Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 07, 2012 4:47 pm

Akraban var mi diye soracaktir.Gercekleri soylemek her zaman daha iyi.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 07, 2012 6:05 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Akraban var mi diye soracaktir.Gercekleri soylemek her zaman daha iyi.[/quote]

Senin vizen ne oldu eren ? Son gelismelr hakkinda bilgi veriirmisn
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 07, 2012 6:25 pm

Yabacilar polisiyle maillesiyoruz murat bekliyoruz yani her zaman ki gibi;)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 07, 2012 6:27 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Yabacilar polisiyle maillesiyoruz murat bekliyoruz yani her zaman ki gibi;)[/quote]

Herseyin hayirlisi o kadar sitedesin o kadar yardim ediyorsun uyelere umarim seninde yuzun guler
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 07, 2012 8:57 pm

Tesekkurler murat hayirlisi.

marcianorossi

Mesaj gönderen marcianorossi » Prş Kas 08, 2012 10:25 pm

Arkadaslar yarin sabah 8 de izmirde randevum var dil kursu ve yuksek lisans icin. Sans dileyin bana :) yazarim olup biteni

esinties

Mesaj gönderen esinties » Prş Kas 08, 2012 11:27 pm

dil kursu vizesi basvurum sonuclandi.bugun d tipi vizem bana ulasti.cok mutluyum.burda yardim eden arkadaslara tesekkurler. dil kursu vizesine basvuracak arkadaslar icin neler yaptigimdan bahsedeyim.oncelikle dil kursuna kaydoldum(4 aylik) ,a2 baslangicinda seviyem oldugunu gosterdim tomer sinavina girdim,dondugumde meslegimle alakali bi firmada calisacagima dair firmanin antetli kagidinda yazilmis almancanin gerekli oldugunu ve calismaya baslayacagim tarihin yazili oldugu kagidi verdim.(kurs bitiminde caliscagim yaziyordu).gorusme sirasinda meslegim icin almancanin gerekli oldugunu ve gramerimde sorun olmadigini sadece konusma yetenegimi gelistirmem gerektigini soyledim.ayrica almanyada akrabam yok.durum bu sekilde arkadaslar.dil kursu vizesi almak zor diye pes etmeyin.ayrica sorum olacak D tipi mult xx yaziyor bu ne demek aciklayabilirsenizde cok memnun olucam.tesekkurler:)

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Cum Kas 09, 2012 1:27 am

18 ekimde istanbuldan basvurdum vize icin. bloke hesap belgem eksikti, onu da 1 kasimda tamamladim. sizce kasimin 20 sine kadar vizem gelir mi? cunku dil kursum bana vize alamazsam ilk kurumun yanacagini soyledi. yarin cevap verecegim cok kararsizim. burada yazilanlari okudum ve ortalama sure sanki 1 ay gibi, ama ben hangi bir ayi baz alicam? 1 kasimdan itibaren mi yoksa 18 ekimden itibaren mi?

1 kasim bloke hesap belgesini verip islemi tamamladigim tarih. belgeyi teslim ettigim guvenlik gorevlisi vize islemlerimin basladimis olabilecegini ve bu eksik belgeyi konsoloslugun bekledigini tahmin ettigini soyledi, vizen 15inde filan gelir dedi. vize baslangic tarihini ne zamana yazdigimi sordu ben de kurs baslangic tarihinden 2 gun once yani 20 kasim yazdigimi soyledim daad nin tavsiyesiyle.

kafam cok karismis durumda, benim gibi eksik belge tamamlayip, ogrenci vizesine basvuran dil kursuna gidecek birisini ne kadar daha bekletirler?

zamaninda gitmezsem bir kurum hem zaman olarak hem maddi olarak yanacak.

yarin kesin karar vermem lazim, tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 09, 2012 7:10 am

Net bir sey soylemek zor maalesef.Ankara beni ek belgeden sonra 1 ay bekletmisti.Eger bloke hesap gelene kadar belgelerini isleme almadi ise gelmesi zor.

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Kas 09, 2012 7:42 pm

Eveet, bugun saat 11 de Istanbul konsoloslugunda gerceklesen vize gorusmemle birlikte ben de bekleyenler kervanina katilmis bulunmaktayim.

