Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

apostil sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eki 30, 2012 12:16 pm

arkadaslar ben lise diplomamin renkli fotokopilerini asliyla beraber aldim liseme gittim.Apostil icin imza yetkisi bulunan kisiye(onun boyle birseyden haberi bile yok) bunlari imzalatmak istedim.Imzalamadi bu notere imzalatilmali dedi.
Ordan cikip ilce milliegitime gittim.Orda da apostil sadece orjinaline vurulur diyor.Fotokopilere vurulmaz!.
Forumda arkadaslar notersiz hallettigini belirtmisti.
Simdi son care univ diplomami,lise diplomami,transkriptimi fotokopileriyle beraber alip alip konsolosluga gitmek.Konsolosluk asli gibidir diye imzalasa yeterli olur mu?Suanda cikicam gidicem.Herhangi bir ucret yada sinirlama varmi?Toplamda 12 tane kagit aslidir diye imzalanacak.

Aytc

apostil sorunu

Mesaj gönderen Aytc » Sal Eki 30, 2012 12:23 pm

Konsolosluga gidip fotokopilerine asli gibidir onayi basiliyor.Gerci onlar fotokopi cekiyor bu arada.Orjinallerini de yaninda gotur.10 euro falan tutar.Benimki 6 euro tutmustu.

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eki 30, 2012 12:26 pm

kac kagit 6 euro tuttu?Birde tl olarak odesek oluyor mu?

Aytc

apostil sorunu

Mesaj gönderen Aytc » Sal Eki 30, 2012 12:41 pm

Tl olmaz.Euro olarak aliyorlar.Seninkisi kadardi.Tam net rakami hatirlayamiyorum.Cok tutmaz merak etme :)

nzsnzn

apostil sorunu

Mesaj gönderen nzsnzn » Sal Eki 30, 2012 12:46 pm

ilk kopya ucretsiz ondan sonrakilerde 3 euro aliyorlar

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eki 30, 2012 2:48 pm

kagit basina 3€ gercekten fazla miktar.ne zaman yaptirdiniz?aytc sen nasil 10 oyroya bagladin isi :D

Aytc

apostil sorunu

Mesaj gönderen Aytc » Sal Eki 30, 2012 6:02 pm

Kagit basi derken 4 evragi zimbaliyor.Tek parca olarak degerlendirip toptan onayliyor ;)

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eki 30, 2012 6:05 pm

hmm.O zaman ederi 12 € diyorsun. :D

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 1:06 pm

Konsoloslugu aradim.Ogrenciler ucret odemiyormus.Saat 8:30-11:00 arasinda belgelerinizi asillariyla getirip onaylatabiliyormusuz.Hukuk bolumundeki bayan boyle soyledi.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 1:17 pm

Diplomalarin,transktiptin fotokopilerini konsolosluga onaylatacagim.4 adet osym kazandi belgemi ankara osym\'den onayli alacagim.Sonuc olarak noterle hicbir isim olmayacak.4 belgenin tercumesini(herbir belgenin 4 cevirisi) yeminli tercumandan alacagim.Toplam maliyet 60 tl
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

mrtkrmn

apostil sorunu

Mesaj gönderen mrtkrmn » Çrş Eki 31, 2012 1:44 pm

[quote]yu61nus tarafindan yazilan metin:

Diplomalarin,transktiptin fotokopilerini konsolosluga onaylatacagim.4 adet osym kazandi belgemi ankara osym\'den onayli alacagim.Sonuc olarak noterle hicbir isim olmayacak.4 belgenin tercumesini(herbir belgenin 4 cevirisi) yeminli tercumandan alacagim.Toplam maliyet 60 tl[/quote]

s.a kardesim yardimci olursan cok sevinirim .4 adet kazandi belgemi ankaradan onayli alacagim demissin ya 4 adet mi isticeksin yani? bende istanbuldayim ankaraya dilekce yazicamda almak icin oanayli bir sekilde bana yollarlarmi 4 adet?

