Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sizce hangisini yapmaliyim ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
diego

Mesaj gönderen diego » Çrş Ara 05, 2012 2:05 pm

arkadaslar merhaba. nasipse 2013 un baslarinda evlenerek almanyaya gidecegim. lisans mezunuyum maliye bolumu. sizce oraya gittigimde ne yapsam daha iyi olur? maliye mezunu oldugum icin mba oncesi baya bi ders almam gerekecek sanirim. veya tekrar lisans a mi baslamaliyim? yoksa kendi isimi mi kurmaliyim microsoft sistemleri ve network konusunda kendime oldukca guveniyorum. nacizane fikirlerinizi yazarsaniz sevinirim tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2012 4:31 pm

Merhaba diego oncelikle hayirli olmasini dilerim evliliginin.

Hayatini ,kaderini ve gelecegini bizim ellerimize mi teslim ediyorsun ? :)
Aslina bakilirsa okumak isteyen sormaz son soruyu veya dusunmez boyle bir sikki.
Lisans mezunusun evet ama Almanya\'da diploman taninacak mi diye dusunmek ve arastirmak gerekli.

Bana kalirsa oku , derslerini saydir tekrar bachelor yap veya yuksek lisans.
Ayni zamanda kendi isini kurmak icin arastirmalara basla ,plan yap ve yatirimini hazirla.
Ileride Almanya\'da yasamayi planliyorsan o dili cok iyi ogrenmek gerekli ki uyumun kolay olsun.

Baska verebilecegim tavsiye yok gibi sanirim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

diego

Mesaj gönderen diego » Çrş Ara 05, 2012 6:05 pm

tesekkurler, sonucta orda bulunmus ve "keske soyle yapsaydim" diyen arkadaslar olabilir. baskalarinin tecrubelerinden yararlanmakta fayda var diye dusunuyorum. anadolu universitesi (orgun) mezunuyum okul bologna surecine dahil diye biliyorm. hatta mumkunse ordaki arkadaslarla hep beraber is yapalim gonul bunu ister,, sermayesi olan milletlerin guclu oldugu iyi lobi yaptigi bi dunyadayiz

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Ara 05, 2012 8:09 pm

Diego kardesim merhaba,
Ocak 2013 te almanyaya yerleseli tam 1 sene olacak,2 ay VHS devletin dil kursuna gittim memnun kalmadim,7 aydir calisiyorum.sana tavsiyelerimi iyi anlamani ve uygulamani tavsiye ederim.

1-aile hayatinda mutlu ve huzurlu olmalisin..eger olmazsa digil univ okumak gazateden haber bile okuyamazsin..cok arkadasim var pisman olan.

2-evli olacagindan dolayi belli giderlerin olacak,ya para kazanacaksin ya esinin imkanlarini kullanacaksin.ikinci secenegi cok tavsiye etmem cunku eslerin %70 i bu yuzden problem yasiyor.bizim turk erkekleri pek gelemiyor boyle seylere.

3-devletin VHS kurslari var bu kurslarda bisey ogrenemezsin,universitelerin kursuna veya ozel kursalara gitmeni tavsiye ederim.senin oturumun olacagi icin Ozel kurs ucretlerinin buyuk kismini devlet oduyor.(bu konulari arastir)

4-almancayi ogrenmeden,en az 2 sene yasamadan Is kurma hayallerini kurma,suanda bu senin icin Magazin,bunu uzatmaya bile gerek yok.

5-MBA almanyada parali,eger cok paran varsa yap.

Sonuc:gelir gelmez hemen Ozel Kurs bul C1 seviyesine kadar alamancayi ogren ayni zamandada Teil zeit Is bulup calisman..ardindan yuksek lisans tavsiye ederim,zaman onemli,lisans icin daha uzun bir zaman harcama.

Basarilar

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ara 06, 2012 5:49 pm

Burasi eski Almanya degil...
Bir meslegin olmadan hayata tutunamsin devletin verecegi yardimlar ise sizi gecindirmez tavsiyem Uni okumaniz boylelikle Almanya devleti de okudugnuz icin biraz daha fazla para verebilir size
Derslerinizi okutmnaizi tavsiye de ederim
So geht nicht !