Kendimden bahsedeyim. Kocaeli Universitesi endustri muhendisligi okuyorum, bu yil 2. sinifa gectim fakat Almanyada devam etmeye karar verdigimden dolayi ders secmedim ve oyle bir basina duruyor okul. Duisburg-essen universitesinden sartli kabulum ve 2 kurluk dil kursu kaydim var. Bir de bloke hesapla basvurdum vizeye.

Iceri girdigimde Ups\'den kargo zarfini aldiktan sonra Orhan Pamuk bey dosyalarimi duzenledi ve sira alip beklemeye koyuldum (yaklasik 1 saat).

Bu bir saatlik dilimde gelebilecek her turlu soruya karsi kendimi hazirladim. Kendi icimde gerceklestirdigim uzun felsefi muzakerelerin ardindan 2 no\'lu kabinde numaram yandi ve iceri girdim. Bundan sonrasi cok ilginc cunku ilginc olan hicbir sey olmadi ilk giris anini saymazsak, boyle de bir paradoks var 2 nolu kabinde. Kabine ilk adiminizi atip yasli bir alman bayani gordugunuzde hersey buraya kadarmis diyorsunuz. Yani en azindan bende oyle oldu. Kisa bir konusmanin ardinda gorundugu gibi sert olmadigini, bir o kadar da nazik biri oldugunu anliyorsunuz (Bu yasli alman bayan hakkinda anlattiklarim aslinda bu ani defterinde binlerce kez yazildi ama o anda aklina gelmeyebiliyor normal olarak)

Neyse uzatmadan bana sordugu sorulara geciyorum.
-kac kardessiniz
- kardeslerin, annen, baban nerde yasiyor
-annen baban hic almanyada bulundumu

Bu kadar. Yani neden almanyaya gidiyorsun , orda ne yiyip ne iciceksin , bu okudugun bolum karnini doyuracak mi yada niye okulunu birakiyorsun evladim demedi. Bir an kendimi muhtarliktan ikametgah alir gibi hissettim. Buna sevinsem mi uzulsem mi acikcasi bilemiyorum. Hani bu sorulari bana yoneltse ve ben de cevaplasaydim gorevlinin tutumuna gore onumu gorebilirdim. Ama bir yandan da hicbirsey konusmadigim icin teoride de hicbir acik vermemis oluyorum bu da benim red yeme olasiligimi dusuruyor gibi duruyor. Sonucla uretebilecekleri bahaneler azaliyor. Gorusme bittikten sonra belgelerini almanyaya yollayacagim dedi. Ben de ne diyecegini bildigim halde peki sizce nasil sonuclanir diye sordum. Belli olmaz dedi hakli olarak B)

Evet saygideger forum uyeleri nedir fikriniz:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 09, 2012 7:50 pm

Gecmis olsun , klasik istanbul gorusmelerinden olmus galiba.10 gun icin de cevabin gelmezse is yabancilar polisine kaliyor.4 Aralik sali gunu vizen elin de olacak;)

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cmt Kas 10, 2012 12:00 am

[quote]irhemt tarafindan yazilan metin:

Eveet, bugun saat 11 de Istanbul konsoloslugunda gerceklesen vize gorusmemle birlikte ben de bekleyenler kervanina katilmis bulunmaktayim.

Kendimden bahsedeyim. Kocaeli Universitesi endustri muhendisligi okuyorum, bu yil 2. sinifa gectim fakat Almanyada devam etmeye karar verdigimden dolayi ders secmedim ve oyle bir basina duruyor okul. Duisburg-essen universitesinden sartli kabulum ve 2 kurluk dil kursu kaydim var. Bir de bloke hesapla basvurdum vizeye.

Iceri girdigimde Ups\'den kargo zarfini aldiktan sonra Orhan Pamuk bey dosyalarimi duzenledi ve sira alip beklemeye koyuldum (yaklasik 1 saat).

Bu bir saatlik dilimde gelebilecek her turlu soruya karsi kendimi hazirladim. Kendi icimde gerceklestirdigim uzun felsefi muzakerelerin ardindan 2 no\'lu kabinde numaram yandi ve iceri girdim. Bundan sonrasi cok ilginc cunku ilginc olan hicbir sey olmadi ilk giris anini saymazsak, boyle de bir paradoks var 2 nolu kabinde. Kabine ilk adiminizi atip yasli bir alman bayani gordugunuzde hersey buraya kadarmis diyorsunuz. Yani en azindan bende oyle oldu. Kisa bir konusmanin ardinda gorundugu gibi sert olmadigini, bir o kadar da nazik biri oldugunu anliyorsunuz (Bu yasli alman bayan hakkinda anlattiklarim aslinda bu ani defterinde binlerce kez yazildi ama o anda aklina gelmeyebiliyor normal olarak)