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 2:39 pm

Ben arkadasi yollamayi dusunuyorum.Arkadas yazicisindan 4 tane cikarip orada muhurletecekti.Dilekceyle nasil olur bilmiyorum ama arayip sormak lazim.Postayla yollarlar mi bilmiyorum.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 2:42 pm

aradim osym yi posta yoluyla da oluyormus ama uzun suruyormus.Ben arkadasi sali gunu gonderecegim.Nerede yasiyorsun?Istanbuldaysan senin dosyalarida halledebiliriz o arkadas araciligiyla.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

batu6ok

apostil sorunu

Mesaj gönderen batu6ok » Çrş Eki 31, 2012 4:34 pm

Diplomalarin,transktiptin fotokopilerini konsolosluga onaylatacagim.4 adet osym kazandi belgemi ankara osym\'den onayli alacagim.Sonuc olarak noterle hicbir isim olmayacak.4 belgenin tercumesini(herbir belgenin 4 cevirisi) yeminli tercumandan alacagim.Toplam maliyet 60 tl[/quote]

yeminli tercumandan cevirttigin belgeler icin de noter onayi gerekmiyyormu acaba?bugun notere gittim diploma ve yerlesti belgesinin(internet ciktisi) tercumesi ve noter onayi icin 200 tl istediler.calistiklari tercuman ile gorustum noter onayi olmadan sadece tercumenin 50 lira tutacagini soyledi.ben de bunun uzerine konsoloslugu aradim.tercumeleri onaylamiyoruz dediler.yani sanirim tercumeler icin mecburen noter onayi gerekiyor.bir de yerlesti belgesinin internet ciktisiyla kabul alan arkadasim da var bu nasil oluyor acaba? kafam gercekten cok karisik suan.iki konu hakkinda da bir bilgisi olan yazsin lutfen.

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 4:37 pm

Forumda bircok yerde okudum yeminli tercumanin muhuru yeterli.Ben tercumeleri notere getirmeyecegim.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 4:46 pm

Uniassist ile basvurularda yeminli tercumelere noter gerekli mi,mesela ben uni assist uzerinden 3 universiteye basvuracagim,her univ icin birer tane daha fazladan belge koyacak miyim yoksa uniassist bizim yerimize orada cogaltip hallediyor mu?ve de belgeler uni asiistte kalici mi?Ornegin seneye tekrar baska bir uniye basvuru yapacagim zaman tekrar mi yollayacagim belgeleri?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

batu6ok

apostil sorunu

Mesaj gönderen batu6ok » Çrş Eki 31, 2012 5:21 pm

Uniassist ile basvurularda yeminli tercumelere noter gerekli mi,mesela ben uni assist uzerinden 3 universiteye basvuracagim,her univ icin birer tane daha fazladan belge koyacak miyim yoksa uniassist bizim yerimize orada cogaltip hallediyor mu?ve de belgeler uni asiistte kalici mi?Ornegin seneye tekrar baska bir uniye basvuru yapacagim zaman tekrar mi yollayacagim belgeleri?[/quote]

her belgeden 1 tane yollamaniz yetiyor.her universite icin tekrardan gerekmiyor ayni belge.

http://www.uni-assist.de/dokumente.html
bu sayfada tercumelerin fotokopilerinin onayli olmasi gerektigi not dusulmus ancak yine de hicbirsey netlesmiyor.fotokopi olan hersey zaten onaylatilacak birsekilde.tercumelerin kendisi icin onay gerekip gerekmedigiyle ilgili hicbir bilgi yok maalesef.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

apostil sorunu

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 31, 2012 5:44 pm

Belgeyi tercume ettirdikten sonra noter onayi yapacaksin.Tercuman sana noter onerir zaten.

nonearthling

apostil sorunu

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Eki 31, 2012 7:07 pm

Hmm.Cuma gunu konsolosluga gitmeyi gidecegim.Orada soracagim bu konuyu.Sonucunu yazarim
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

mrtkrmn

apostil sorunu

Mesaj gönderen mrtkrmn » Prş Kas 01, 2012 9:40 am

aradim osym yi posta yoluyla da oluyormus ama uzun suruyormus.Ben arkadasi sali gunu gonderecegim.Nerede yasiyorsun?Istanbuldaysan senin dosyalarida halledebiliriz o arkadas araciligiyla.[/quote]

Tmm kardesim cok sagolasin,yanliz bir arkadas osym sitesinden alinan ciktiyi tercume ettirip noterde tastikletirsen olur demisti boyle bir yolda var suan ben bi bunu deniyim olmadi sonra mecburen ankaradan dilekceyle isticem.Yinede dusuncen icin cok sagolasin