Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ev sorunu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ysFF
İletişim:

Ev sorunu

Mesaj gönderen ysFF » Cum Mar 18, 2016 5:41 pm

Arkadaslar geldigimde suanki oldugum eve adres kaydi yaptirdim 1 ay sonra oturum randevum var ama suanda kira sozlesmesi enistemin uzerinde garantorumde o ev sahibi mektup gondermis enisteme benim 1 nisana kadar evi terk etmemi istemis napicam? Bu udurumda napilabilir ev kucukte degil cok rahat kaliyorum ama ev sahibi boyle bir... yapiyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Ev sorunu

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 18, 2016 7:01 pm

kira sozlesmen sinirli mi? sinirsizsa evden cikarma sebebine bak eger havadan sudan bi sebep sunmussa ve sozlesmede yeri yoksa istedigi kadar gondersin bisey olmaz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ev sorunu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 7:05 pm

Kesinlikle welly\'nin dedigi gibi.
Gecerli bir sebebi yoksa istedigi kadar mektup gondersin.

Ancak sozlesme enistenin uzerine dedin. Yani daireyi enisten tuttu ise ve ev sahibinin senden haberi yoksa, sonradan haberi olduysa is degisebilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
welly275

Ev sorunu

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 18, 2016 7:09 pm

Staatsmann in dedigi durum soz konusu olursa sozlesmeni kontrol et untermiete durumunu yasakliyo mu diye. yasaklamiyosa untermiete sozlesmesi imzalayin aranizda. bununla ilgili ev sahibine haber etme durumu var mi bilmiyorum tabi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ev sorunu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2016 7:22 pm

Untervermietung - Ohne Erlaubnis untervermieten ?

http://www.immobilienscout24.de/umzug/r ... etung.html

ysFF
İletişim:

Ev sorunu

Mesaj gönderen ysFF » Cum Mar 18, 2016 9:10 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

kira sozlesmen sinirli mi? sinirsizsa evden cikarma sebebine bak eger havadan sudan bi sebep sunmussa ve sozlesmede yeri yoksa istedigi kadar gondersin bisey olmaz.[/quote]
[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Kesinlikle welly\'nin dedigi gibi.
Gecerli bir sebebi yoksa istedigi kadar mektup gondersin.

Ancak sozlesme enistenin uzerine dedin. Yani daireyi enisten tuttu ise ve ev sahibinin senden haberi yoksa, sonradan haberi olduysa is degisebilir.[/quote]

Sanirim sozlesme suresinin sonu yok. Sizde bir inceler misiniz benim yerime? Untermiete durumunu anlayamadim. Devamida var ama 2-3 sayfa gonderiyorum suanda.

2011 yilinda enistem bekarken kiralamamis daha sonra ablamla evlendi ve suanda 1 yasinda cocuklari var. Adam demiski mektupta enisiniz ve cocugunuzda geldi bisey demedim. Ama esinizin kardesi 1 nisana kadar evi terk etsin yazmis. Ben bu adrese anmeldung yaptirdim 13 nisanda oturum randevum var. Biz adamla birsey konusmadik direk kagidi gonderdik birde zilin ustune ismimi yazmistim onemli bir evrak bekledigim icin. Adam onlaradkil olmus sanirim. Ama sozlesme suresinin sonu yok sanim suresiz:

http://imgur.com/wjkGCQC
http://imgur.com/Fn5LUXK
http://imgur.com/5EMnb8s

pardon

Ev sorunu

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 18, 2016 10:25 pm

Anladigim kadariyla enistenlerin kaldigi eve bir de sen tasindin, dogru mu? Oyleyse ve senden kira almiyorsa ne sakincasi var anlamadim. Evi baskasina kiralamayi yasaklamis kontratta. Ancak ev sahibi izin verirse olur diyor. Senden kira aliyorsa veya evi sana kiraladiysa sorun olabilir. Konsoloslukta hukuki danismanlik var, gidip orasiyla konus ilk is olarak.

ysFF
İletişim:

Ev sorunu

Mesaj gönderen ysFF » Cum Mar 18, 2016 11:03 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Anladigim kadariyla enistenlerin kaldigi eve bir de sen tasindin, dogru mu? Oyleyse ve senden kira almiyorsa ne sakincasi var anlamadim. Evi baskasina kiralamayi yasaklamis kontratta. Ancak ev sahibi izin verirse olur diyor. Senden kira aliyorsa veya evi sana kiraladiysa sorun olabilir. Konsoloslukta hukuki danismanlik var, gidip orasiyla konus ilk is olarak.[/quote]

2011den beridir enistem oturuyor evde ablamla evlendiler ver 3 senedirde beraber yasiyorlar bu evde. Simdide ben geldim ama adam evi terk etsin diyor birde ustune 1 nisana kadar ciksin diyor. Garantorum enistem ikametgah kaydim bu evde. Napicagimi sasirdim. Konsolosluk cumartesi acik mi burada?

pardon

Ev sorunu

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 18, 2016 11:22 pm

Konstratta §7 madde 3\'e bakarsan orada;

Untervermietung, Tausch oder anderweitige Gebrauchsuberlassung der gesamten Mietraeume oder eines Teils davon sind ohne vorherige Zustimmung des Vermieters untersagt.

Bu maddeye gore senin evde kalman icin ev sahibi onay vermeli. Tabi aile bireyleri icin ne kadar gecerli bu bilemem. En iyisi kontrati al ve pazartesi konsolosluga git. Orada hukuki danismanlik yoksa da bir avukata danis yine.

technonur

Ev sorunu

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 18, 2016 11:29 pm

paragraf 7 madde 3 de baskasina kiralamak baska amaclar icin kullanmak vs yasaktir demis birde uzun sureli kalma, adres aldirma durumlarinda mutlaka ev sahibini bilgilendirmek gerekiyor aksi durumda bu sekilde uyuzluk cikarabiliyorlar. uyuzluk cikarmalarinin sebebide nebenkosten olaylarindan falan dolayi yani onu bahane ediyorlar. cikmazsan yapabilecegi tek sey senin adres kaydini sildirebilir ev sahibi olarak bu yetkisi var ama cikarma vs hicbirsey yapamaz...

ysFF
İletişim:

Ev sorunu

Mesaj gönderen ysFF » Cmt Mar 19, 2016 12:33 am

Cok sagolun. Ptesi konsolosluga gidicem umarim bir care olur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ev sorunu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 19, 2016 4:45 am

Uzlasi yolunu secin her zaman.
Sozlesmede ozellikle belirtilmisse bu husus, hukuken yapilacak cok sey yok diye dusunuyorum.
Zile adini yazmanda bu yuzden sorun teskil ediyor.
Olurda senden dolayi bir problem cikarsa, ev sahibi de isin icinde olabilir.

Bir cok ev sahibi pipiriklidir bu konuda, keza Almanlar da daha ust boyutlarda bu.

Konsolosluga danisinca bizi de bilgilendirirsen seviniriz.