurunu online olarak yaptigin icin buradan takip edebilirsin yaklasik 6 7 hafta sonrasina belli oluyor ayrica duisburgda iki adres var eger diger kampuse yolladiysan belgelerini o belgeler ellerine 2 haftada ancak ulasiyor yani bir kampusten digerine 2 haftada gidiyor belgeler. 6 7 hafta icinde cevap veriyorlar . Ilk once red gelirse belgelerini geri isteme onlarda kalsin yedeklerden kabul alirsin benim bu sekilde olmustu. Fakat ben dil kursuna gidiyordum boyle bir ayricalik vardi .
Hayirlisi artik ...

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 12:08 am

sagolasin kardes yanliz ben bu adrese gonderdim belgeri cunku basvurdugum bolum essende benim bide kardes ben online basvuru yapmadim okula durumum hakkinda mail atmistim onlarda bana basvuru formu sprachekurs listesini falan yolladilar bende belgeleri hazirladim su adrese yolladim Universitaet Duisburg-Essen
Campus Essen
Akademisches Auslandsamt
Universitaetsstr. 2
45117 Essen ups ile gonderdim ve ayin 11inde bu adrese teslim edilmis ama bana mail falan gelmedi sorun olurmu sence online basvuru yapmadim sadece istenilen belgeri postaladim?
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 2:13 am

[quote]emreygt tarafindan yazilan metin:

sagolasin kardes yanliz ben bu adrese gonderdim belgeri cunku basvurdugum bolum essende benim bide kardes ben online basvuru yapmadim okula durumum hakkinda mail atmistim onlarda bana basvuru formu sprachekurs listesini falan yolladilar bende belgeleri hazirladim su adrese yolladim Universitaet Duisburg-Essen
Campus Essen
Akademisches Auslandsamt
Universitaetsstr. 2
45117 Essen ups ile gonderdim ve ayin 11inde bu adrese teslim edilmis ama bana mail falan gelmedi sorun olurmu sence online basvuru yapmadim sadece istenilen belgeri postaladim?[/quote]w

online basvuru yapmadim diyorsunda . Universitenin senden isteidigi basvuru belgelerini doldurdunmu yani ben su kriterlere sahibim ve sizin okulnuzda falanca bolumden master yapmayi yada universite okumak istiyorum diyerekten basvuru belgesi doldurdunmu arkadasim ?

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 2:22 am

aynen benim doldurdugum uni basvuru formu apostil trankriptim almanca tercumeli a1 a2 dil belgelerim goetheden 1 adet fotom ve almanca tekrar mektup yazdim sartli kabul almak istedigimi soyledim dhs ve test daf sinavlari icin kursta istedim
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 2:38 am

Emre dedigim gibi su anda avantajlisin goetheden dil belgenin olmasi ve mektup olayi cok ilginc dostum dusun once red eiyorlar kredi yetersizliginden dolyi ama sonra neyin nesiyse kabul ediyorlar. Gerci amac yatirim para kazanmak :D

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 2:51 am

aynen haci dedigin cok dogru bende bunu cozdum bak isin asli soyle ben bunlara mail attim durumu izah ettim basta sordum dedimki benim seviyem bu mezuniyetimi soyledim trde uni mezunu oldugumu ve bu duzeyde almanca bilgimle universtelerinde international student olma sansim olup olmadigini sordum adamlar bana mail attilar ertesi gun basvuru formu almanca kurslar ve yurtlari mailin icinde bende formun renkli ciktisini aldim doldurdum istedikleri belgelere baktim hazirladim ups le gonderdim ayin 12 sinde teslim edilmis kargo ama bana mail falan gelmedi belgeleriniz geldi elimize ulasti diye simdi bende bir 2 okula daha basvuru yapmayi dusunuyorum garanti olsun diye ama onceligim essende okumak yani haci tuhaf isliyor sistem cozemedim ben herkes farkli seyler yaziyor yani farkli uygulamalar var simdi benim elime sen 8 veya 6 haftada sonuc ulasir diyosun boyle bir basvuru tarzi ile?
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 2:59 am

Somasomester 2013 nisan donemine basvurduysan emin ol admalar daha erken cevap vermeye calisirlar eger bolumunde yigilma yani cok talep yok ise daha erkenden cevap gelir rahata ol.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 3:06 am

aynen haci 2013 nisan yaz donemi icin basvuru yaptim hatta 2 bolum altarnatif 2 bolum yazdim garanti olsun diye de iggce tribe girdim simdi beklemekte bi tuhaf kabul alcaz mi alamicaz mi 15 ocak son basvuru tarihi genellikle bu tip okullar icin sonra kabulu alsak bunun daha vizesi var sikintili isler
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 3:14 am

Sen basvuru 15 ocak son dedin bak bana gelen kabulde son basvuru tarihi yazmiyor acaba kabul aldiktan sonra okula en sn ne zamana kadar kayit kapabiliyoruz nisan 15 olmasi lazim