Neyse uzatmadan bana sordugu sorulara geciyorum.
-kac kardessiniz
- kardeslerin, annen, baban nerde yasiyor
-annen baban hic almanyada bulundumu

Bu kadar. Yani neden almanyaya gidiyorsun , orda ne yiyip ne iciceksin , bu okudugun bolum karnini doyuracak mi yada niye okulunu birakiyorsun evladim demedi. Bir an kendimi muhtarliktan ikametgah alir gibi hissettim. Buna sevinsem mi uzulsem mi acikcasi bilemiyorum. Hani bu sorulari bana yoneltse ve ben de cevaplasaydim gorevlinin tutumuna gore onumu gorebilirdim. Ama bir yandan da hicbirsey konusmadigim icin teoride de hicbir acik vermemis oluyorum bu da benim red yeme olasiligimi dusuruyor gibi duruyor. Sonucla uretebilecekleri bahaneler azaliyor. Gorusme bittikten sonra belgelerini almanyaya yollayacagim dedi. Ben de ne diyecegini bildigim halde peki sizce nasil sonuclanir diye sordum. Belli olmaz dedi hakli olarak B)

Evet saygideger forum uyeleri nedir fikriniz:)[/quote]

Ben saatlerce dua ettim 2 numara gelmesin diye simdi de iyi ki o gelmis diyorum.Sen benden 1 hafta sonra ayni saatte girmissin. :D Bana da ayni sorulari sordu,umarim ikimizinde cevabi olumlu olur.Hangi sehire gideceksin?
the brain is wider than the sky.

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cmt Kas 10, 2012 10:09 am

Tesekkurler Eren sana guveniyorum :)

Umarim Buse :) Hamburg\'a gidecegim ben.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 10, 2012 2:27 pm

Vizeye giren arkadaslara bol sans dilliyorum umarim vizenizi alirsiniz
So geht nicht !

reco

Mesaj gönderen reco » Pzr Kas 11, 2012 10:09 pm

uppsss! sorunlu gecen bir randevu doneminden sonra nihayet Izmir Alman konsoloslugundan 14 kasim carsamba gunune randevumu verdiler. Dil kursu icin basvuracagim ve malum bu vize turu baya sikintili olabiliyor. 3 aralikta baslayacak olan kursuma yetismese de galiba 2. haftasina yetisecek gibi. umarim cekmis oldugum bu sikintilardan sonra kisa sure icerisinde sonuclanip vizemi alirim. sans dileyin arkadaslar. hepinize bu zorlu surecte bol sans, vizeyi alanlara da hayirli olsun diyorum...

baran91

Mesaj gönderen baran91 » Pzt Kas 12, 2012 5:05 pm

Merhaba arkadaslar.Ankara buyukelciliginden basvurdugum dil kursu+universite egitimi vizem 24.gunde elime ulasti,burdan okudugum ve ogrendigim bir cok sey sayesinde.Herkese cok tesekkurler.Insallah Almanya\'ya geldigimde tanisma firsatim olur :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 12, 2012 5:13 pm

vizen hayirli olsun Baran, simdiden egitim hayatinda basarilar.

Hangi sehire geliyorsun Almanya da?

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Pzt Kas 12, 2012 5:21 pm

Baran gozun aydin! Egitim hayatinda basarilar dilerim. Darisi benim gibi vize bekleyen arkadaslarin basina olsun...:)

beatlemanic

Mesaj gönderen beatlemanic » Pzt Kas 12, 2012 5:58 pm

Iyi aksamlar arkadaslar. 17 Ekim\'de basvurdugum ogrenim vizesi bugun olumlu olarak sonuclandi. Umarim tum vize surecinde olan arkadaslar da en kisa surede vizelerini alirlar.

baran91

Mesaj gönderen baran91 » Pzt Kas 12, 2012 6:07 pm

Cok tesekkur ediyorum.Insallah bekleyenler de kavusurlar vizelerine :) Dil kursu Essen\'de,simdi kalacak yer aramaya basladim :) Gecenlerde de sormustum eger bilginiz olursa bana da haber verin diye.Oda bulmak istiyorum acikcasi :) Bakalim hayirlisi

Kilitli