Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kimya muhendisligi master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
htcee

Mesaj gönderen htcee » Pzr Kas 25, 2012 10:26 pm

Merhaba arkadaslar.

Ben Turkiyede universiteyi bitirdim. Bir yil calistiktan sonra Almanyaya master icin geldim.Vize ve Dsh sinavi icinde Bayernde ozel bir dil okuluna kaydimi yaptirdim.9aydir kursa devam ediyorum.Suan seviyem B2.Subatda dsh sinavina giricem, ve yaz donemindede mastera baslamak istiyorum(Subat ayinda).Eger DSH sinavindan 2 alamazsam , yinede kaydimi yaptirabilecegimi duydum.Sanirim bu kosul her universite icin degisiyordur ama sinavi gecebilmem icin 6 ay daha sure tanidiklari ve bu surecte Mastera baslayabilecegim dogru mu? Birde Gorlitz universitesiyle ilgili bilgisi olan var mi?

Tesekkurler simdiden, herkese basarilar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 25, 2012 10:29 pm

Bir cok universitede boyle bir durum var ama bolum hocalariyla gorusmeniz gerekiyor ilk olarak(international office de basvuru yapmadan once). Gorlitz uni hakkinda bilgim var.

htcee

Mesaj gönderen htcee » Prş Ara 06, 2012 1:29 am

Gorlitze yazmistim. Cevap geldi ,sadece wintersemesterda baslamak mumkunmus. o yuzden eledim. dsh siz kayit yapan universitelerden bildiginiz varsa yazabilirmisiniz? Ve Dsh sinavina hangi universitede girmek en mantiklisi, yani en kolay hangisi :)