Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tanisalim...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
der Nordostwind

tanisalim...

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Eki 26, 2008 4:07 pm

Merhaba ben Ridvan,
TR\'de Isletme 3 ogrencisiyim. Bende Almanyada yuksek ogrenim gormek istiyorum ve su anda Almanca kursuna devam etmekteyim.
Aydin veya zonguldak cevresi var mi forumumuzda ? :))

Bu arada bolbol sorularim olacak...

siteyi hazirlayanlara cok tesekkur ediyorum...

Ridvan

der Nordostwind

tanisalim...

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Eki 26, 2008 4:09 pm

kusura bakmayin yanlis yere yazmisim....
yeniyim :((
ozur dilerim

maniaturk

tanisalim...

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eki 27, 2008 3:46 pm

DOgru yere yazmissin Ridvan onemli degil :)

Neyse oncelikle aramiza hosgeldin. Ben Izmirliyim ama AYdin/Nazilli\'de 1 yildan fazla kaldim :)

der Nordostwind

tanisalim...

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Eki 27, 2008 6:35 pm

valla bende suan nazillide oturuyom. ogrenciyim :(((

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Prş Eki 30, 2008 9:32 pm

merhaba arkadaslar ben gulcan cok yeniyim :) umarim hata yapmiorumdur ... Siteyi yeni kesfettim (yada daha kesfetmeye calisiorum :) )ve sevdim tskediorum... Size sorucak cok seyim var umarim yormam ,umarim zaman ayirabilirsiniz:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 30, 2008 9:44 pm

Hosgeldin Gulcan sorularini dort gozle bekliyoruz bizde soruya aciz bu aralar cunku. =)

Bu arada \'\'Physiker\'\' arkadasimizin actigi \'\'Tanisalim\'\' basligi altinda devam edersek daha iyi olur..Simdiden kirlenmeyi onleyebiliriz..

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Prş Eki 30, 2008 11:43 pm

Ooo sevindim :) nereden baslasam ki ... ben uludag uni. resim ogrt. mezunuyum (2005) okulun ardindan yaklasik iki sene augsburg da kaldim iki ayri dil okulana gittim (1 B,2 A ,2 B,3 A,3 B zertifikalarini elde edicek kadar ) ardindan test daf a girdim cok da ii olmayan puanlar alabildim ( 4, 3,) ve geri dondum simdi yeniden gitmek gibi bi fikir olustu ama once bi okula kayit olmam gibi bi durum soz konusu gidebilmek icin egitime orada devam etmek istiorum ( TR de bitirdigim okul lisans duzeyinde olmasina ragmen onlisans gibi sayilio die biliorum bu yuzden dewam etmek diorum ) simdi ben nasil bi yol izlemeliyim ?? ya kusura bakmayin biraz uzun ,karisik ve sacma olabilir :) (cehaletime verin ) tskederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 31, 2008 12:04 am

yerinde olsam en kolay yol bi dil kursuna kayit yaptiririm..

burda kaldigin surece bi uni den kabul aldin mi peki ?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Eki 31, 2008 12:06 am

sanirim bi hata yapip basvurmadim bile :( bide dil kursuyla artik kabul etmiolar benim icin ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 31, 2008 12:25 am

okumak istedigin bolumlerler hangi uni lerde var, veya basvuru yapmayi dusundugun belli bi uni var mi ?
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Eki 31, 2008 10:34 am

basvurmayi dusundugum belli bi okul yok aslinda ama bayern de olucak sanirim (nurnberg olabilir, eichstadt da var daha once augsburdaydim cevre olarak biliorum orada olabilir ) aslinda bilmiorum o konudada fikrinizi almak istiorum benim bolumumle iliskili ne olabilir yada nasil oluor es mi olmali yakinmi olmali ????

maniaturk

tanisalim...