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 3:21 am

aynen haci nisan 15e kadar almanya\'ya adim atman gerek sen aldin dimi kabulunu senin bence acilen vize islemlerine baslaman gerek iste bloke hesap acma passportun yoksa alma veya eskiyse yenileme veya aklinda bulunsun vize reddin varsa baska bi ulkeden 0 passport al oyle basvuru yap piskopat bunlar takiyo alman disiplini arti bide yigilmalar varmis vize randevularinda bence erkenden al nisan 15 son ben simdiden basladim hazirliklara tek eksigim kabul mektubu ama bide soyle bisey var sen dil okuluna gidicen orda bende dil okuluna gidicem biz zaten sartli kabul aliyoruz yani dhs ve test dafi gecmedne okula kayit zaten yaptiramiyoruz benim okudugum ve anladigim ole bisey ama dil okuluna kesin kayit yaptirman gerek 15 nisana kadar en temizi nisanda almanyada ol veya mart ortalarinda oraya gidince bi sekilde cozersin ayni sey benimde basimda su kabul gelsin bende mart ortasi sonu gibi adim atmayi planliyorum
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 3:35 am

Bende birde paderborndan kabul var. Fakat ben duisburgda okumak istiyorum . Bloke hesap acamadim daha nasil acildiginida bilmiyorum. iki akrabam garantor icin gitti yetersiz geldi maaslari. O nedenle bloke hesap acmam gerekli. Dil kursuna kayit yapmam lazim . Ayrica bende yesil pasaport var 3 defa almanyaya gittim ve 2 ay 1 ay ve 3 ay kaldim her gidisimde . Fakat simdi yesil pasaportum 10 ekim 2013 e kadar zamani var en az 1 yillik pasaport istiyorlar yenilemem lazim, ayrica arkadasim daha kabul belgelerini yollamadi bende durum bu sekilde :D

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 3:48 am

sen kafadan koparmissin haci :) yesil diyosun sinirsiz gecis vay beee arti paderborn kabulu sende sorun yok haci bloke hesap acmana bile gerek yok orda acarsin ama su var essende ziraat bankasi var ordan halledebilirsin gidince valla iyiymis
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 3:54 am

Nasil bloke acmama gerek yok . Vize almadan nereye gidiyorum yesil pasaport 90 gunluk hakkim var. Ogrenci vizesi almam gerekiyor.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 4:00 am

orda basvurunu yap orda rahat alirsin kayitini falan yaptirdiktan sonra dil okuluna. hic burayla ugrasma yesilim var diyosun 90 gun hakkin var senede. adimini atar atmaz almayaya dil okulu isini falan coz kalcak yerini falan ayarla bloke hesabini ac ordan ogrenci vizesine basvur dil okuluna kaydini yaptirirsan ogrenci vizesini rahat alirsin almanyada arti okul kabullerinde var burayla hic ugrasma derim ben sana sendeki imkan bende olcak sen 18 yasindan kucukmusunde yesilin var
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 4:06 am

Oradan basvursam oluyormu peki? yas 24 yeni yasa ogrencilere 25 yasina kadar. Pederden kaynakli :D

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 4:11 am

Dostum ben Agustosta gittim almanyaya 3 ay oradaydim gecen ayin 17si dondum okul master basvurularimi orada yaptim ayrica 5 hafta 100saatlik bir dil kursunada gittim. 3 okul red etti. umidimi kestim ve 90 gunum doldu geri geldim 17sinde sonra derken 5 gun sonra paderborndan cevap geldi kabul edildim diye ve sonrada bu ayin 3 unde duisburgdan kabul geldi. Ben oradayken yabancilar polisine gittim ve adamlar vize olayini kesinlikle turkiyede yapiliyor buradan bu sekilde olamaz dediler bana ...

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 4:13 am

vay anasini ben 1 seneyle kacirmisim benimde anne babada varda ben 18 biliyodum ordan basvuru oluyo tabi senin icin daha rahat olur hem birebir cozersin islerini kafanda soru isaretleri olmaz ev bile kiralarsin 200 250 ye. dil okuluna yazilirsin bloke hesap acarsin essende ondan sonra ordan vizeye basvurursun cikisina 1 1bucuk ay kala bence 2 ay kala basvurunu yap ne olur ne olmaz ha 1 aya kalmadanda vizen cikabilir bir bucuk ayida bulabilir belli olmaz ama kesin cikar sen genede garanti olsun diye cikisina 2 ay kala vizeye git almanyada hem orasi daha rahat bide sen somut adimlar atmis olacaksin yani yesili var zaten diyecekler niyeti sadece buraya gelmek burda kalmak olsa adamin adim atma hakki var evet o adimini atiyo ve burda universiteye kaydini yaptiriyo kabul belgesini almis dil okuluna kaydini yapmis konakliyacagi yeride ayarlamis e 8000 oyrosuda bankada bloke almana sadece student vsa cakmak kaliyo mantikli dusun
.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cmt Ara 15, 2012 4:16 am

hiim 90 i doldurmussun send eburdan basvuru yapicaksin genede senin adina sorun cikmaz 3 kez giris cikisin var ve yeni tarihli en sonuncusu sen fazla kafanda buyutme haci simdiden bavulunu hazirlamaya basla bide senin almanca seviyen nedir? yani sertifikalarin falan var mi?
.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Ara 15, 2012 4:20 am

90i doldurmam sorun degil tekrar gidebilirim cikis yaptim sonucta.

Benim A1/1 i var sertifika olarak 100saatlik bir kurs belgem var .