Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ozel dersle Dhs/TestDaf ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cum Kas 30, 2012 6:30 pm

Herkeze merhaba,Is saatlerimden dolayi dil kursuna gidemiyorum,haftada 4 saat,ayda 16 saat Ozel ders ile,(toplam sure 10 ay 160 saat ).testdaf ve Dhs yi alabilece seviyeye gelebilirmiyim.

Suanda A2 duzeyinde almancam var,
Dersi verecek hoca alman ve testdaf/Dhs konusunda tecrubeliymis.
Isyerimde de almanca pratik yapma sansim cok fazla.
Bu sinavlara hazirlanan,kazanan ve kazanamayan arkadaslarin fikrini almak isterim,
Tesekkurler

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Kas 30, 2012 10:28 pm

mehmet a2yi nekadar ogrendigine bagli.. dil ogrenmeye yatkin misin.. bence goethenin belgelerini ala ala seviyeni arttir.. isten ne kadar vakit bulabilirsin o apayri bi mesele..

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cmt Ara 01, 2012 10:48 am

Goethe A2 var.Konusmam cok Praktiken dolayi iyi,ama gramer eksik.unive 2014 un temmuzuna kadar basvurmam lazim.yani 1,5 sene var.
Veya hizli ders alip bu 2013 temmuz 15 e kadar TestDafi almaliyim,bilmiyorum 8 ayda duzenli bir calisma ve Ozel dersle halledebilirmiyim?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Ara 01, 2012 12:22 pm

Benim arkadaslarimdan birisi ozel dersle dsh 2 yada benzeri bir diploma almis ama almancasi tanidigim yabancilar icinde belki de en kotusu. Ne kadar surede aldi bilmiyorum.

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Cmt Ara 01, 2012 12:45 pm

Ben hergun en az 3 saat duzenli radyo dinliyorum(tamamen diyalog,muziksiz),ve pratigide yapiyorum,Ozel ders haricide evde calisip sinavi gecmem lazim,ya bu temmuza veya sonrakine kadar.
TestDaf veya Dhs sinav tarihlerini nereden ogrenebilirim?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ara 02, 2012 2:19 pm

[quote]Mehmetfatih tarafindan yazilan metin:

Ben hergun en az 3 saat duzenli radyo dinliyorum(tamamen diyalog,muziksiz),ve pratigide yapiyorum,Ozel ders haricide evde calisip sinavi gecmem lazim,ya bu temmuza veya sonrakine kadar.
TestDaf veya Dhs sinav tarihlerini nereden ogrenebilirim?[/quote]
Sitede zaman zaman Phsiker yonetimiz yayinliyor bakabilirsin
Bu arad TV izlemeinde tavsiye ederim ama radioda muzik dinleme faydasi olmaz muzkite cokca anlam tasiyor kelimeler
So geht nicht !