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Eki 31, 2008 10:52 am

merhaba gulcan bende bayern deyim. eichstadt biliyorsundur bir ara en iyi okul secildi sebebi de ogrenci sayisinin az olmasi ve hocalarla iletisimin yuksek olmasi. sosyal bilimler ve sanat ta cok iyi ve taninmis bir universite. nurnberg te guzeldir. bende munih teyim. burada sanat akademileri falan var ama burasi da cok pahali.. :)

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Eki 31, 2008 1:41 pm

hmm... peki aklima gelen bisi daha var :) bu uni.lere bas vurmak icin sure bi takvim varmi ? varsa cvp vermeleri geri donmeleri zaman aliormu ? bu onkayit gibi mi oluo ? (ben sizin basinizi cok agritiorum kusuruma bakmayin ne olur :( )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 31, 2008 1:46 pm

kis semesteri icin 15 temmuz, yaz semesteri icin 15 ocak..

ayrica bolum konusunda, tr de okudugun bolumun aynisini veya yakin bolumler okuyabilirsin burda..
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Eki 31, 2008 1:57 pm

:) tskederim zamaninizi aliorum ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 31, 2008 2:00 pm

rica ederim,aslinda daha aciklayici anlayabilseydim sorunu :D daha ayrintili bilgiler vermeye calisirdim ama :D:D turkcem biraz zayif bu aralar :D
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Eki 31, 2008 2:04 pm

anliorum ... eminim oledir :)ama sorun bende cok karisigim ben en basta tutarsiz hareket ettigim icin simdi cok karistim toparlamaya calisiorum karar vermeye calisiorum sizede oyuzden dogru soramior anlatamior olabilirim:(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 31, 2008 10:40 pm

[quote]gulcantumen yazdi:
anliorum ... eminim oledir :)ama sorun bende cok karisigim ben en basta tutarsiz hareket ettigim icin simdi cok karistim toparlamaya calisiorum karar vermeye calisiorum sizede oyuzden dogru soramior anlatamior olabilirim:([/quote]

meraba, yazdiklarini tam anlayamamistim ama sagolsun kiz arkadasim ( askim :D ) mrs.physiker biraz tercume etti :D

ilk sormak istedigim, senin 4 yillik okudugun okulu kim 2 senelik on lisans olarak tanidi.. sandigim kadariyla, hic bi uni ile de kontaga gecmemissin.. o yuzden tr de verdigin derslerin aynisi burda da varsa, direk masterdan da baslayabilirsin... bi kac ders farkli ise, bachelor dan son semesterdan baslarsin, bachelor tezi yazarsin 1 sene de sonra master la baslarsin.. farkli bolum okumak istiyorsan, resim bolumune hangi bolumler yakin bi bilgim yok ama onlari okumak istersen, bi kac dersi yine saydirabilirsin ve sifirdan baslamazsin ;)
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Kas 01, 2008 11:16 am

:) supersiniz siz ...( mrs.physiker arkadasima tskederim neyseki bayanlar birbirlerinin dilini anlior)
Sanirim benim icin guzel bisiler bunlar ben ilk gittigimde arastirdigim sitelerde hep okulumun onlisans sayilacagi dusuncesine kapildim yabancilar polisinde de bu yonde bilgi vermislerdi ama tabiki kesin ilk agizdan bi bilgi deil... Eger dediginiz gibi olursa cok iyi olucak benim icin \'zaten yeterince zaman kaybettim \':) cok sewdim ben sizi :) gercektennn ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 01, 2008 11:23 am

tesekkurler iltifatlarin icin :D

ders tanitma isini basvuracagin uni de bi birim yapiyor.. basvurmadan once de , bi tanidigin varsa orda, transkriptinin ingilizce ornegini veya almanca tercumesini gotursunler.. veya bolumun egitim danismanligiyla ilgili profesorune de goturebilirler.. bizler oyle yaptik :D yabancilar polisinin ise neyin ne kadar taninacagina dair tek kelime etmeye hakki yok :D onlar sadece standart belgeleri inceleyip istemeye istemeye seve seve oturum uzatacaklar :D
www.deutschstudent.com