Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Duisburg-Essen Basvuru Yardimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Kas 22, 2012 3:45 pm

Arkadaslar Merhaba,

Bu konuyla ilgili aradim fakat bilgi bulamadim forumda, universitenin de sitesinden istenen dokumanlari indirdim fakat ozellikle basvuruda bulunan arkadaslarin yardimlarini ve tavsiyelerini dinlemek isterim.

Bewerberbestaetigung (Sartli Kabul) alimi konusunda kolay oldugu soylenen Duisburg - Essen Universitesi\'ne online olarak basvurdum, gerekli belgeleri de ailem Turkiye\'den bana yollayacak. Eski konularda arastirdigim kadariyla, bu universite Uni-Assist ile kismi olarak calisiyormus galiba fakat ben kendi bolumum icin bunu goremedim basvuru esnasinda, zaten her bolum degilmis anladigim kadariyla. (Makine Muhendisligi icin basvurdum.)

Universitaet Duisburg-Essen\'e basvuran, kabul alan arkadaslar ne kadar zamanda kabulu aldilar ve hangi dokumanlari gonderdiler, eger paylasmak isteyen olursa cok sevinirim. Sunu da belirtiyim, armut pis agzima dus gibi bir dusuncede degilim, ben cok fazla arastirma yapan birisiyim, sadece deneyimlerini paylasmak isteyen arkadaslarin fikirlerini beyan etmelerini rica ediyorum.

Mit freundlichen Grußen aus Aachen

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Prş Kas 22, 2012 5:20 pm

merhaba oncelikle
ben yaklasik bir,birbucuk ay once duisburg universitesine basvurdum.4/6 hafta gibi bir surede cevap vereceklerini soylediler fakat 9 gun sonra cevap geldi.Diger universitelere gore cabuk cevap veren bir universite sanirim.
(bende makine muhendisligine basvurdum)

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Kas 22, 2012 6:09 pm

[quote]nofear_016 tarafindan yazilan metin:

merhaba oncelikle
ben yaklasik bir,birbucuk ay once duisburg universitesine basvurdum.4/6 hafta gibi bir surede cevap vereceklerini soylediler fakat 9 gun sonra cevap geldi.Diger universitelere gore cabuk cevap veren bir universite sanirim.
(bende makine muhendisligine basvurdum)[/quote]

siz ne mezunusnz ?

Atakanbyc

Mesaj gönderen Atakanbyc » Prş Kas 22, 2012 6:13 pm

bende ayni okula basvuru icin hazirlaniyorum.. makina muhendisligi

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Prş Kas 22, 2012 9:03 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]nofear_016 tarafindan yazilan metin:

merhaba oncelikle
(bende makine muhendisligine basvurdum)[/quote]

siz ne mezunusnz ?[/quote]

Meslek Yuksek Okulu mezunuyum...

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Kas 22, 2012 9:25 pm

peki ortalaman nedir?

simdi ordamsin ?

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Prş Kas 22, 2012 11:42 pm

Merhaba ben de Duisburg-Essen makine muhendisliginden kabul aldim. 5.haftada cevap geldi. Almanca makine muhendisligi disinda ISE yani ingilizce makine muhendisligi de var. Sartlari saglarsaniz direk kabul veriyorlar.

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Kas 23, 2012 12:11 am

[quote]selda17 tarafindan yazilan metin:

Merhaba ben de Duisburg-Essen makine muhendisliginden kabul aldim. 5.haftada cevap geldi. Almanca makine muhendisligi disinda ISE yani ingilizce makine muhendisligi de var. Sartlari saglarsaniz direk kabul veriyorlar.[/quote]

mesela siz hangi sartlari sagladiginiz ? aciklarmisnz?

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Cum Kas 23, 2012 12:22 am

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]selda17 tarafindan yazilan metin:

Merhaba ben de Duisburg-Essen makine muhendisliginden kabul aldim. 5.haftada cevap geldi. Almanca makine muhendisligi disinda ISE yani ingilizce makine muhendisligi de var. Sartlari saglarsaniz direk kabul veriyorlar.[/quote]

mesela siz hangi sartlari sagladiginiz ? aciklarmisnz?[/quote]

Benim lise diploma notum 89du. TOEFL im vardi ve almanca a1 sertifikam vardi. Kimya muhendisligindeyim ve 2.44 ortalamam vardi. Yalniz ben ISE ye basvurdum.

AZY-TR

Mesaj gönderen AZY-TR » Cum Kas 23, 2012 9:09 am

merhaba arkadaslar stuttgart tubingen\'de uluslararasi ticaret bolumu varmidir ?

hangi universitelerde uluslararasi ticaret bolumu var ? bilen varsa cevaplarini yazarsa sevinirim .:o

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Kas 23, 2012 3:22 pm

[quote]AZY-TR tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar stuttgart tubingen\'de uluslararasi ticaret bolumu varmidir ?

hangi universitelerde uluslararasi ticaret bolumu var ? bilen varsa cevaplarini yazarsa sevinirim .:o[/quote]

her yere ayni sorunu sorupta cevab alicagini zanetmiyorum buraya gelen ogrencilere ilk tavsyiem cok kolay olan googleye stuttgart tubingen yazip sonrada ingizlicen az cok vardir oradanda bolumlere bakmani tavsiye ederim oda olmuyorsa sayfayi komple googleden turkceye cevir..
So geht nicht !

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Kas 27, 2012 11:45 am

Arkadaslar, acaba hangi belgeleri gonderdiginizi soyleyebilir misiniz? Ben sunlari hazirladim;

- Lise Diplomasi (Mezuniyet Belgesi)
- OSS Sinav Sonuc Belgesi
- OSYS Yerlesti Belgesi
- Pasaport fotokopisi

Bunlar noter onayli ve tercumeleri yapilmis olarak Turkiye\'den geldi bana. Ayriyeten ben de,

- Lebenslauf (CV)
- Online Bewerbung (Online Basvuru) yapip, imzalayip hazirladim.
- Universiteden Transkript
- 1 tane de fotograf

Aachen\'da bulunan Sprachenakademie adli dil kursuyla yaklasik 1.5-2 ay once gorusmustum, o zamanlar test yaptilar, B1 seviyesindeydim, simdi biraz daha ilerlemisimdir, Almancami kanitlayip yollarsam daha mi hizlanir surec acaba?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Kas 27, 2012 2:23 pm

Bence kesin dil seviyeni gosteren bir belge de yolla.Universiteden mezun olmadin galiba, eksik bir belge goremedim ben.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Kas 28, 2012 1:08 pm

Tesekkurler Eren. Burdaki Sprachenakademi ile konustum, en erken dil testi sinavi subatta varmis, baska sekilde bunu kanitlamanin yollarini arayacagim artik. Olmadi Koln, Dusseldorf, Monchengladbach veya baska bir sehirde.

Bir de bu belgelerin orjinallerini mi gondermek gerekli? Renkli fotokopiyle kusursuz aynisini yaptirttim, bu konuda bilgisi olan var mi? Biliyorsunuz, noterden bir belge onaylatmak dunyanin parasi. RWTH Aachen belgelerin orjinallerini istemiyor mesela.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Çrş Kas 28, 2012 11:51 pm

ozel dil kurslarin cogunda yaparsin fakat pahali olur minimum 2 haftada sinav yapabilirler. yada bolgelerdeki kurs bitim tarihlerine bak onlarin bitirme sinavina girersin gene pahali olur fakat sertifikayi hizli alirsin.

adres vermiyecegim fakat direkt gidip 1 hafta icinde randevu verip sinava yapabilecegin yerler var.
genelde sertifaka icin dsh sinaavi kadar para odersin

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Kas 29, 2012 1:23 pm

[quote]ideen12 tarafindan yazilan metin:

ozel dil kurslarin cogunda yaparsin fakat pahali olur minimum 2 haftada sinav yapabilirler. yada bolgelerdeki kurs bitim tarihlerine bak onlarin bitirme sinavina girersin gene pahali olur fakat sertifikayi hizli alirsin.

adres vermiyecegim fakat direkt gidip 1 hafta icinde randevu verip sinava yapabilecegin yerler var.
genelde sertifaka icin dsh sinaavi kadar para odersin[/quote]

Tesekkurler ideen12. Cevre illerden bir sekilde dedigin gibi ozel kurslar araciligi ile bu belgeyi halletmem gerekli, onerilerin icin sagol. Bir de Volkshochschule ile gorusecegim.

mementomori

Mesaj gönderen mementomori » Cmt Ara 01, 2012 12:07 pm

oncelikle ben aof son sinif uluslararasi iliskiler oorencisiyim
Duisburg-Essen unv. aof mezunlarini kabu ediyormu daha dogrusu acik-orgun ayrimi yapiyor mu?